Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Zdravím,
jsem taktéž "postižen" nákupem baterií z produkce LG pro koncern VW - je jich tady inzerováno plno. Potřeboval jsem konektory a i když se dají sehnat originální propojovací kabely, tak to není úplně ono, musí se spojovat ustřižené vodiče atd. Nechtěl jsem tolik bastlit, tak se mi podařilo najít použitelnou kombinaci pinů a těl.
Pokud byste tedy někdo chtěl, mám tady navíc neoriginální konektory vhodné pro tento typ baterií. Jdou použít, nemají funkční pojistku proti vysunutí (to nevadí, samy se nevysunou a baterie nejsou v autě), ale mají klíč zajišťující správné připojení konektoru.
Cenově to vypadá takto:

tělo konektoru 59,-
pin cínovaný 2,50,-
pin zlacený 10um 5,-
pin silně zlacený 30um 9,-

Pro připojení 8S baterií je potřeba minimálně 13 pinů (z toho 4 jsou pro teplotní čidla)
Pro připojení 12S baterií je potřeba minimálně 17 pinů (z toho 4 jsou pro teplotní čidla)
Pokud to ale myslíte s měřením na bateriích smrtelně vážně, tak potřebujete o 2 piny víc.

S cínovanýmimi piny pak celá sada vychází takto:
Konektor pro 8S 96,50,-
Konektor pro 12S 106,50,-
Originální konektor má piny cínované.

Jedná se o nové nepoužité konektory a piny. Piny se dají buď lisovat speciálními kleštěmi, nebo i pájet. Po osazení do plastového těla konektoru prakticky nejdou rozumně demontovat bez jednoúčelového přípravku - na rozdíl od originálů, kde stačí jednoduchý nástroj podobný šroubováku.

Zbylo mi tu několik desítek kusů, protože se muselo objednat dost velké množství, aby mi to vůbec poslali. Doobjednat se dá, kdyby byl zájem o víc než zbytek co tu mám.
Originální konektory na kablíku umím sehnat, ale je to pomalé - všichni kupují na své baterie...
Baterie umím také sehnat za velmi příjemnou cenu, ale po jedné to nemá smysl řešit.

Případným kupujícím jsem ochoten poradit co a jak s konektorem, měřením, bateriemi. Špekulanti ať volají také špekulantům, ne mně.
severa
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 21, 2022 5:38 pm

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od severa »

Dobrý den,
máte ještě na prodej tyto konektory? Měl bych zájem o 2ks + 2x19 zlacených 10um pinů (pro 12s baterie).
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Dobré ráno,
dva konektory tu mám.
Pošlete SZ a domluvíme předání/poslání.
Omlouvám se za pomalou odpověď, kouše mne tu jakýsi bacil chřipajznovitý :-((
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Zdravím,
po delší nemoci a v souladu s novými pravidly aktualizuji stav:

Konektory jsou stále k dispozici v množství 20 a více kusů

Místo odběru: po domluvě na trase Brno - Svitavy, případně vzhledem k rozměrům není problém poslat Zásilkovnou nebo odvážlivcům v bublinkové obálce Českou poštou.

Cena zůstává:
Konektor pro 8S za 96,50,- Kč
Konektor pro 12S 106,50,- Kč

Doklad umím vystavit.
Dokážu dodat i originální konektory z kabelových svazků WV, ale vzhledem k ceně a nevýhodám plynoucím z použití předem nakrimpovaného konektoru bych to asi už nedoporučil. Použitím originálního konektoru získáte navíc jen horní krytku konektoru (nad vývody vodičů z těla konektoru) a lepší zajištění konektoru proti vytažení. Zkušenost praví, že "moje" konektory z baterie samy nevypadnou a odpojit je chce přiměřenou sílu pro vysunutí konektoru. Pro stacionární použití je to plně vyhovující, pro mobilní - pokud se nebudou přívodní vodiče chvět a baterie nebude vzhůru nohama - také.
Uživatelský avatar
Michalducati
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 14, 2023 2:04 pm
Lokalita: Brno-venkov

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od Michalducati »

Zdravím mám zájem o konektory. Můžu poprosit o kontakt? Jsem z Kuřimi. TLF_ne-e díky
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Michalducati píše:Zdravím mám zájem o konektory. Můžu poprosit o kontakt? Jsem z Kuřimi. TLF_ne-e díky
Poslána SZ
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Aktualizuji stav:
Konektory stále k dispozici, protože všichni chtějí piny navíc, tak už jen provedení s 20 piny za 121,- Kč.
Dále mám pár kusů baterií 12S 6,85kwh co zbyly (nepoužité). Cena není nijak příjemná - 17 500,- Kč, tak aspoň ke každé baterii dám konektor zdarma.
A pokud by někdo potřeboval, tak jsou tu zbytky Cu vodiče: Jemně laněná licna s vysokou ohebností, průřez 50 mm2, vysokoteplotní izolace do 1000V DC (něco jako silikon, ale nechanicky odolnější). Délky od 0,5m do 12m. Cena dohodou, trochu záleží i na délkách. Je možné si vybrat z hromady délky jaké chcete (nebo si napsat co asi potřebujete). Na propojky je to perfektní kabel, tím jak je měkký tak netahá za svorky.
skybor
Příspěvky: 702
Registrován: pon dub 24, 2023 8:47 am
Lokalita: Lašská brána Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5050
Kapacita baterie [kWh]: 4,8

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od skybor »

Zdravím, nebyly by ještě nějaké konektory? Potřeboval bych 2x 12S. A možná by se hodil i ten 50mm2 kabel.
SkyFVE 5 kWp (ve výstavbě) na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 32s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, Liebert PowerSure PSI 1440VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

Ano, vše je ještě k dispozici, i když už v menších množstvích...
coubert
Příspěvky: 3
Registrován: pon dub 11, 2022 8:20 am

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od coubert »

zdravím

mate ještě k dispo konektory na LG chem 8s?

díky
Kubrt
mwt
Příspěvky: 122
Registrován: pon dub 09, 2018 5:53 am
Lokalita: Boskovice

Re: Zbylé konektory pro LG - VW NMC 12S 8S 6,85kWh baterie

Příspěvek od mwt »

coubert píše: stř lis 08, 2023 1:59 pm zdravím

mate ještě k dispo konektory na LG chem 8s?

díky
Kubrt
Dobré ráno, konektory jsou.
Pošlete SZ se seznamem co potřebujete...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek