Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
vanilka
Příspěvky: 252
Registrován: stř kvě 05, 2021 2:57 pm
Lokalita: Beroun, Příbram

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od vanilka »

Ja panu Axmanovi hlas dal. Me to neublizi a jemu to treba pomuze. Zda bych si jeho vyrobek koupil je vec jina. Prvni co me trklo - a uz to tady bylo zmineno - jak by probihalo balancovani treba mezi 1. a 14. clankem u 14s baterie :?: . To by se energie postupne "prelevala" pres vsech 12 clanku? No, asi prozaim zustanu u cinskeho 2A 24s balanceru s CAN a androjdí apkou za 2800czk..
4512kg VRLA GEL / 20kWp+
glottis
Příspěvky: 1918
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od glottis »

mopadzi píše:JK BMS aktivně balancuje pomocí superkapacitoru. Jsem opravdu zvědavý jak dlouho to ty kondy vydrží....BMSka bude za dva roky potřebovat strojníka
Uvidime :) superkondenzator stejnych parametru stoji 30-90 korun v tme. Jsou tam tri. Vymenit je je par minut prace.
cipis
Příspěvky: 4215
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od cipis »

No, a kdo to neumi, tak je to servis za tisicovku :⁠-⁠D
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
glottis se sice už rozloučil a popřál projektu hodně štěstí, ale nakonec mu to nedalo aby se znovu vrátil do diskuze s příspěvkem, že 5A je k ničemu, ale jak jsem uvedl , žádné podrobné technické údaje nemám, abych uspokojil
zvídavost glottise a bude muset počkat na zveřejnění tech. údajů a mopadzi píše, že JK BMS balancuje pomocí
superkapacitoru , takže má omezenou životnost, ve srovnání s balancerem pana Axmana, který žádný elyt nemá.
vanilka se přiznal, že hlas dal ale případnou koupí si jistý není. Až se balancery objeví prodeji, budou členové
fora veřejně parametry propírat a srovnávat užitný poměr technických parametrů vzhledem k ceně kterou zatím v tomto okamžiku nikdo nezná. Možná diskutující za rok navážou i na tohle vlákno.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od Matess »

kyocera píše:Pro Mates. Nemáte pravdu ,na Vámi uváděném odkazu je max proud 1,2A nebo 1,5A a jsou to jen čínské výrobky.
A také na Vámi druhém uváděném odkazu je max proud 2A.
V úvodu úplně nahoře jsou informace o 5A a český výrobek. A pokud jste četl úvod, pan Axman chytá celý sortiment a to i s
komunikačními protokoly. Ale je to jako v obchodě s potravinami . Nikdo Vám nebude bránit kupovat si
polské máslo. Možná jste mohl zmínit, že výhodou každého čínského zboží je vždy snadný a vstřícný
a rychle dostupný servis.
Než střílet od boku co je lepší je vhodnější počkat na www stránky českého výrobce a pak srovnávat technické
parametry . Jako by jste už předem říkal, nekupovat český, ale raději vždy čínský výrobek.
U prvního zmiňuji že je tam nižší proud,
Druhý umí 6A (a reálně to 5A chodí) a nepřelévá jen mezi vedlejšími články
Třetí je včetně BMS a tam je to celé nastavitelné... Například u jakého napětí má začít - tzn nemusí to běžet a spotřebovávat energii když to není třeba apod.

Výhodu českého výrobku chápu a oceňuji, ale zatím je to ve fázi brzkého prototypu a za mě to takhle není použitelné o nic víc než jakýkoliv čínský krám. Taky jsem tam jasně psal "kdybych stavěl baterii dnes" Neříkám že za měsíc to nemůže být jinak. Pánovi držím palce... vývoj je náročný. Vím kolik hodin jsem propálil u aktivního řízeného balanceru a nakonec jsem zjistil že JK to umí lépe a levněji a ještě k tomu dostanu krásnou aplikaci...

Stavěl jsem to na principu izolovaného DC zvyšujícího měniče, kdy článek který jsem chtěl stáhnout jsem vybíjel do celého packu. Izolovaný DC měnič ale není levný a účinnost ze 3,5V na 55V taky není kdo ví jaká...
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro Mates u prvního odkazu, tedy čínský balancer s indukčností umí jen 1,2 respektive 1,5A
u druhého odkazu zmiňujete čínský balancer 5A, ano, ale pozor tento čínský má elektrolytické kondenzátory, má tedy omezenou životnost, Kdežto nový balacer pana Axmana nemá žádné elektrolytické kondenzátory, tedy balancer pana Axmana má životnost v řádu desítek roků u třetího odkazu zmiňujete JK BMS a z diskuze výše, mopadzi upozorňuje, že JK BMS má 3 superkapacitory
tedy opět kondenzátory s omezenou životností , kdežto nový balancer pana Axmana nemá žádný elektrolytický kondezátor a má životnost desítky roků. Je zajímavé, jak se někdo za každou cenu snaží předem hledat nějaké nedostatky na novém balaceru pana Axmana a opakovaně ukazovat na čínské. Ale jak jsem uvedl výše, je to jako v obchodě s potravinami a nikdo Vám nezabrání kupovat si levné polské máslo. Z diskuze je vidět, že existují dvě vyhraněné skupiny.
Jedna skupina hlas nedá a nedá a navíc už se snaží se hledat nějaké zdánlivé nedostatky . Ve srovnání zamlčí nedostatky čínských. Přitom v prvním příspěvku nahoře je uvedené, že to bude celá škála balacerů od pana Axmana od těch nejjednodušších až po ty složité s komunikačním protokolem.
Druhá skupina jsou Ti co hlas dali. Je to skupina lidí, kteří uvažují tak jako vanilka , dát hlas nic nestojí a někomu to
třeba i pomůže. Tato druhá skupina lidí přeje úspěch druhým. Můj názor, že pokud je to možné měly by se podporovat
české výrobky, což jsem uvedl i svým příkladem v loňském roce, zakoupení českého výrobku vyrobeného v ČR od regionálního výrobce ze Zastávky u Brna. Tak takový názor se mnou nikdo nesdílí. Můj názor je tedy extrémní v tomto způsobu myšlení i když jsem uvedl, že jsem takový názor přejal z Německa před 30 roky, kdy němci se snaží přednostně zakupovat regionální německé výrobky. Dělají to proto, že podporují své podnikatele, Ti odvádí daně a udržují stát v chodu. Pokud velké množství podnikatelů zkrachuje v libovolné zemi , stát zvyšuje daně nebo zavádí nové daně. Důvody proč podporovat regionální výrobce existují , tedy pokud je to možné , podporovat české výrobky vyráběné v ČR , přát úspěch druhým, protože za každým novým výrobkem stojí práce
a námaha. A potom vždy je lepší mít větší možnost sortimentu , pak je možnost většího výběru . Pokud nový výrobek
nesplní náročná kriteria uživatelů , tak takový výrobek na trhu neuspěje , výrobek nikdo nekupuje a výrobce musí výrobek opět inovovat aby splnil náročná kriteria , která zákazníci požaduji.
Odkaz na možnost dát hlas veřejnosti banceru je v prvním příspěvku uplně nahoře a uvedu to i zde :

https://www.nastartujtese.cz/projekty/1537/unibalancer
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od Matess »

já jsem to nezmínil, ale pán ode mě hlas samozřejmě dostal...

Já se teda nebojím o životnost kondenzátorů pokud nejsou externě ohřívané... vydrží to roky. Ultrakondenzátory jsou pravda na cca 10 let, kvalitní elektrolyty na 20 let. Když budu skeptik a počítat poloviční životnost tak to taky není tak hrozné.

Nicméně indukční umí už číňani taky i pro vyšší proudy.

https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 2e6bznGAgg

To Kyocera: Je tam pěkný obrázek jak se to zapojuje pro více článků... takže ano... koupit 2x 8s balancer na 16s nestačí.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro Mates, no nevím podle toho jak píšete, jsem skoro myslel, že jste dal svůj hlas nějaké soutěži v číně
Na Vašem odkazu je proud 2A. Nikoliv 5A .A čínan pokud může ušetřit na libovolné součástce, vždy použije nejlevnější součástku. Nejlevnější součástka není ta nejkvalitnější. Diskuzi o tom, jestli čínský elektrolyt do SMD vydrží 20 roků považuji za zbytečnou. Pokud někdo umí vyrobit funkční zařízení bez elektrolytického kondezátoru je samozřejmě lepší , když v zapojení není součástka s omezenou životností .
Pořád směřujete diskuzi k tomu, že vždy nejlepší je nejlevnější polské máslo .
Nevím, proč budoucí výrobek pana Axmana vytrvale srovnáváte s čínou a srovnáváte nějak divně. napřed píšete proud je nižší, ale už nenapíšete
je to jen 1,2A nebo nebo 1,5A. Pak zase čínské mají vyšší proud ,ale už nenapíšete že jen 2A. Skoro jako by Vám vadilo, že někdo chce vyrábět něco v ČR. I kdyby čínané dosáhli balanční proud 5A, jako pan Axman, i kdyby to čínané dokázaly bez elektrolytických kondenzátorů jako pán Axman, je přeci pozitivní, že někdo v ČR bude vyrábět celou řadu nových balancerů od těch nejjednodušších až po ty složitější i s komunikací. . Bude větší výběr zboží. Větší výběr je více možností. No dobře, asi ne pro všechny. Matess si vždy koupí asi jen čínské, ale ostatní lidé budou mít větší možnost výběru. Až bude pan Axman členem fora mypower, tak Vámi bude diskutovat pan Axman sám i když některé diskuze jsou únavné. S vývojem a výrobou nových balancerů nemám nic společného. Upozornil jsem jen na možnost dát hlas veřejnosti ve veřejné soutěži na nový balancer. A to českému výrobku, vyráběného v ČR. A možnost dát hlas, který nic nestojí brzy skončí, protože soutěž bude ukončena za méně jako 10 dní. Ten odkaz na možnost dát hlas je zde :

https://www.nastartujtese.cz/projekty/1537/unibalancer
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od Matess »

já mám pocit že mé odpovědi nečtete... už nereaguji nemá to smysl.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kodl69 »

Vlastní hodnota prudu je daná konstrukcí, tj jak je provedená cívka a spínací prvek. A to podle mě není znak kvality, jenom prosté technické řešení. A už tady šlo několikrát, než výkonný přelévací balancer, tak raděj BMS, která komunikuje s nabíjecím zařízením (je jedno, jestli mppt nebo ze sítě) a patřičně omezí nabíjecí proud, aby balancer dokázal napětí udržet v patřičných mezích. Třeba victron systém spolu s DYIBMS V4, což je opensource, a nikdo nemá strach z kopírování. Elektrika se zde zatím pálí v odporech, ale není problém místo toho odporu zapojit izolovaný zvyšující DC/C měnič... Přelévací balancery s indukčností používám pro mizerný bazarový články už nějakou dobu, obvod za pár drobnejch má označení ETA3000, ale to je jenom polovina problému, viz výše...
Nezatracuji vlastní vývoj, občas se o něco taky pokouším, ale obvykle všechno zveřejním, nemám nějaký ambice prodávat morálnáí vlastnictví, nejsem microsoft ani jiná podbně smýšlející firma, podporuji opensource i openHW.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
pro Mates : píšete stále dokola jen o čínských, z toho jsem usuzoval že jste fanda jen do čínského zboží.
Pro kodl 69 : ano vždy jde o nějaké technické řešení , pan Axman se nezaměřil na pálení v odporech, jak se zmiňujete ale aktivní, které přečerpávají energii v s vysokou účinností. Záběr a rozsah plánů pana Axmana je natolik rozsáhlý, že to přesahuje opensource .Kodl 69 sice uvádí, že vše zveřejňuje, ale ani nemá kodl69 svoje vlastní domovské vlákno
o vlastní FV elektrárně , kde by bylo vše popsané a ani nemá zveřejněnou jedinou svoji fotografii z vlastní
FV elektrárny. Pokud by např. pekař jednoduše řekl, že místo prodeje chleba bude svůj chleba dávat zdarma jako opensource , lidé by mu chvíli tleskali , uznale by takového pekaře kladně hodnotili ,ale jen do té doby než by pekař sám zemřel hladem. Zmínil jsem se o projektu pana Axmana, který přihlásil svůj technický výrobek do soutěže v KB. Tato časově omezená soutěž KB není soutěž opensource, ale o nových výrobcích nebo nových službách. Upozornil jsem na nový balancer pana Axmana z důvodu nového výrobku, že se jedná o český výrobek vyráběný v ČR a má to nějaký vztah k elektrice. Ale i přes podporu Mates ,který uvádí , že dal hlas, možná i kodl 69 dal hlas i další dali svůj hlas , pan Axman s velmi vysokou pravděpodobností v soutěži nevyhraje. Balancerům rozumí jen malá skupina lidí, kdežto maminek s dětmi jsou desítky tis. a proto pravděpodobně v této soutěží zvítězí tepláky s krávou na zadečku. Maminky s dětmi jsou obrovská skupina, která je v převaze nad pár stovkami technicky smýšlejících lidí . Tak to prostě je . Stejně ale patří poděkování těm, kteří přejí úspěch druhý, tedy v tomto případě dali svůj hlas panu Axmanovi s jeho projektem aktivního balanceru a jeho snaze pustit se do výroby ucelené řady balacerů od těch jednoduchých až po ty složité s komunikačním protokolem. No a protože diskutující vždy odkaz na soutěž posunou a odkaz není vidět, ten odkaz co jsem dal v prvním příspěvku je zde
https://www.nastartujtese.cz/projekty/1537/unibalancer
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
dne 5.10 veřejná soutěž KB končí. Pořadí je takové, že na prvním místě je aplikace , která dává
dohromady maminky s dětmi. Ta má 558hlasů. Na druhém místě jsou tepláky s krávou na zadečku
435 hlasů. Pan Axman s balancerem je na devátém místě se 167hlasy.
Je vidět, že maminky s dětmi jsou velice silná skupina která podporuje první dva projekty. Maminek s dětmi může být i několik desítek tisíc. Aktivně diskutujících na mypower může být tak 200 lidí a další zobrazení tohoto vlákna je pak jen čtenáři, kteří nemají ani registraci. Usuzuji, že asi více jak 80% členů mypower dalo svůj hlas, který je ve skutečnosti ani nic nestojí. Vysoké % členů mypower co dali svůj hlas panu Axmanovi svědčí o tom, že umíme jak se říká táhnout za jeden provaz. Stejně tak bych i já a pravděpodobně všech 80% aktivně diskutujících na mypower dalo svůj hlas i jinému projektu, se vztahem k fotovoltaice. Přeji úspěch druhým, ale až soutěž skončí, nebudu již dále toto vlákno moderovat a pak bude už jen na panu Axmanovi, aby technické parametry obhájil i v praxi a všechny svoje výrobky prosadil na
náročném trhu.
S vývojem, výrobou ani s prodejem balancerů nemám nic společného, jen jsem založil toto vlákno na podporu nového českého výrobku pana Axmana vyráběného v ČR. Ten odkaz je zde
https://www.nastartujtese.cz/projekty/1537/unibalancer
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
antoni_sk
Příspěvky: 677
Registrován: pát lis 17, 2017 3:14 pm
Bydliště: Liptov

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od antoni_sk »

vanilka píše:Ja panu Axmanovi hlas dal. Me to neublizi a jemu to treba pomuze.
Presne tak... ja som hlas dal
FV-1, 60°, 2019 3x Suntech STP280-20/Wfw (840Wp), EPSOLAR LS3024B (30A)
FV-2, 35°, 2020 3x CSUN 280-60P (840Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-3, 35°, 7/2020 4x Trinasolar TSM-235 (940Wp), SRNE ML 40A MPPT
FV-4, 35°, 10/2021 2x Moser 220Wp (440Wp), EPEVER LS3024B (30A),
FV-5, 45°, 9/2022 6x Trinasolar 235Wp (1400Wp), Easun ISolar SPS 3kW
Meniče: Carspa 3000W (špičk.9000W), Easun ISolar SPS 3kW
batérie: 16x 200Ah LiFePo4 (24V) + 8x 280Ah LiFePo4 (24V)
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
soutěž o veřejnou cenu v KB skončí zítra 5.10. Aktuální pořadí je první místo tepláky s krávou na zadečku
788 hlasů , druhé místo aplikace, která dává dohromady maminky s dětmi 754 hlasů. Třetí místo aplikace
co dává dohromady lidi na cestování nebo jiné akce , sdružuje lidi stejných zájmů a má 675 hlasů.
Pan Axman má nyní 192hlasů a je na 7 místě. Nutno říct, že maminek s dětmi je obrovské množství.
192 hlasů pro pana Axmana je sice 7 místo, ale je vidět , že se zde zapojilo na mypower odhadem 90%
lidí z cca 200 lidí co zde aktivně píší příspěvky. 90% je hodně a protože pan Axman není členem fora, tak za něho všem účastníkům děkuji. Pokud by se někdo z Vás někdy hlásil za rok do stejné či podobné soutěže s námětem blízkým
fotovoltaice, tak ho podpořím také a veřím, že 90% lidí co píší aktivně příspěvky by podpořilo
technický projekt , výrobek i někoho jiného se vztahem k fotovoltaice.
Co je asi důležité, je mít i s projektem odkaz na vlastní www stránky a odkaz na sociální sítě, což
pan Axman nemá. Jak soutěž skončí nebudu již vlákno dále moderovat. S vývojem, výrobou ani prodejem
nové řady balancerů pana Axmana nemám nic společného. Důvod proč jsem podpořil je ten, že se
jedná český výrobek a vyráběný v ČR. V tomto vlákně jsem výše i vysvětlil / po vzoru z Německa / ,
proč kupuji české výrobky pokud je to možné. Odkaz na balancer je zde
https://www.nastartujtese.cz/projekty/1537/unibalancer
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm

Re: Nové univerzální balancery od Ing.Axmana Ph.D

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
tak už poslední příspěvek k tématu. Soutěž o veřejnou cenu KB vyhrál projekt aplikace , která dává dohromady maminky
s dětmi a to 1378 hlasů. Odborná porota v soutěži KB vybrala 5 projektů zde
https://www.nastartujtese.cz/blog/rozho ... u-2021-(1)
ale projekt pana Axmana a jeho balancerů odborná porota nevybrala. Pan Axman se 201 hlasy byl sedmý v pořadí
a nevyhrál vůbec nic. Ucelenou řadu balancerů pan Axman vyrábět bude i tak a technické parametry před všemi zájemci bude už muset obhájit sám beze mně aby na náročném trhu uspěl.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek