Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř srp 10, 2022 5:48 am

Střešní háky na tašce

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům

Střešní háky na tašce

Příspěvekod andelex » stř srp 03, 2022 4:00 pm

Ahoj,
pokrývači nám instalují schody na střechu ke komínu, které jsou připěvněné podobně jako háky na panely, ale s tím rozdílem, že jsou záměrně opřené o tašku a v tom místě je plech opatřen gumou. Divili se že, že u háku na panely nic takového není a že se dřív nebo později určitě tašky dotknou, i když se nechá libovolně velká spára (ta je vždycky pár mm).
Pak taky existují háky, které se zaháknout za latě a na tašce leží od samého počátku.
Jaké máte zkušenosti - používáte někdo ty háky za latě a funguje to? A jak se pak taška pod takovým hákem dá vysunout?
andelex

Re: Střešní háky na tašce

Příspěvekod rva » stř srp 03, 2022 4:15 pm

Tím, že se na háky našroubují vodorovné profily a k nim přichytí panely, tak vznikne tuhá plocha, kde je téměř nemožné, aby se háky "přiohly" na tašku. Alespoň u mě po cca 10 letech mezera stále je. A to jsem tehdy dával háky ob-krokev.
rva

Re: Střešní háky na tašce

Příspěvekod mmv » pát srp 05, 2022 12:59 pm

andelex píše:... A jak se pak taška pod takovým hákem dá vysunout?

tašku pod hákem nevysuneš ani když ten na tašce neleží, protože je nad ní, tzn taška stejně vysunout nejde
Já jsem na poprvé dal pár pevných háků GWL
https://www.i4wifi.cz/cs/224375-xtend-s ... rni-panely
, ty prostě na tašce leží a pak je velmi velká šance kdy při pohybu po střeše kde je takováto taška mechanicky namáhaná praskne, když už máte namontované panely jsou dvě možnosti, buď vše rozebrat a tašku vyměnit, nebo zkusit tašku speciálním lepidlem na kámen slepit
proto již zásadně používám háky plně nastavitelné a při instalaci dbám na správné dilataci mezi taškou a hákem
5400Wp 6×GWL/POWER ESM-450H, 6×ULICA UL-450M-144HV vše ZZJ 15° Axpert king 5kW, 240Ah přestárlého olova
?
mmv

Zpět na Konstrukce a upevnění