Axpert King

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Kolik
Příspěvky: 135
Registrován: sob srp 13, 2022 5:20 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od Kolik »

Může být za kingem instalována UPS? Mám ji zapojenou u technologie na topení. Díky
Soban
Příspěvky: 3460
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert King

Příspěvek od Soban »

A důvod proč by v síti ať je přívod odkudkoliv nemohla být UPS?
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Axpert King

Příspěvek od bublich »

Ano může.Kdyby znal odpověd na Tvoji otázku tak se tady asi neptá,že.
Soban
Příspěvky: 3460
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert King

Příspěvek od Soban »

Ono stačí zapojit mozek....

Jak UPS pozná jaká elektrárna je připojená na druhém konci drátu?

Takže pokud parametry odpovídají síti pro kterou je UPS navržená tak tam bude chodit.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Uživatelský avatar
bublich
Příspěvky: 407
Registrován: sob črc 11, 2020 12:42 am

Re: Axpert King

Příspěvek od bublich »

Soban píše:Ono stačí zapojit mozek....

Jak UPS pozná jaká elektrárna je připojená na druhém konci drátu?

Takže pokud parametry odpovídají síti pro kterou je UPS navržená tak tam bude chodit.
Jo to je fajn a proto také píši,že může..Ale není to jasné jemu a proto se ptá.Já reagoval na Tvoji arogantní otázko/odpověď cos dal jemu.A kdyby jsi zapojil mozek, jak píšeš tak bys to možná i pochopil.
Soban
Příspěvky: 3460
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert King

Příspěvek od Soban »

Ano možná jsem trochu arogantní, ale pokud někdo si staví FVE beru že nemůže znát vše a nebo si není jistý a nechce něco zničit, ale měl by nějaké minimální základy vědět a nejdříve si něco o tom zjistit jak pracuje FVE a jak pracuje UPS.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: Axpert King

Příspěvek od Pawel »

S tím můžu jen souhlasit základní věci se nechají dohledat. Mnoho lidí jsem přichází s tím že mají představu že dají několik panelů na střechu a že jsou za vodou přitom o AC nebo DC nevědí takřka nic.
Kolik
Příspěvky: 135
Registrován: sob srp 13, 2022 5:20 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od Kolik »

Radsi se zeptam nez neco spalit. Vim ze nektere ups po vypnuti privodu meli na vstupu(L i N) proti zemi 115v tak se tam dodavalo rele aby pri vypadku byli vystupni vodice odpojeny od ds. Tak me spis zajimal tenhle pripad a king blbe jsem to formuloval.
jumajazu
Příspěvky: 26
Registrován: ned kvě 08, 2022 10:34 pm
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 3040
Kapacita baterie [kWh]: 9,6

Re: Axpert King - praskanie

Příspěvek od jumajazu »

Kolik píše:Dneska jsem zkušebně připojil Kinga, vše funguje jen mě trošku zarazilo že v něm něco jakoby prská jak porušená izolace na transformátoru ale jinak vše běží. Nesetkal se s tím někdo? Díky
Ešte by som sa vrátil k tomuto prskaniu/zvuku statickej elektriny v King I, mám ho v prevádzke 10 dní a robí to isté, prská cca raz za niekoľko minúť, ale niekedy aj častejšie, občas tichšie, inokedy hlasno. Nepôsobí to vôbec dobre, ale inak všetko funguje. Všimol som si, že to nerobí v režime ECO (bypass), takže asi súvis s DC/AC meničom.

Vy, čo ich prevádzkujete už dlhšie, prípadne máte viac kusov, robí to na všetkých, alebo niektoré áno a iné nie? Funguje to s takým zvukom dlhodobo alebo sa u niekoho prejavila porucha po dlhšom čase.

Snažím sa pochopiť, či je to "normálny" stav (ak by to robilo všetkým) alebo predzvesť problémov.
Kolik píše:Tak jsem ho ještě otevřel protože mi to nedalo a jsou to trafa jedno nebo obě občas v nich jakoby cvakne (při dobíjení jedno při režimu obě AC-DC-AC. Jak se ten zvuk nese tím krytem tak to znělo šíleně.
Vďaka za zistenie, odkiaľ to ide... len neviem, akým fyzikálnom javom by mohlo trafo takto cvakať, okrem nejakého skratu/porušenej izolácie, ale to by asi nefungovalo všetko normálne.
3040 Wp | Axpert King I 5000-48V | 8xJPC12-100 olovo-uhlík
Soban
Příspěvky: 3460
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert King - praskanie

Příspěvek od Soban »

jumajazu píše: Vďaka za zistenie, odkiaľ to ide... len neviem, akým fyzikálnom javom by mohlo trafo takto cvakať, okrem nejakého skratu/porušenej izolácie, ale to by asi nefungovalo všetko normálne.
Volnější plechy, uchycení no a magnetické pulzy cvičí s plechy.

Prostě míň stažené, hůře zalakované.....
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

mam na 5kw reglu epever 9kwp a na axpertu 6kwp, on si ten regl vezme jen tolik co zvladne, jako spotřebič jinak mam pres napeti baterek odpinani stringu 200A ssr relatkama takze nikdy do toho nepere zbytecne moc
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

Kolik píše:Radsi se zeptam nez neco spalit. Vim ze nektere ups po vypnuti privodu meli na vstupu(L i N) proti zemi 115v tak se tam dodavalo rele aby pri vypadku byli vystupni vodice odpojeny od ds. Tak me spis zajimal tenhle pripad a king blbe jsem to formuloval.
king ma na vystupu propojeny N+PE tudiz na vystupu nemuze mit nic na N a na vstupu by nemelo byt vubec nic po vypadku
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Axpert King - praskanie

Příspěvek od Solarnoob »

jumajazu píše:
Kolik píše:Dneska jsem zkušebně připojil Kinga, vše funguje jen mě trošku zarazilo že v něm něco jakoby prská jak porušená izolace na transformátoru ale jinak vše běží. Nesetkal se s tím někdo? Díky
Ešte by som sa vrátil k tomuto prskaniu/zvuku statickej elektriny v King I, mám ho v prevádzke 10 dní a robí to isté, prská cca raz za niekoľko minúť, ale niekedy aj častejšie, občas tichšie, inokedy hlasno. Nepôsobí to vôbec dobre, ale inak všetko funguje. Všimol som si, že to nerobí v režime ECO (bypass), takže asi súvis s DC/AC meničom.

Vy, čo ich prevádzkujete už dlhšie, prípadne máte viac kusov, robí to na všetkých, alebo niektoré áno a iné nie? Funguje to s takým zvukom dlhodobo alebo sa u niekoho prejavila porucha po dlhšom čase.

Snažím sa pochopiť, či je to "normálny" stav (ak by to robilo všetkým) alebo predzvesť problémov.
Kolik píše:Tak jsem ho ještě otevřel protože mi to nedalo a jsou to trafa jedno nebo obě občas v nich jakoby cvakne (při dobíjení jedno při režimu obě AC-DC-AC. Jak se ten zvuk nese tím krytem tak to znělo šíleně.
Vďaka za zistenie, odkiaľ to ide... len neviem, akým fyzikálnom javom by mohlo trafo takto cvakať, okrem nejakého skratu/porušenej izolácie, ale to by asi nefungovalo všetko normálne.
CCA 40 dni provozu a prská to stejne :-) Zda se mi, že to prskání je více slyšet z levé horni části :-)
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
Ender
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 05, 2022 10:13 am

Re: Axpert King

Příspěvek od Ender »

Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
9,1kWp jih; 2x5048MKX v paralelnim zapojeni; 15,6kWh Pylontech + 280Ah Lifepo4
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
Mogul
Příspěvky: 153
Registrován: sob srp 20, 2022 9:20 pm
Lokalita: Litoměřice
Systémové napětí: 48V

Re: Axpert King

Příspěvek od Mogul »

Je možné, že ten plechový kryt tak trošku funguje i jako pasivní chladič?
Soban
Příspěvky: 3460
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Axpert King

Příspěvek od Soban »

Jako chladič určitě ne, nic se ho nedotýká.

Spíš uvolněné šroubky a magnetizmus s tím cvičil. Ono polovodiče umí dost rezonovat na chladičích.......
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
nycco
Příspěvky: 44
Registrován: pát dub 08, 2022 1:36 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od nycco »

Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
wattman
Příspěvky: 58
Registrován: pon lis 15, 2021 9:07 pm

Re: Axpert King

Příspěvek od wattman »

nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
Jak si na tom ted stoji teplota, kdyz tam kde byl plech uz to nic moc ven nevyzaruje, nezvysilo se to ani trochu?
Ender
Příspěvky: 12
Registrován: sob úno 05, 2022 10:13 am

Re: Axpert King

Příspěvek od Ender »

nycco píše:
Ender píše:Ja mam 2 kusy od MPP Solar a jeden taky prska. Druhy je ok. Je to opravdu nekde vlevo nahore. Nejak jsem to nezkoumal, jede uz treti rok a zatim nikde nic neshorelo :). Nevim jestli je to nejaka vada nebo vlastnost :).
taky zacal lupat, cim větší vykon tím rychlejší lupani, sunfal jsem kryt a ejhle, ani jednou nelupnul, tak dostal nový hlinoko skleněný oblek a je po lupani
http://imgway.cz/s/96gJ
To je krasny! Nezjistil jsi prosim cim to tedy bylo? Zkusim odkrytovat a uvidim jestli si prskne. Kazdopadne to prska jen kdyz je zapnuty menic DC/AC. Pokud jen nabiji baterii, tak nic neprska.
9,1kWp jih; 2x5048MKX v paralelnim zapojeni; 15,6kWh Pylontech + 280Ah Lifepo4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek