Solax GridVoltFault IE003

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 27, 2022 11:35 pm

Solax GridVoltFault IE003

Příspěvek od Oskar »

Zdravim,

mam Solax X3 Hybrid G4 10kW verziu s Mateboxom Advanced. Mam problem, ze pri spusteni mi inverter hned zahlasil problem GridVoltFault a je v rezime Fault, este sa mi ho podarilo prepnut do EPS rezimu ale ani v tom nic nebral z panelov.
Chyba je na faze 2 ale neviem preco, vid. obr. matebox mam pripojeny do TNC siete podla schemy pre australiu lebo som sa tu niekde docital, ze ta by mala fungovat. Ale ked zhodim hlavny istic tak pri prepnuti stykacov do backupu mi vyhodi prudovy chranic, takze zrejme je asi na tom istom okruhu ale neviem na to prist kde som zpravil chybu pri prepajani. Nemate niekto schemu ako spravne pripojit matebox na TNC, alebo podobne riesenie s vlastnym backupom kde je prudovy chranic. Dik za kazdy napad....
D4FBC907-C8FF-4B72-9BEE-B562A715A55A.png
IMG_2774 Small.jpeg
IMG_2774 Small.jpeg (12.57 KiB) Zobrazeno 1255 x
Uživatelský avatar
Oskar
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 27, 2022 11:35 pm

Re: Solax GridVoltFault IE003

Příspěvek od Oskar »

tak problem "solved"..... skoro ma kleplo ked som to zistil. skoro dva dni som stravil pri scheme pripojenia s jednym ochotnym elektrotechnikom a solax softwaristom a nakoniec so doplatil na doveru eletrikara, co mi zapajal inverter k mateboxu. proste nezapojil dobre do svoriek L1 a L2. nahodou sa L1 opierala o svorku istica ale L2 vobec....... mna to ani nenapadlo taku banalitu skontrolovat po elektrikarovi....
hned bol potom krajsi den. aj ked prsalo tak sa inverter konecne rozbehol do normalu...
ale problem s prudovym chranicom pretrvava. zrejme kvoli TNC sieti budem musiet vyhodit ten prudak a dat tam 3f istic.viem, ze to nie je podla predpisov ale asi ina moznost nie je....
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Solax GridVoltFault IE003

Příspěvek od Diablo1st »

Tak toto by ma zaujímalo, ako vie fungovať prúdový chránič v TN-C sústave?
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
cipis
Příspěvky: 4330
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Solax GridVoltFault IE003

Příspěvek od cipis »

Pouziti proudoveho chranice v TNC je nepripustne!
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek