SOLAX X3 Hybrid G4

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
27Jose
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 16, 2022 11:32 am

SOLAX X3 Hybrid G4

Příspěvek od 27Jose »

Mám namontovaný SOLAX X3 Hybrid G4 už asi 2 mesiace. Prietoky nastavené na 10W. Všetko bolo funkčné, kým neurobili aktualizáciu firmware na diaľku. Všetko ide v pohode aj naďalej, akurát mám problém s prietokmi. Teraz ak mám nastavené 10W, tak cez app ukazuje, že do siete neposiela nič iba "0". Stále ukazuje "0" aj keď nastavím 20W, 30W, 40W. Ak nastavím 50W a viac, tak všetko ide ako má, resp app ukazuje tak ako to je nastavené. Do aktualizácie som nemal jediný problém. Sú tam CT 100A/33.33mA. Ešte musím povedať, že v rovnaký deň ako urobili aktualizáciu, tak mi bol vymenený aj elektromer z distribúcie za Q4.

V menu meniča vidím nové funkcie, ktoré som tam doposiaľ nemal. Preto sa chcem opýtať, či po aktualizácii netreba ešte niečo nastaviť ak sa aktualizuje firmware na novší.

Podotýkam, že doposiaľ všetko šľapalo na 1000%.

Ďakujem za každú radu.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: SOLAX X3 Hybrid G4

Příspěvek od tomas »

Skus se podívat a v manuálu prostudovat nastavení v menu Pgrid Bias.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: SOLAX X3 Hybrid G4

Příspěvek od tomas »

Funkce Pgrid Bias je vysvětlená zde dole:
https://gbc-solino.cz/headpage/servis/podpora/
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek