Ostrovní FVE a paralelní zátěž

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Pajalo
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 03, 2022 2:45 pm
Reputace: 0

Re: Ostrovní FVE a paralelní zátěž

Příspěvek od Pajalo »

No v podstatě jsem zatím ve stádiu testování toho, co popisujete v návrhu A. Na DC výstupu BELa připojen Easun 5,5kW a baterie pylontech. Funguje to řekl bych lépe než jsem čekal. S panem Budínským jsem domluven, že až bude mít trochu času, upraví mi FW s testem termostatu na 1-2 hodiny, aby se DC výstup tak často neodpojoval. Další fáze je, že k měniči Easun bude stabilně připojeno stejné FV pole jako k BELu a k tomuto se bude paralelně připojovat DC výstup BELa. Zatím nevidím žádné proti, proč to takto neprovozovat.
Popravdě si ale nedokážu představit jak toto provozovat bez baterie. Možná tak na dobíjení mobilu, NB, ale jinak ty výpadky a kolísání výkonu bude problém.
Ivo12s
Příspěvky: 535
Registrován: ned kvě 06, 2012 3:47 pm
Reputace: 38
Lokalita: Kolínsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4880
Kapacita baterie [kWh]: 35
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní FVE a paralelní zátěž

Příspěvek od Ivo12s »

Pawel píše:Potom začne koukat po měniči 3kW a po roce koupí 5kW měnič protože 3 kW je pro dům málo.
No mě 3kw stačí i s pálením přebytku. Akorát manželka si musela zvyknout na vaření. Ale je fakt že troubu máme plynovou. Na víkendove pobyty naprosto ok. S pračkou a troubou už asi těch 5kw je žádoucí.
100% OSTROV SČ KRAJ = 16 panelů Canadian Solar CS3K-305; 2 větve 2S4P; 2x Regulátor Victron BlueSolar Charger MPPT 150/60; Měnič 1F Smart Phoenix Inverter 48V 5000VA 230V; Monitoring Victron BMV700 + Raspberry Pi 4B; Energy Meter ET112 a spousta kabelů.
Baterie LiFePo4 =2P x 48V/120Ah +16S x 120Ah + 1P/311Ah= cca 35,2 kWh, skládaná z článků Winston WB-LYP60AHA a EVE LF304 ✔ Zlepšení pozice u vyhledávačů; Aktuální stav FVE instalace.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek