Projekt na FV

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Efa
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 30, 2022 6:42 pm
Reputace: 0

Projekt na FV

Příspěvek od Efa »

Potřebuji udělat projekt na hybridní FV z důvodu přihlášení na ČEZ. FV je již nainstaloné. Složení: 27 panelů Longi 370 W Half Cut, Střídač Growatt Mod 10KTL3-XH, Smartmeter Eastron SDM630-Modbus, 3x Growatt battery ARK-2.5H-A1 (2,5kWh) + Growatt BMS for SPH. FV namontovala firma Techsun.
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Projekt na FV

Příspěvek od PetrDubi »

Pokud firma nestavěla podle předem vytvořené dokumentace, tak by měla dodat alespoň projekt skutečnéh provedení a ten už ti na přihlášení stačí. Mimochodem bez projektu by ti neměl ani revizák udělat revizi.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Efa
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 30, 2022 6:42 pm
Reputace: 0

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Efa »

Materiál pochází z polska a byl jsem rád, že jsem vůbec sehnal firmu která mi to namontovala. Revize ještě není a bez projektu revizi neudělám. Firma nemá projektanta a montují pro jiné společnosti.
Pawel
Příspěvky: 807
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am
Reputace: 48

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Pawel »

Osobně pochybuji že vám to připojí na 10 kWp je 7.5kWh baterka docela málo.
Efa
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 30, 2022 6:42 pm
Reputace: 0

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Efa »

Kromě baterie je ještě 500 l bojler OKC 500 NTRR s 3f patronou 6.6 kW.
Efa
Příspěvky: 4
Registrován: pát zář 30, 2022 6:42 pm
Reputace: 0

Re: Projekt na FV

Příspěvek od Efa »

Efa píše:Potřebuji udělat projekt na hybridní FV z důvodu přihlášení na ČEZ. FV je již nainstaloné. Složení: 27 panelů Longi 370 W Half Cut, Střídač Growatt Mod 10KTL3-XH, Smartmeter Eastron SDM630-Modbus, 3x Growatt battery ARK-2.5H-A1 (2,5kWh) + Growatt BMS for SPH. FV namontovala firma Techsun.
.

Takže projekt už mám, teď už jenom revize. Mám, ale dotaz. Ví někdo jak nastavit střídač Growatt Mod 10KTL3-XH do režimu Off grid. Vím, že to umí, ale nevím za jakých podmínek se sám do tohoto režimu nastaví. Přitom baterie ještě není
připojena. V tomto režimu už třeba jel 1/2 hodin a pak se sám přepnul do On Grid.
Uživatelský avatar
deer
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 22, 2022 12:19 pm
Reputace: 0

Re: Projekt na FV

Příspěvek od deer »

Ahoj potřeboval bych radu, mám stejný měnič i smartmeter jak uvádíš. (bez baterek) pokud je smartmeter zapojení na svorce A a B, tak jsem připjil na komunikačním konektoru v GROWATT pin 3 a 4, měnič hlásí někdy chybu 401 (komunikace smartmeter)
Když jedu v režimu přetoku, tak se sítě/spotřeba vyváží (to samozřejmě nechci snad tu kw nepoznají) pokud nastavím export limiter ON -Meter, tak elekrgii ze soláru nejde..
díky za radu.
cipis
Příspěvky: 4212
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Projekt na FV

Příspěvek od cipis »

Proč si takové krámy kupujete, když to pak neumíte ani nastavit?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am
Reputace: 67

Re: Projekt na FV

Příspěvek od bublich »

Jo,a ještě se tady pak ptejte. :mrgreen:
Uživatelský avatar
deer
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 22, 2022 12:19 pm
Reputace: 0

Re: Projekt na FV

Příspěvek od deer »

cipis píše:Proč si takové krámy kupujete, když to pak neumíte ani nastavit?
ptám se proto, že i když jedeš podle návodu, tak to stejně nejde, myslel že proto ty forá jsou....
Uživatelský avatar
petr1ab
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 29, 2023 5:32 pm
Reputace: 0
Lokalita: Praha

Re: Projekt na FV

Příspěvek od petr1ab »

Efa píše:
Efa píše:Potřebuji udělat projekt na hybridní FV z důvodu přihlášení na ČEZ. FV je již nainstaloné. Složení: 27 panelů Longi 370 W Half Cut, Střídač Growatt Mod 10KTL3-XH, Smartmeter Eastron SDM630-Modbus, 3x Growatt battery ARK-2.5H-A1 (2,5kWh) + Growatt BMS for SPH. FV namontovala firma Techsun.
.

Takže projekt už mám, teď už jenom revize. Mám, ale dotaz. Ví někdo jak nastavit střídač Growatt Mod 10KTL3-XH do režimu Off grid. Vím, že to umí, ale nevím za jakých podmínek se sám do tohoto režimu nastaví. Přitom baterie ještě není
připojena. V tomto režimu už třeba jel 1/2 hodin a pak se sám přepnul do On Grid.
Ahoj, rozjel si to?? Ted to resim take. Zda je mozne aby jel bez baterie jako off grid jen kdyz jede slunko.. S pripojenou siti se zda funguje..
Dik

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek