Střídač Solax X3 G4 - spotřeba, možnost hibernace v zimě

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
petr123
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 28, 2022 11:43 am

Střídač Solax X3 G4 - spotřeba, možnost hibernace v zimě

Příspěvek od petr123 »

Dobrý den, chci se zeptat jaké jsou možnosti uspořit v zimě za spotřebu střídače.
Četl jsem, že Solax má vlastní spotřebu kolem 100W, to je za rok 876kWh energie. Většinu z toho pokryje FVE, ale ne v zimě. Jak to v reálu je? Jakou má spotřebu, když FVE dodává slušnou dávku energie, a jak je tomu v zimě, když dodává málo nebo nic? Má hibernaci, to jest třeba možnost v takovém případě usnout a nepracovat dokud není dost příkonu z FVE?
Prý není dobrý nápad ho vypínat - je to přece jen elektronika, nemusí se taky vzbudit.
Jak je to s účinností při malém výkonu FVE?
karelt
Příspěvky: 10
Registrován: pát úno 11, 2022 8:18 am

Re: Střídač Solax X3 G4 - spotřeba, možnost hibernace v zimě

Příspěvek od karelt »

Ahoj vypozoroval jsem, že když je baterka vybitá na SOC 10% tak cucá ze sítě a to opravdu o tech cca 100W méně. Je v tu chvíli nečinný a posílá jen data. Ten rozdíl usuzuji z rozdílu stand-by domu když jede a nebo je takto vybito a nesvítí.
petr123
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 28, 2022 11:43 am

Re: Střídač Solax X3 G4 - spotřeba, možnost hibernace v zimě

Příspěvek od petr123 »

Takže opravdu přes zimu spíš za střídač platíme než aby šetřil? Jestli počítám 3 měsíce že solár nebude střídač napájet, vychází mi to na cca 90*24*100W=216kW spotřebované energie.
To by se opravdu vyplatil nějaký nízkoenergetický režim, nebo odpojit - kdyby to bylo bez rizika.
Kali
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 26, 2021 4:55 pm

Re: Střídač Solax X3 G4 - spotřeba, možnost hibernace v zimě

Příspěvek od Kali »

Od toho je přepínač sítí. V zimě, když je vybitá baterie a panely nic nedávají, přepne se na distribuci a měnič je ve standby, dokud nevyleze slunce a nedobije se baterie, pak se zase přepne na FVE.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek