AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
huco
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 03, 2022 9:10 pm

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od huco »

Zdravím vospolok, tak to mám odskúšané a všetko funguje ako má. Axpert King II v 3 fázovom zapojení ... Tak ak niekdo uvažuje kľudne do toho ...
MarkTwain
Příspěvky: 5
Registrován: sob lis 19, 2022 2:33 pm

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od MarkTwain »

huco píše:Zdravím vospolok, tak to mám odskúšané a všetko funguje ako má. Axpert King II v 3 fázovom zapojení ... Tak ak niekdo uvažuje kľudne do toho ...
A to vsetko je co? Trifazove motory do hvezdy, trojuhelniku, Hvezdy s vyvedenym stredem ?
Zajima me to, protoze solar delam hlavne kuli dilne, kde mam 3F motory. Jsou do hvezdy, ale vyvedeny stred na N nemaji.
Takze premyslim, zda prodat 3 ks Axpert king II s paralelnimi kity a poridit DEYE SUN-12K-SG04LP3-EU a provozovat jej v ostrovnim rezimu.
Diky za re
rva
Příspěvky: 3522
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od rva »

Je to jedno. Svého času jsem u 3f motorů rovněž kombinoval Axpert s DS: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... rka#p70310
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
huco
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 03, 2022 9:10 pm

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od huco »

Za mňa všetko: štandardná domácnosť, motory do hviezdy, preťaženie cez 5KW/menič návrat do normálu bez zásahu uživateľa. Trojuholník neviem, ten som neskúšal. Každopádne by som Axpety neskúšal v takýchto extrémoch.
Tak ako je uvedené v návode.
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od kuli »

huco píše:Zdravím vospolok, tak to mám odskúšané a všetko funguje ako má. Axpert King II v 3 fázovom zapojení ... Tak ak niekdo uvažuje kľudne do toho ...
huco idem sa ťa spýtať : Dá sa na noc 2 meniče Axpert King II v 3 f zapojení vypnúť na noc, alebo keď sa nepoužívajú ? Nevyhodí to ako chybu ?

Plánujem väčšiu FVE 30 kWp. Mám 7 meničov Axpert King II a váham, či dať 6 ks do 3 f a 1 ks keď nie je odber a nejako to automaticky prepínať.

Nemusel by som ísť do 3 fáz, ale kvôli umývačkám riadu a nabíjanie EV 3 f by to bodlo.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
huco
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 03, 2022 9:10 pm

Re: AXPERT KING II 5KW v 3 fázovom zapojení

Příspěvek od huco »

Zdravím kuli, pri zapojení axpertov do 3-fázovej prevádzky musia ísť všetky 3Ks. Ak nepotrebujete 3-fazovú prevádzku na roztočenie asyn. motorov tak ich zapojte iba paralelne a potom každú paralelnú skupinu môžete vypnúť na ktorejkoľvek fázi. Vypínať ich chcete kvôli ich spotrebe?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek