Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
mood07
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2022 11:43 am

Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od mood07 »

...
Naposledy upravil(a) mood07 dne pát zář 30, 2022 12:20 pm, celkem upraveno 3 x.
rva
Příspěvky: 3502
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od rva »

Pokud tomu rozumíte, tak je to fajn koníček. Pokud ne, tak je to další otravný krám v baráku, který se občas porouchá a nebudete vědět co s tím.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
cipis
Příspěvky: 4310
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od cipis »

Tady se take u dotace dockas negativnich reakci ... Podminky fora jsi beztak odklikl bez cteni.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
mood07
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2022 11:43 am

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od mood07 »

Tak se mi to potvrdilo i u "kvalifikovanějších". Na papíře to prostě vypadá hezky, ale ty čínské technologie asi prostě ještě nejsou dost vypracované aby to nějaký smysl mělo. Jak se zdražuje, člověk hledá úlevy kde se dá a o to snáz naletí.
Soban
Příspěvky: 3438
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od Soban »

A co na to ti máme říct?

Jsou kvalitní firmy a šmejd firmy, prostě musíš si sehnat reference.

Záruka na to že bude svítit slunce ti nikdo nedá.

U nás je na vše záruka 2 roky jak to kupuješ jako soukromá osoba.

Victron poskytuje větší a podobně....

Jinak u 3f systému byly případy že po instalaci FVE měly větší fakturu jak bez FVE - problém je účtování po fázích.....

Jinak zda se to zaplatí záleží na více faktorech.

PS. Auto se ti taky zaplatí? Nebude lepší chodit pěšky?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2187
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od fugas »

Určitě se to vyplatí. Já bych do toho šel. Myslím že za všechny zde na fóru mohu doporučit firmu "Dáme vám gelovky a shrábnem půl míče" .
Váš to bude stát pouhých 300 000 Kč. Možná by nebylo od věci do procesu registrace zařadit dlouhý a otravný formulář, který jasně vyloučí, že daná osoba nebude chtít dotace, ani nebude nic dodávat do sítě. Kdo má zájem, ten by to přestál. Kdo jen zjistil že elektrika bude drahá a přemýšlí jak z toho ven za peníze druhých, by to snad vzdal. Nic ve zlém, ale kdyby v těch pár řádcích při registraci bylo napsáno, že po registraci všechen vás majetek propadá tomuto fóru, odklikl byste to?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
mood07
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 30, 2022 11:43 am

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od mood07 »

fugas píše:Určitě se to vyplatí. Já bych do toho šel. Myslím že za všechny zde na fóru mohu doporučit firmu "Dáme vám gelovky a shrábnem půl míče" .
Váš to bude stát pouhých 300 000 Kč. Možná by nebylo od věci do procesu registrace zařadit dlouhý a otravný formulář, který jasně vyloučí, že daná osoba nebude chtít dotace, ani nebude nic dodávat do sítě. Kdo má zájem, ten by to přestál. Kdo jen zjistil že elektrika bude drahá a přemýšlí jak z toho ven za peníze druhých, by to snad vzdal. Nic ve zlém, ale kdyby v těch pár řádcích při registraci bylo napsáno, že po registraci všechen vás majetek propadá tomuto fóru, odklikl byste to?
Prostě naivka, přečetl jsem si lákavý článek u ČEZu, že fotovoltaika dá energetickou nezávislost + lákavá nabídka dotace, no neberte to, zvlášť když zatím nějaké ty finance jsou. Pak člověk zjistí, že realita je trochu jinde, udávaná životnost, a návratnost, člověk prostě naletí a strašně prodělá/zadluží se a udělá si starost navíc. Úplně zbytečně.
Možná od toho ale ruce pryč úplně nedám, nějaká pidi větrná elektrárnička by mě možná i bavila.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2187
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od fugas »

Žijeme v tržním světě. Když někdo něco lákavě nabízí, obvykle je v tom levá. O zábavných elektrárničkách je toho tu ale rozhodně napsáno hodně. Pro vítr sice tolik ne, ale také se najde.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
rva
Příspěvky: 3502
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od rva »

Větrná? No tak to raději ne. Klidně si pořiď malou FV elektrárnu na hraní a až si to osaháš, tak uvidíš, jestli chceš víc. Tím tady prošla možná většina.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Vy kdo máte FVE, jak jste spokojeni, doporučení...

Příspěvek od Matess »

https://www.youtube.com/watch?v=d3cKEfa ... 4%9BjSojka

Na vrcholu kopce, bohužel není nad stromy (musela by o 15m výš). Roční výroba blízko nule.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek