Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od tomas »

No nějak to sešroubovat museli. Nemáš podrobnější fotku?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od drama »

mypower.cz píše:sroubky, ktere jsou na prednim panelu, tak kdyz je otacim tak se nevysrubovavaji. To ma asi jen hlavicky venku ale na druhe strane to neco drzi a protaci se tam matka .. podle me.. Zkratka nevim jak do toho :(
Tak hlavu sroubku podebrat druhym tenouckym sroubovakem, aby vznikl protitlak na matku a pak pomalu, citlive otacet sroubkem. Pokud to nepomuze, tak hlavu sroubu odriznout ci odvrtat...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

jak sem to vcera zkoumal, mam pocit ze se bude muset odmontovat palivova nadrz a pak pujde vytahnout cely ten rozvadec, je to pritahnute na telo agregatu 4ma sroubama. Fotky pozdeji.. Popravde, jsem z toho na dne .. to vypada ze budu muset koupit asi jeste jednu centralu a jelikoz na to nemam tak asi na splatky at mam elektriku a muzu pak resit dal. Dost hodne blba situace ... :cry: Jsem si jisty ze tohle bude nejaka kokotinka.. upadly kablik.. nebo tak neco .. protoze na tom voltmetru to ukazuje napeti ..
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od avatar »

Hele neboj se toho doporucuji vse si fotit tak abys to dal zas vse spravne zpet. Ja sem delal motor na svem starem aute mel sem znalosti NULA jen manual v anglictine tenkrat sem anglicky neumel. Nesmis se toho bat. Kdyz nevis vyfotit si to nebo zapsat co a jak kde co bylo.

Pokud ti voltmetr ukazuje ze tam je stava tak ypuji ze bud je to pojistka ta tam typuji urcite je nekde. Nebo jak rikas studenak ci nejakej kabel. Za 30 minut to musis mit rozdelane raz dva tam neni co resit.

DOporucuji pripravit si naradi hlavne měřák. stačí ti vypipat draty kterej je spatnej. Nesmis zapomenout ze centrála se hejbe a utřepání drátu je strašně jednoduche.

takže hlavu vzuru a šup na to dokud je světlo venku a baterky mas aspon trosku nabité. na sluníčko to ted moc nevypada snad se ztechto neslunecných dní dostanem co nejdríve. P

Pokudtam budes potrebovat neco napájet a nemas proud tak vem strídač dej ho na auto na baterku nastartuj a spajej to takto.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

.. sem dovezl dalsi centralu projistotu.. z baumaxu, GSE 2700, takze elektrika pravdepodobne bude a muzu se ted bavit s tou vojenskou, nicmene jsem diky tomu totalne bez penez :((( , coz je totalka v haji :(((((((( na splatky mi to nedali. Zprovoznim prvne tu GSE, at mam jistou elektriku, pak nafotim tu vojenskou a kdo se mnou da hlavy dohromady, tomu budu neskutecne zavazan. :?
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

tak poreseno, diky moc JiriKovi .. Problem byl v jistici - uvnitr jistice byl uvolneny drat.
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Bydliště: Praha

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od toxic_cz »

pořiď si chladnější hlavu :D tu novou vrátíš?
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

asi jo, jeste jsem ji nerozbalil .. a teda jako bez JiriKovy pomoci nevim nevim .. asi bych si nebyl tak jisty ... no ted uz jak to clovek jednou vyzkousi tak vi jak se tam leze ... :idea:
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

rozpojeny drat od vinuti v jistici
Obrázek

centrala bez rozvacece a palivove nadrze.
Obrázek

toš zase su o neco chytrejsi ...
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od JiříK »

Nóó....já jsem si to chtěl jen tak cvičně kuchnout... A domácí neví, že jsem tam dal zase jiné kurvítko, v rozvaděči už jsme byli, tak příště něco jiného. Třeba motor...ten bych si taky cvičně dal. :-) :-):-)
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

Jo .. motor jednou taky prijde na radu tomu verim .. sak videls jakou mohutnou sadu nahradnich dilu jsem dostal .. :) hadicky, tesneni, fintitka, kurwitka .. atd .. GSE2700 vraceno nerozbaleno, zaplat panbuh JiriK stihl prijet driv nez jsem ji vybalil, tak doufam ze se ted nic nestane. I kdyz stat se muze kdykoliv cokoliv.
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od avatar »

tu novou centralu vrat je na nic nebudes mit prece 3 )). Tady sem cekal uvolnenej drat. hot bydlis preci jen o demne dal takze ted bez auta ti tezko pomuzu na miste. Ale jak sem psal staci to rzdelat a promerit . Teto centrale se nemuze nic stat.

Jinak bych se u tebe dal do oprav te tve 4 taktove. Staci to promerit jestli dava neco alternator pokud ano jit po smeru na stridac , pokud ne tak vyndat altik kouknout na nej bud nechat zpravit nebo koupit jinej na vrakaci jich jsou stovky za par supu. pak budes mit dve centraly a nemusis se bat
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

jj . vraceno vraceno .. ja sem nad tim premyslel jestli ji nenechat jako CPZtku (Centralu Posledni Zachrany) ale radsi ty penize mit na nutnejsi veci je asi lepsi .. takze vraceno.
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od soooc »

Vzdyt centralu posledni zachrany mas - auto ;)
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od avatar »

soooc píše:Vzdyt centralu posledni zachrany mas - auto ;)

presne tak auto na vonobeh zere kolem litru max dva takze staci stridac a da se prezit taky nehlede na to ze do bauhauzu muzes vzdy. Je blbost to nechat lezet doma za 2 roky budou levnejsi

jinak podle mych vypoctu tve baterie jsou uz jen na 20% kapacite. Pocital sem kolik toho tak nacpes do tech baterek prumerne to vychazi cca 20-30 amper za hodinu. takze pri 100 amperove baterii to vychazi na 30 % kapacity.

jestli se nemejlim. bylo mi totiz divne ze mas tak malej odber za hodinu
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od kuky »

tak MYPOWER se do tech elektrocentral pekne zamotal.Je fakt ze to resil operativne a jak hluk te vojenske centraly to musi byt docela masakr a co sousedi jestli jsou nejaci pobliz.Nejhorsi je kdyz je soused blbec co si furt stezuje vim o cem mluvim.Zrovna dnes premyslim ze tu centralu budu asi muset zakopat do zeme jinak ten blbec neda pokoj.Jo sousedy si nevyberate.Cus kuky
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

ja uz jsem ji dal dovnitr.. venku je jen vyfuk .. je to o hodne min kravalu.. Jeste mam v planu tlumit vyfuk tlumicem na auto nebo na motorku .. proste tlumicem na vyfuky .. myslim ze to bude OK. Jinak tady kolem me je casto na chate jen jeden clovek a ten to pry neslysi.. ostatni tu pres zimu nejsou, pac ty chaty jsou vesmes male, spis zahradni chatky a pres leto kdy tu byva vic lidi centralu nepotrebuju.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

1. 0.6kwh, 21:20 - 22:30 = 70 minut
2. 0.7kwh, 18:10 - 19:30 = 80 minut (vč. dopousteni vody)
3. 0.8kwh, 14:10 - 15:50 = 100 minut
4. 0.9kwh, 19:20 - 21:10 = 110 minut
5. 0.8kwh, 9:50 - 11:20 = 90 minut (vč. dopousteni vody)
6. 0.3kwh, 17:40 - 18:15 = 35 minut ... centrala prestala davat proud
7. ? kwh, 16:30 - 17:20 = 50 minut, benzin dosel

bohuzel jsem na posledni mereni nepripojil wattmetr, takze nevim kolik tam cca prolezlo :( Tohle mereni je ale naprd, protoze kdyz mi centrala prestala fakcit, tak jela asi 20 minut naprazdno, kdy jsem vcera zjistoval co se deje, meril, zkousel, kdesicosi .. :( takze tohle mereni se nepovedlo ...
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od JiříK »

Odvodil jsem 9,25 hodiny provozu a 4,8kWh. Takže 10l na 9:15 máme 1,08 litru za hodinu. Bohužel výroba vychází na 519 W na hodinu provozu. Takže můj předpoklad, že při částečném zatížení je spotřeba někde na 75-80% spotřeby plného výkonu je vcelku správný. Částečné zatížení=mizerná účinnost. Bohužel.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Měření: 1kW 2takt. centrála, 10L benzínu, 30A dobíjení

Příspěvek od mypower.cz »

... takze obecne vice dobijecu .. v souctu mirne pod vykon centraly a odpovidajici pocet baterii, nebo jeden dobijec o vykonu takovem jako ma centrala a odpovidajici kapacita i pocet baterii vzhledem k dobijecimu proudu :?:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek