Stavba FV jak řešit budoucí rozšíření.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
Drobek2
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 06, 2022 5:02 pm

Stavba FV jak řešit budoucí rozšíření.

Příspěvek od Drobek2 »

Ahoj,
připravuji stavbu fotovoltariky zn. lowcost, komponenty již mám pořízené, počítám s rozšířením v budoucnu, peníze budou, ale teď jsou jiné priority. Dotace neřeším.
Pořízeno:
8 panelů 450 W max U 49V
Měnič s MPPT EASUN SML III 5.5kW do 500V (ostrovní s přepínání na distribuční síť)
Baterie z elektroauta 12S 4-6ks 1Kw(půjčené na pár měsíců)

Na jižní střechu 35stupNů sklon, lehce na východ mohu dát max 11 panelů výše. Více složitě a neesteticky max dalších 7 panelů
na západní střechu 30stupňů dám klidně 15KWp, zde není limit, jen slunce svítí v zimě od 12 hodin (plný osvit bez omezení)
Počítám, že pořídím v budoucnu normální střídač s dodávkou do sítě a rozumné lifepo4 baterie s balancerem
otázka je jaký rozumný střídač pořídit v budoucnu a jak kvůli tomu dimenzovat string na jižní střechu (mám daleko z jižní střechy ke střídači).
spotřeba je 5-6MW ročně + přejdu na ohřev TUV (7MW za rok, ale v zimě natápím hlavně kotlem na dřevo).
poradíte jak nachystat jižní střechu, jeslti mám tahat více stringů kvůli budoucnu?
Slyšel jsem, že se mění podmínky solárů, bude prý možné instalovat více než 10kW, od kdy to má platit?
Díky

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek