GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Neo
Příspěvky: 255
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Reputace: 36
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Neo »

MichalSix píše:Mohu se zeptat, jak je to se zárukou v případě změn parametrů? Mě dodavatel vyhrožoval, že pokud změním jakýkoliv parametr, tak mi neuzná záruku a hodně bych riskoval (dle jeho slov), protože GoodWe vydrží pár let (1-2) a pak se musí vyměnit (prý proto, že od dob koronaviru se používají nekvalitní komponenty - netuším, zda je to pravda).

Můj názor je, že jen strašil, nevím o tom, že by někde v záručních podmínkách bylo, že se nesmí měnit parametry. Nicméně, rád bych měl jistotu.
Do tvé smlouvy a záručních podmínek nevidím, tak že těžko radit.
Výrobce goodwe podle strejdy gůgla poskytuje záruku 5 let- vůbec bych se nebránil výměně po 2 letech :)
Potřebuješ měnit nějaký parametr, reklamuj že to něco nedělá, co by mělo. Určitě mají vzdálenou správu tak ať se starají.
++
MichalSix
Příspěvky: 38
Registrován: pon pro 27, 2021 11:27 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od MichalSix »

Ve smlouvě nic takového není, takže by to pak museli být záruční podmínky přímo od Goodwe a to mi přijde trochu nereálné, protože by si tím mohl odepsat zákazníky.

Dodavatel je velmi nespolehlivý, nebere telefony, neodpovídá na emaily, takže s ním něco řešit je problém. Je ale pravda, že se lze obrátit přímo na Goodwe support, i když ti zase nemusí být schopni vyřešit všechno (chybu v zapojení, apod.).
FV pole - 10kWp (22ks Longi 450 Wp)
Měnič - SOLAX X3-Hybrid-10.0T (G3)
Baterie - 11.6kW (Triple Power LFP 5.8)
Řízení přebytků: Homey (https://homey.app)
Online dohled: Homey (mobilní aplikace & web) + Solax Cloud
Neo
Příspěvky: 255
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Reputace: 36
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Neo »

Dodavatel snů...
Zákazníků je momentálně dost, mohou si vybírat.
Jedině volat, i z jiného telefonu, mailovat, otravovat i 10x denně. Napsat doporučený dopis nejlépe na hlavičkovém papíru právní kanceláře a ještě lepší od právníka
komunikace, slušně, věcně, hovory si nahrávat.
Přeju pevné nervy.
++
Franta2776
Příspěvky: 2241
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm
Reputace: 137

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Franta2776 »

Pánové koukněte na Facebook tam se vlastnosti a poruchy u těchto měničů řeší často.Třeba jak váš měnič zdarma Čezu stabilizuje síť a sosá 200W že sítě a přeposílá mezi fázemi:)))
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Kortys
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 11, 2022 8:12 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Kortys »

Měl jsem také restarty a pomohlo odpojení relé hlídajíci sled a výpadek fázi HRN-55N. Zkusím vyreklamovat a dát nové.
Uživatelský avatar
Zolo
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 25, 2022 11:56 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Zolo »

Mám nový striedač, GoodWe 12KT-DT (ongrid). Keď ráno dosiahne určitý výkon, zapne ventilátor, ale odvtedy ventilátor vkuse beží až do večera, kým večer úplne nevypne striedač. Beží aj vtedy, keď je výroba už podvečer veľmi nízka (napr. 10-20W). Pri výrobe 10W pochybujem, že by bol prehriatý . Striedač je v garáži, v dobre vetranej miestnosti. Myslím si, že toto nie je normálne fungovanie. Stretol sa niekto už s takým?
cipis
Příspěvky: 4212
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od cipis »

Proč se neobrátíš na firmu, co ti to tam nainstalovala?
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
Uživatelský avatar
Zolo
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 25, 2022 11:56 pm
Reputace: 0

Re: GoodWe 10K-ET výpadky/restarty

Příspěvek od Zolo »

Striedač som si ja kúpil, to čo sa mi podarilo doteraz zistiť, ze s Goodwe niekde raz už bol taký problém, trebalo to vymeniť. V Maďarsku napr. oficialny distribútor takú závadu neeviduje, preto si myslím, ze to je ojedinilý a zriedkavý problém s tou značkou.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek