Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř zář 28, 2022 1:07 am


FVE - Projektová příprava, vyřízení a schválení dotace.

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty

FVE - Projektová příprava, vyřízení a schválení dotace.

Příspěvekod Ivo12s » úte zář 13, 2022 6:06 pm

Zdravím Solárníky a přeji na zbytek roku co nejvíce sluníčka :)) :)) :)) . Určitě je tady spousta uživatelů/čtenářů, kteří si blahořečí za rozhodnutí jít do FVE, před rokem, dvěma, deseti. :yes: ...zatím. Měl bych dotaz, který se nás v převážné většině asi týká jen se zájmu, ale vím, že pár FVE odborných firem, které poradí a občas něco dodají se tady vyskytuje. Tedy k tomu dotazu:

Jak moc obtížné a zatěžující je pro odbornou firmu, instalující FVE řekněme na rodinný dům administrativní kolečko okolo projektové dokumentace, registrace FVE a schválení dotací? A měla by zájem tuto činnost outsourcovat?

Pro odborníka je to možná trochu široký dotaz a já si opravdu na odborníka v této oblasti hrát nehodlám. Pracuji na optimalizaci WEBu pro firmu, která se primárně zabývá projekty speciální elektroniky a elektrotechniky, automobilový průmysl a pod. Firma tuto elektroniku (i silovou elektrotechniku) vyvíjí od základů, přes návrh zapojení, plošných spojů, osazení až po firmware a software včetně online vzdáleného ovládání a aplikací. Tenhle rozsah činností mimo jiné znamená, že projektové řízení mají zmáknuté, současně jejich elektronika musí projít nejrůznějšími testy, musí splňovat hromadu norem.

Uvažují tedy o tom, že by využili svých znalostí procesů a vývoje a dělali jako subdodávku zmíněné projektové, schvalovací a dotační činnosti pro firmy, které naopak rády dělají a umí FV panely, střídače, baterie, lezení po střechách a instalace v domech. A ty administrativně/projektové činnosti by rády/i přesunuly na subdodavatele a uvolnili si dnes tolik chybějící kapacity na realizační činnosti.

Vy, kdos máte nějakou zkušešnost s dodávkami oficiálních (a dotačních) FV elektráren - myslíte si, že by po takovém druhu subdodavatelské činnosti byl zájem na trhu?

Díky za názory! :yes:

Ještě tedy doplním, že nějaké firmy tohoto typu jsem našel - třeba TADY. Jak moc velkou část trhu pokrývají a jestli je v tom ještě rozumný potenciál, toť otázka.
?
Ivo12s
 
Příspěvky: 299
Registrován: ned kvě 06, 2012 2:47 pm

Zpět na Plánované elektrárny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Reputation System ©'