instalace háků - broušení tašky

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Vitek »

rasto1 píše:
Vitek píše:až budeš příště dělat další barák ( říká se že až ten třetí je dobrej, tak se vybodni na sádrokartony a zásuvky nasekej jednu vedle druhé na celou obývákovou stěnu, bude to cool :-) 12-ti zásuvkový rámeček jsem ještě neviděl..... jinak jsem zvědav jak budou hořet kamínka a jak se ti bude špinit sklo, pak dej prosím vědět V.
zasuvky su schovane v tv komode, pricom 5 zlava su dvojzasuvky v ramceku a dalsich 5 su repro (12 dvojliniek) a dalsie co nevidis su 4 koaxy a 4. Cat7 ale to uz je mimo tvoje chapanie :lol:
Samozřejmě že vím co píšeš. takže audiomaniac? ty mám rád :D zdání klame nemůžeš člověka soudit dokud ho nepoznáš... byl bych opatrný... můžeš polekat, každopádně pokud je to jak píšeš tak pak OK. koaxy zřejmě satelit antény a různé jiné a 4x cat7 tak to vidím na jakési zbytné ethernetové supermoderní věci typu Erádio, SmartTV, možná i receiver napojenej na etherent, pak wifi router, no a spoustu dalších zbytných věcí :D :D
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od Jan Novák »

Jojo, dvojlinky na repro, ideálně paralelně s cykynou na zásuvku, tohle jsem si už vyzkoušel v bytě, takže v prvním domě jsem se tomu vyvaroval :lol: Ale dvanáctizásuvka super, úplně tomu rozumim. Já mám zase v každé místnosti dvouvlákno v singlemodu, děláme to pro sebe, tak se musíme vyřádit 8-)
A můj poznatek ke cat.7 v domácnosti. Kdybys někdy řešil ztrátovost na vedení, tak zkontroluj zemní smyčky, případně jestli není pod televizí plastový router bez řádného přizemnění, ona ta strukturovaná kabeláž má smysl jen když se dělá pořádně. Proto je někdy lepší nasekat jen UTPčka.
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od kodl69 »

na repráky jsou dvojlinky nouzový řešení, lepší je cyky 4x2.5mm, žíly zapojený dvě a dvě křížem, má to mnohem menší indukčnost i odpor než dvojlinka, a drobek větší kapacita vedení tranzistorovejm zesilovačům nevadí.
u některejch designů jdou rámečky skládat libovolně na délku (tuším abb time/element se dají rozdělat a složit za pomoci vteřiňáku libovolně zkombinovat) a když je nejhůř, tak rámečky seříznout a přisadit k sobě, to už mám všechno najetý.
Zrovna jsem provedl zkušební zátop ve středně těžké akumulační peci, dvířka se mírně zakouřila, asi v tom ještě neumím správně topit. Spíš mě překvapilo, kolik energie vydá 11kg dřeva, oproti původní krbové vložce, tam toho podle mě polovina vyletěla komínem. Momentálně mám v baráku skoro 2 tuny šamotu nahřátýho průměrně na víc než 90°C a ještě dohořívá poslední zbyteček dřeva.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od brumlaj »

S tím zakouřením dvířek - metodou pokus-omyl můžeš vysledovat, nebo pomocí kyslíkové sondy zjistit kolik vzduchu je zapotřebí pro hoření. Prostě 10% zbytkového kyslíku ve spalinách po celou dobu hoření. Jak máš tedy hýbat s přívodem vzduchu, případně zda po zapálení nemáš v ohništi moc dřeva (mnoho prchavé složky, která se nestihne spálit) ..... Ale to již jsou příjemné činnosti....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od rasto1 »

Ziadny audiomaniak len ked si staviam dom pre seba tak mam cas i na taketo zalezitosti.
V celom dome su vedene zvlast silove kablo od signalnych, takze by som sa ruseni nebal.
Krb bol pouzivany na vyrobu tepla zo stavebneho odpadu, takze necakajte ze bude ukazkovo cisty :-)
Zena chcela pozerat do ohnika tak som jej ho kupil :-)
Tiez som riesil ramceky a zistil som ze jedine co ich potrebuje su silove vodice a ostatne mozu ist priamo do spotrebicov bez zbytocnych zasuviek i ked ich mam kupene :-(
Velke datove toky chcem tahat cez ethernety a na wifine len mobilne zariadenia.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
janda77
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 26, 2020 8:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od janda77 »

Tak Vám zasílám nakonec jak jsem háky umístil. Kus desky použil pro nadzvednutí háku, aby to výškově vyšlo. Jsou tam tři dlouhý vruty skrz kontralat až do trámu(Krokev) a dále pár menších pro spojení s kouskem desky. Díry byly předvrtány kousek slabým vrtáčkem. Někde byla vložena i ještě podložka(taky deska) o síle kontralatě(opření o desky pod izolací). Drží to suprově, 26 háku se těch 8hodin+- montovalo určitě. Panely oproti hákům byly přišroubovány hned. Panely využívám na ohřev TUV, funguje to suprově. Využívám měniče od Bel, mohu doporučit, jsou levné oproti jiným regulátorum pro ohřev a fungují skvěle(AC regulator, u příbuzných DC regulator).
Přílohy
solarhaky1.JPG
solarhak.jpg
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

nemas ty haky nejak blizko sebe? me to vychazi ob jednu radu tasek...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od rasto1 »

dumi píše:nemas ty haky nejak blizko sebe? me to vychazi ob jednu radu tasek...
A co ked dava panely nalezato ;-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
janda77
Příspěvky: 6
Registrován: stř úno 26, 2020 8:44 am

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od janda77 »

Nemám, je to sice na "hraně" podle montážního návodu, ale mě by to jinak nevycházelo a dostal bych se uplně mimo doporučenou "zónu", kdybych to dával přes dvě. Je tam cca 19 cm od kraje(u každého panelu, jak to mám jenom přes jednu tašku), na fotce to ani tak nevypadá. (fotku rozkliknout pro otočení).

Kdybych měl možnost s panely více pohnout nahoru i dolů, tak by se dalo uvažovat dát přes dvě řady tašek, to bych se ale zase dostal podle návodu taky "hranu" -> na cca 40cm. U mě možnost už nebyla s tím pohnout, jsem rád že to vyšlo jak to vyšlo.

Mám panely 164cm, tzn, že bych měl mít uchycení v rozmezí cca 21 až 41 cm(mám 19cm).
Přílohy
clamping.JPG
clamping.JPG (22.29 KiB) Zobrazeno 781 x
rozlozeni.jpg
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: instalace háků - broušení tašky

Příspěvek od dumi »

jo uz to chapu, na ty puvodni fotce, jsou nad sebou drzak spodniho profilu horni rady a horniho profilu spodni. to jo, ja myslel ze to mas na jednu radu :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek