Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Chemik
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 09, 2022 9:49 am

Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od Chemik »

Ahoj,

co říkáte na "novinku", polský měnič pro ohřev TUV - Green Boost MPPT 3000.
Prodej třeba zde:
https://eshop.sapro.cz/fve-regulator-mp ... 38925.html

A video s rozebráním od Poláka zde:
https://www.youtube.com/watch?v=TCES2Mr9FTI

Když pominu ty tenké přívodní kabely (4mm2 ?) a borec je nahradil silnějšími a hlavně s lepší izolací, tak ten měnič na první pohled vypadá bytelně a slibně. Když vezmu, že Bel teď stojí 5700,- a tenhle 7200,- tak mi ten rozdíl 1500,- nepřijde moc za displej aj...
Nenašel jsem ale, jaký proud to zvládne, 10A? 16A? Chtěl bych na to připojit 6x panel 400Wp, výstup bojler 2,2kw/230V... půjde to nebo mám čekat nějaký zádrhel?

Ještě dodatek. Leze z toho 230V/50Hz, ne 120Hz jako z Belu.
lubos.stefan
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 09, 2021 6:18 pm

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od lubos.stefan »

Ahoj,

mám ho doma a v pohodě jede na bojler 2,2kw. Mám 6x 380Wp a opravdu i teď nemá problém dohřát bojler, tlačí tam co se dá :D
Chemik
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 09, 2022 9:49 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od Chemik »

lubos.stefan píše:Ahoj,

mám ho doma a v pohodě jede na bojler 2,2kw. Mám 6x 380Wp a opravdu i teď nemá problém dohřát bojler, tlačí tam co se dá :D
Ahoj,
chystám se na něj, jak bude v obchodě k prodeji. Snad vydrží navždy a ne jak "modrásci". Není těch 6 panelů málo? Kolik to ukazuje voltů na displeji? A nechal jsi původní tenké káblíky 4mm2 nebo je měnil za silější?
motd
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 11, 2023 12:26 pm
Lokalita: Brno

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od motd »

lubos.stefan píše:Ahoj,

mám ho doma a v pohodě jede na bojler 2,2kw. Mám 6x 380Wp a opravdu i teď nemá problém dohřát bojler, tlačí tam co se dá :D
Ahoj Luboši,
co máš za panely a napětí? Já teď uvažuju nad 6x Huasun 390 - Bifaciální Vmp 37,9 V Isc 10,6 A.
Mám Dražice 200l na plyn a 2,2 spirálu.
Střídač, ECO BOOST MPPT https://dáváš sem odkaz na vlastní obchod?
A myslím že byto mělo jet dobře.
Jaké máš zkušenosti.
Díky. Tomáš
LPS11
Příspěvky: 9
Registrován: pát zář 02, 2022 1:57 pm

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od LPS11 »

Zdravim ve spolek,
Mam 6x400W JINKO Solar, VOLT GREEN SOLAR BOOST, Bojler Drazice 160l kombi 2,2KW, druha zasuvky - odbocka kuchyne, cast sporaku, remoska, leto zavareni ovoce a zeleniny, suseni ovoce, gril, vareni brambor zvirene. Presne za rok 28.1.23-28.1.24 vyrobeno - 2220 KWh. Naprosta spokojenost s timto menicem.
Slunci zdar!
8 x Jinkosolar 385W 3,08kWp J
1x Growatt SPF5000
1x LiFepo4 48V 5,1kWh
6 x Jinkosolar 400W 2,4kWp J
1 x Volt 3000 GREEN BOOST 3kW
1 x Dražice 2,2 KW
a stále ve stádiu budovaní (rozširování)
vens
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 18, 2022 10:43 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od vens »

Chcem sa opytat stastnych majitelov ci je mozne rozbocit z prvej zauvky a pripojit k topnej spirale este jedno zariadenie v pripade dobreho pocasia v mojom pripade vlozka v bojleri ma 2300W no panely mam predimenzovane na 3300W jedna sa mi o to akoby sa ten menic zachoval pri pripojeni druheho zariadenia paralelne z odberom 1000W napriklad varic samotny menic by mal zvladnut 3,5kW
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od dipos »

Platí obecně zatěžovat zařízení ( jakékoliv ) cca na 2/3 max. výkonu.
Měniče těch 3.5 kW pochopitelně dá, nedají to tvé panely. Nejhorší jsou mráčky, oni limitují výkon systému.
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
vens
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 18, 2022 10:43 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od vens »

2/3 max. výkonu to je presne ta moja 2300W spirala k 3500W menici kazdopadne sa bude vyskytovat situacia ze bude pekne pocasie a panely dodaju vykon kde je ta rezerva cca 1000W preto som myslel ci mozem na uvedeny menic do prvej zasuvky pripojit este jedno zariadenie napriklad 400W remosku kedze druha zasuvka na menici zacne napajat k nej pripojeny spotrebic az ked nie je odber na prvej zasuvke.
Ak to spravne Chapem tak to nebude problem Menic a panely mam uz objednane tak zistujem pripadne co a ako dikes.
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od dipos »

Tu Remosku musíš připojit paralerně k bojleru.
Jeden vývod je prioritní a ta druhá zásuvka se připojuje až pokud není na prioritní zásuvce připojena zátěž - boiler.
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.
vens
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 18, 2022 10:43 am

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od vens »

dipos este zehlicku vidim ako rezervu k tvojmu separatnemu zoznamu remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza ;)
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 72
Registrován: čtv pro 02, 2021 8:12 pm
Lokalita: Jindřichov u Krnova
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 2 700
Kapacita baterie [kWh]: VŽDY bude 0 kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Ostrava-město

Re: Měnič pro ohřev TUV - Green Boost Mppt 3000

Příspěvek od dipos »

To Vens: Připojit můžeš vše co má čistý odporový charakter. Např. topný kabel v podlaze, nebo starou elektrickou kolbu co používají klempíři.
Nikdy nepřipojuj žádné spotřebiče s indukční charakteristikou a taky žádné elektronické termostaty a meřidla ( pozor na napětí nad 230 V ).
Sluneční ohřívárna TUV 2,7 kWp, ECO Solar Boost 3 kW ( provozní záloha ), ECO Solar Boost 3,5 kW PRO, Boilery 120 L + 100 L + další tepelné spotřebiče Remoska, olejový radiátor, varná konev, fritéza.
Stále zůstavá ještě na střeše, musím jít k lékaři ?? NE, kašlu už na to, účel plní perfektně a utrácet další peníze kvůli pár kWh za ledničku nemá smysl jak ekonomický tak i zvýšený nárok na provoz.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek