DCSG - snímač napätia baterie

Archiv ukončených inzerátů
jkl2n
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 24, 2018 9:56 am

DCSG - snímač napätia baterie

Příspěvek od jkl2n »

Ahojte,

nemate niekto na predaj DCSG - snímač napätia baterie ku GBO-AKU. Vdaka.

J.
teonas
Příspěvky: 51
Registrován: stř led 15, 2020 10:34 am
Lokalita: okolí Třebíče
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5500
Kapacita baterie [kWh]: 10
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: DCSG - snímač napätia baterie

Příspěvek od teonas »

Taky se přihlásím. Při zakoupení GBO aku před časem, jsem nečekal, že bude takový problém sehnat takovou drobnost jako tento snímač, bez kterého regulaci nerozchodím. Je k někde k sehnání, případně existuje alternativa (podle popisu na http://www.yorix.cz/cz/greenbono/DCSG/DCSG.html asi nebude, jelikož je to parametrově dost specifické)?
Díky
bahora
Příspěvky: 59
Registrován: úte kvě 10, 2022 11:32 pm

Re: DCSG - snímač napätia baterie

Příspěvek od bahora »

K mání jsou na aliexpresu včetně galvanického oddělení, pouze problém že na vstupu 0-100V DC a výstup dle MAR standardu.

Jsou i varianty co zapadnou přesně do definice pro GreenBono AKU, jen si pohlídat galvanické oddělení.
třeba https://www.aliexpress.com/item/1005004119891644.html nedivil bych se že to bude přímo on s novým deklíkem ;)

Ono tak jak má Trochta na stránkách Yorix popsáno GreenBono tak by asi nebyl problém stejný systém s více možnostmi si postavit sám z běžně dostupných komponent. Něco mám rozděláno na stole v dílně, kupodivu jsem nic opensource pro vytěžování nic nenašel.
jkl2n
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 24, 2018 9:56 am

Re: DCSG - snímač napätia baterie

Příspěvek od jkl2n »

Tak ono tento dc snimac z linku by mohol fungovat, vstup 0-75V, vystup 0-5V. Az na to napajanie, ale aj to sa da doriesit. A dúfam ze je galvanicky oddeleny. Skúsim objednat.
Diky za tip.
jkl2n
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 24, 2018 9:56 am

Re: DCSG - snímač napätia baterie

Příspěvek od jkl2n »

Tak snimace pre napetie a prud prisli. Akurat kvoli DC vstupu 0-75V nebolo mozne korektne urcit napetie v appke, kedze appka je nastavena pre original snimac a ten je pre 0-50V. Ale vdaka p. Trochtovi a upravenemu fw, mozem tento snimac pouzit.
Co sa tyka snimaca prudu Aliexpress prudovy snimac, tam som musel tiez spravit malu upravu, pretoze 0-5V vystup je pre 0-50A a pri opacnom toku posiela snimac -5-0V. Cize -5/5V som musel upravit na 0-5V.