Gridfree 2KW Legalizace

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
uda
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 09, 2020 8:22 am

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od uda »

rouchi píše:mě jdou v pondělí připojovat legální hybridní elektrárnu, kterou jsem si celou montoval sám podle projektu, kde jsou ty ochrany / stykače přesně jak jsem ti říkal...
A máte Jen mikrozdroj, nebo i spřetokem? Já žádám o klasickou výrobnu s dodávkou do sítě, protože nechci ty přetoky řešit. Můžu se zeptat co stál projekt a revize jestli to není tajné. A použitý HW navrh projektant a jak dlouho trvalo udělat ten projekt.
Díky
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od Dolfinho »

Pokročil jste nějak?
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
uda
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 09, 2020 8:22 am

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od uda »

Poslal jsem podepsanou smlouvu na čez a zatím to neřešim, ale asi budu muset na mordráska zapomenout a běžný měnič za 12-15 tis. Např. Googwe,nebo jiné co to splňují jsou mimo moje výpočtý návratnost a tak asi pár let zase budu čekat
Dolfinho
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 15, 2020 4:23 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od Dolfinho »

uda píše:Poslal jsem podepsanou smlouvu na čez a zatím to neřešim, ale asi budu muset na mordráska zapomenout a běžný měnič za 12-15 tis. Např. Googwe,nebo jiné co to splňují jsou mimo moje výpočtý návratnost a tak asi pár let zase budu čekat
Tak pak dejte vědět, jak jste dopadl nebo jak to řešíte.
3,63kWp, Solax, Wattrouter, přebytky 2 bojlery

Ostrov pro pohon čerpadla v jezírku.
710Wp, Makesky 60A, bat.GEL Ultracell 12V/150Ah, měnič 12V/230V čína

Elektroskútr
kramolispa
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 23, 2022 10:17 pm

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od kramolispa »

rouchi píše:mě jdou v pondělí připojovat legální hybridní elektrárnu, kterou jsem si celou montoval sám podle projektu, kde jsou ty ochrany / stykače přesně jak jsem ti říkal...
A jak jste dopadl? ;-)
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od honzaL »

uda píše:Ahoj je tu prosím někdo kdo by mi mohl pomoci s papírováním při připojení tohoto měniče:https://www.i4wifi.cz/cs/210725-konvert ... sun-2000g2.

Podle dodavatele je měnič schválený v celé EU ,ale po tom co mi poslal smlouvu o připojení distributor , tak si nejsem jist jestli vyhoví všem jejich požadavkům jako je řízení činného, jalového výkonu a frekvence + odpojení přes HDO.
Tedy myslím jestli vyhoví bez nějakého jiného externího zařízení
díky
Zdravím.

Mám ho objednaný. Chystám se ho proměřit na frekvence i nadpětí a podpětí. Problém vidím v generování jaloviny, protože Evropa to nechce, ale naši distributoři ano. Dám vědět jak to dopadlo.

Zkoušel jsem i jiné měniče a většinou, když inzerují, že normu splňují, tak to platí pro charakteristiky, ale málokdy tam dodrží konkrétní meze. Jsem na tento měnič zvědav.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
ice
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 22, 2021 7:49 pm

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od ice »

Na "modráska" mají na GWL ke stažení kompletní protokol. A taky tam tvrdí že je to bezproblémové... Ulovil jsem přes známýho známýho revizáka: musí být projekt od projektanta s glejtem na fotovoltaické elektrárny a musí to montovat firma s glejtem na montáž fotovoltaické elektrárny. Obojí se dokládá. A to i když to bude poloostrov, tj nic neprodávam a kupuju když nemám. A jeho doporučení: neupozorňuj na sebe a předělej to na ostrov
glottis
Příspěvky: 2042
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Gridfree 2KW Legalizace

Příspěvek od glottis »

na zjednodusene pripojeni zadne glejty potreba nejsou. Ani na projekt, ani na montaz. Nic dokladat nemusis. Projekt si napises/opises a revizak doda co dodat ma - tedy impedanci zkratove smycky a nastaveni ochran

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek