Popraskané sklo panelu

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Popraskané sklo panelu

Příspěvek od Neo »

Namontoval jsem první tři panely na střechu a druhý den má jeden popraskané sklo. První ohřátí sluníčkem, ještě nevyrobil ani wat.
IMG_20220728_074827.jpg
Setkal se někdo s něčím podobným? Napadá mě teplotní roztažnost, ale jen jeden ze tří panelů.
Konstrukce z alu profilů vyrovnaná do špagátu a čtyři body uchycení ( 2x Z přichytka a 2x omega příchytka)
++
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od rva »

Mám přes 100 FV panelů a to se mi nestalo. Nosnou konstrukci ani nějak moc nevyrovnávám - je spíš celkem "gumová", takže se panelům celkem přizpůsobí. Však zkus povolit nějakou příchytku a uvidíš, jestli panel od profilu odskočí a jaké síly k přiblížení je potřeba. Samozřejmě, jak se všude šetří, tak i u FV panelů ubývá hliníku a zatímco dříve byla výška Al profilu 60 mm, tak dnes to bývá 40 mm.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Neo
Příspěvky: 261
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od Neo »

Výšku profilu mám 35mm. Panely se bez příchytek nehoupou, na to je ta konstrukce moc rovná, stačí položit a leží na čtyřech bodech.
Máš mezi příchytkou a boční stranou panelu nějakou mezeru? něco jako dilatační spáru.
++
Soban
Příspěvky: 3448
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od Soban »

Je to divné, mě jeden menší 150W panel dvakrát větr převrátil a dokonce 500W panel mi udělal kotrmelce po zahradě a kromě vrypů na hliníku jsou panely OK.

1.) Vyfotit jak to máš namontované, přichycené a reklamace.

Jinak pořádně to sklo prohlédni - kousek po kousku zda nenajdeš místo odkud to prasklo, zda to náhodou nebyl nějaký závistivec a nehodil do něj kamenem nebo tak něco, taky skouknout u těch úchytek zda to náhodou neprasklo tam.

Jinak u čelního okna u auta nám nové okno střelilo taky samo o sobě, vada výroby a změna teploty za to mohly.

Takže pokud nenajdeš odkud to začalo tak to fakt může být vada výroby.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od rva »

Neo píše:Máš mezi příchytkou a boční stranou panelu nějakou mezeru? něco jako dilatační spáru.
Panely jsou na příchytky přiraženy těsně.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
proasnet
Příspěvky: 349
Registrován: čtv kvě 27, 2021 12:06 pm
Lokalita: Rajecké Teplice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5000
Kapacita baterie [kWh]: 14,5

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od proasnet »

Já jsem přesně toto viděl na panelech na jedné bio farmě. Tam má sklo na panelech jak čelní sklo auta po nehodě, ale není vysypané. Má to na několika panelech jako kostičky skla. Důvod nevím, neptal jsem se. Ale tam má takové ostrůvky v rybníku, na nich kačky atd.. a ty panely opřené o cosi na zemi a zavedené do nějaké boudy pro kačky. Asi jen na svícení.
Mě napadá že k tomu mohlo dojít třeba prudkým teplotním rozdílem, třeba horko a pak studený déšť, nic jiného mě nenapadá.
2x5kW paralel SML-5K jako ostrov se zálohou z DS, 5kWp, Lifepo4
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Popraskané sklo panelu

Příspěvek od fugas »

Myslím že stačí chyba na rámu. Třeba nějaký otřep. Nebo pnutí v tom skle. Tohle sklo je sviňa. Viděl jsem jak se nedařilo rozbít boční okno auta kladivem. A pak jsem byl u toho, jak kamarád hodil po druhém jedoucím v Žigulu kamínek velikosti možná 5mm, prostě z mladické blbosti a boční okno bylo v ten moment na tisíc kousků. Přeji ti ať ti vyjde reklamace, ale pokud nebude prodejce solidní sám od sebe, tak vadu asi neprokážeš.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek