Revo VM II 5.5kW error 24

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

Ahoj všem,
mám nekolik menších problémů s investorem REVO VM II 5.5kW. Po prvních několika testech jsem se dostal do fáze, kdy už měnič několik dní běžel bez závad.
1, Ale nyní mi začal vyhazovat chybu 24, což je PV over temperature (vysoká teplota PV). Nějak si nedokážu spojit co by měla být ta vysoká teplota, když ho mám v místnosti kde je 20°C a ventilátory na měnící tahají studený vzduch. Tato hláška se vyskytne vždy při vyšší zátěži, nad 2kW.
2, když měnič nevyhodi chybu 24, tak pozoruji při plném svitu slunce a zátěži cca. 2kW, že se panely odpojí a během 2s opět připojí do soustavy - je to nepravidelné. Přívodní napájení PV je stále kolem 330V, ale při odpojení vypadne proud a výkon na 0. Po zmíněných 2s opět začnou tyto dvě veličiny nabíhat a u různých hodnot spadnou opět na 0, tak se to opakuje jak u blybch na dvorku stále dokola, než se sníží odběr pod 500W.
Předem děkuji za rady a nápady!!!!



Předem děkuji za radu!!!
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od rva »

Měnič si myslí , že je vysoká teplota části (mppt regulátor), na kterou jsou připojeny FV panely. No a protože si to nemyslí pořád, ale jen někdy, tak v místě, kde ji měří, je asi skutečně vysoká. Má dva ventilátory? Běží oba? Běží rychleji při vyšším zatížení? Není teplota výdechu moc vysoká?
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

Oba ventilátory pěkně regulují otáčky a z výstupu ventilatoru jde vlažný vzduch. Dokážu to porovnat k PC, který má oproti tomu velmi vysokou teplotu. Maximální teplotu výstupu ventilátoru odhaduji na max. 40°C.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od rva »

No a jak jsou připojeny fv panely? Měnič má tuším 2 mppt vstupy.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

Panely jsou připojený na svorkovnici PV IN -/+ pomoci vysokonapěťových kabelu. Ten měnič má pouze jeden vstup. Existuje varianta se dvěma vstupy.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od rva »

No a je u FV panelů svodič přepětí? Jestli je, tak je na správné napětí? Tyto měniče nemají galvanicky oddělený FV vstup od AC výstupu, proto pokud tam je svodič, měl by být na alespoň 750V, jinak se může prošlehnout.
A ověřil bych, jestli náhodou nejsou fv panely přizeměny - U každého vodiče bych změřil proud proti zemi. Vzhledem k vysokému DC napětí a možnému přizemění tak (třeba přes odpor, žárovku), abych si proudem 20A neodpráskl multimetr a aby mě to nezabilo.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

rva píše:No a je u FV panelů svodič přepětí? Jestli je, tak je na správné napětí? Tyto měniče nemají galvanicky oddělený FV vstup od AC výstupu, proto pokud tam je svodič, měl by být na alespoň 750V, jinak se může prošlehnout.
A ověřil bych, jestli náhodou nejsou fv panely přizeměny - U každého vodiče bych změřil proud proti zemi. Vzhledem k vysokému DC napětí a možnému přizemění tak (třeba přes odpor, žárovku), abych si proudem 20A neodpráskl multimetr a aby mě to nezabilo.
Tak svodidla napětí tam nemám vůbec :shock: , je to nutnost? a panely nemám přizeměny, máš s tím zkušenost, že by to někdo dělal? Jako beru konstrukcí, ale ani si nedokážu představit jak bych je jinak prizemnil?!
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od rva »

Svodiče nejsou potřeba. A spíš jsem myslel, jestli u připojení panelů není závada, kdy je svod na zem. Protože u těchto měničů panely nesmí být přizeměny.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

No tak teď jsem v pasti, protože měřením konstrukce proti zemi mi voltmetr ukazuje okolo 80V. Což také může být indukovane napětí z kabelu.
rva
Příspěvky: 3518
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od rva »

Pokud nebude konstrukce uzeměná, tak voltmetr vždy něco ukáže. Třeba tolik, že člověk při doteku dostane pecku a poletí ze žebříku. Důležité je, aby výstupy z panelů nebyly někde kvůli závadě přizeměny. Tedy aby když se odpojí od měniče, se nenaměřil mezi nimi a zemí žádný proud. Jak u plusového, tak minusového fousu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

Tak to není. Je to čistý.
Azaliel
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 02, 2022 2:06 pm

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od Azaliel »

Takže jenom rekapitulace, měnič byl vadný. V hadexu, kde jsem ho kupoval kroutil hlavou, protože oni to nemají kde vyzkoušet. Pomohly fotky, kde to bylo jasné. Takže mám stejný, vyměněny a jede s jednou připomínkou bez problémů. A ta připomínka je, že se mi stalo po 2 týdnech, že se hodil do základního nastavení. Nechápu proč. To zrovna nepřispívá baterií.
ACDC
Příspěvky: 495
Registrován: pon kvě 09, 2022 8:31 am
Lokalita: Litomyšlsko
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 14,4

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od ACDC »

Nemám uzemněno nic a při dotyku na + či - necítím nic:-)
4,0kW teoreticky, RESACS, Pb-C 14,4kW
Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

Neměl jsem dotaci na vůbec nic.
Jsem pitomec, ale mám čisté svědomí.
sisdale
Příspěvky: 271
Registrován: sob črc 02, 2022 9:13 pm
Bydliště: středočeský kraj, 400 m n.m.

Re: Revo VM II 5.5kW error 24

Příspěvek od sisdale »

V momente, kdy je MPPT v provozu a invertor zapnuty, tak na PV+ a PV- v zadnem pripade nesahej pokud mas vystup N spojen s PE nekde v rozvodech. V pripade spojeni N s PE ti multimetr zmeri AC napeti mezi PV+ a PE ve vysi okolo 115 V. Tyto invertory s vyssim napetim PV (typicky do 450V DC) maji napojen PV pres booster na interni BUS invertoru bez galvanickeho oddeleni, a z BUS se pak vyrabi AC vystup. Takze logicky se pak vystupni AC promita zpet na PV vstupy.

Pokud vystupni N nikde s PE spojen nemas, mel by jsi byt v bezpeci, AC napeti na PV vstupech nameris pak jen vuci N (nebo taky L, ale tam by jsi to cekal).
8.56 kWp - orientace JJV (160st.) sklon 23 st. - PERC, 72-half cut, bifacial
11 kW invertory - 2x Sorotec REVO II 5.5kW (aka Easun iGrid VE II 5.5kW) v paralelenim 1f zapojeni
33 kWh LiFePO4 baterie - cylindrical pack 100 AH a dve prismatic REPT 280 AH v 16-ti clankovem provedeni
plně elektrický dům, plná automatizace, 50+ ESP8266 + RPi, inteligentní vytěžovaní - samoučící prediktivní energetické rozvrhovaní
více v mém domovském vlákně zde

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek