Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V baterie?

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V baterie?

Příspěvek od jagr »

Zdravím, chtěl bych instalovat Panely celkem cca 10kWp. K tomu bych rád užíval 48V LiFePo4 (celkem cca 10-15kWh) kvůli ceně. Baterie chci paralelně. Jaký byste doporučili asymetrický hybridní 3f měnič?
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V bater

Příspěvek od Quickyprd »

Legálně připojený či ostrov?
Legálně mě napadá jen Victron 3xMP II a ostrov DEYE z ostrovních elektráren https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?hyb ... id-p550063 , býval ještě Infisolar. Jinak všechny ostatní asymetry jsou HV, ale to Pylontech umí taky. A když by ostrov, tak proč 3F?
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V bater

Příspěvek od Diablo1st »

Skôr či si to bude dotyčný robiť sám, alebo firma.
Na 10kWp je 10kWh batérii troška málo.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Re: Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V bater

Příspěvek od jagr »

Quickyprd píše:Legálně připojený či ostrov?
Legálně mě napadá jen Victron 3xMP II a ostrov DEYE z ostrovních elektráren https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?hyb ... id-p550063 , býval ještě Infisolar. Jinak všechny ostatní asymetry jsou HV, ale to Pylontech umí taky. A když by ostrov, tak proč 3F?
Quickyprd píše:Legálně připojený či ostrov?
Legálně mě napadá jen Victron 3xMP II a ostrov DEYE z ostrovních elektráren https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?hyb ... id-p550063 , býval ještě Infisolar. Jinak všechny ostatní asymetry jsou HV, ale to Pylontech umí taky. A když by ostrov, tak proč 3F?

Děkuji za reakci!

1, Chci to legálně. Souvisí to nejen s ČEZ, ale i s pojistkou na dům.

2, zajímá mě, zda existuje jiná cesta než Victron. Ne kvůli tomu, že by se mi nelíbil, ale prostě mě zajímalo jaká by byla alternativa.

3, Ano, HV Pylontech je další cesta, ale ta baterie to s rostoucím úložištěm nesmírně prodražuje a kapacita baterie je do budoucna to podstatné.
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V bater

Příspěvek od Diablo1st »

Pokiaľ nie je podmienka dodávka do siete, niekto tu má prihláseného Axperta ako 5kW UPS. Teoreticky aj toto by mohla byť cesta.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Jaký hybridní asymetrický 3F měnič pro 10kWp a 48V bater

Příspěvek od Quickyprd »

Tak pokud to chceš mít legálně kvůli ČEZu, tak toho moc na výběr není. Pokud kvůli pojištění domu, tak k tomu potřebuješ jedině revizi jako doložení, že je instalace je správně provedena. Pojišťovně je jedno zda to jde nebo nejde do sítě. Jinak HV baterie Pylontech myslím H48050 nebo H48074, tam se cena škáluje klasicky jako u LV, jenom tam je ta řídící jednotka navíc. Ty hezké H1/H2 pylony jsou fakt drahé.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek