omezená dostupnost fora

Novinky na MyPower.CZ, podpora, návrhy, nápady, náměty, stížnosti ...
Odpovědět
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

omezená dostupnost fora

Příspěvek od lzahradil »

Jen krátce info
Někomu zřejmě ležíme v žaludku a snaží se usilovně od včera o přetížení serverů čehož si bylo možné všimnout. Přetěžování probíhá generováním velkého množství requestů na webserver skrze všelijaké proxy aby probíhalo z co nejvíce IP adres které by bylo složité blokovat.
Dnes dogradovalo do stavu kdy došlo k poškození jedné tabulky v databázi fóra, čímž se stalo částečně nedostupným.
Veškerá data databáze jsou v reálném čase replikovaná na další servery (když proběhne jakýkoliv zápis do db, tento zápis se rovnou provádí i na ostatních serverech), tzn nebyl problém jej opravit.
DB je teda již v pořádku a vše by mělo běžet. Aktuálně řeším ještě samotný útok přetěžování.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: omezená dostupnost fora

Příspěvek od PetrDubi »

Dobrá práce, já jsem si ráno říkal, co se to děje na serveru..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: omezená dostupnost fora

Příspěvek od lzahradil »

Ještě doplním.
Ten kdo má na Mypower grafy, výpočty atd.. ať veřejné na hl.stránce nebo i neveřejné. Vše se dále standardně loguje. Není potřeba hledat chybu u sebe.

Nezpracované data nechám postupně dogenerovat zpětně, tak se vše zobrazí jak má.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek