Pomalobezny generator 500W

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
maxjes
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 17, 2022 4:28 pm

Pomalobezny generator 500W

Příspěvek od maxjes »

Zdravim vsechny,

Shanim pomalobezny generator s permanentnimi magnety o vykonu okolo 500W. Planuji vyuzit vodni tok a postavit si mikro vodni elektrarnicku.

Diky pripadne i za nabidky vykonove jinych generatoru napriklad ze starsich vetrnych generatoru ;-)

Diky
Max
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

Re: Pomalobezny generator 500W

Příspěvek od Honzík »

Koukni na bazoš. Nebo VDK elektronika. Na bazoši koupíš i servomotor Indramat, kterej funguje i jako generátor....Já to tak taky provozují, mám Francisovu vodní turbínu a jako generátor mám tento německý servomotor s permanentními magnety v rotoru. Akorát musíš dát správnej výkon k turbíně, tedy to trochu spočítat....
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain

Re: Pomalobezny generator 500W

Příspěvek od lwq »

Jak psal Honzik, mrkni na bazos - jde koupit 350W BLDC motory z "hooverboardu" a podobnych hracek a pak lze mit napriklad vicero peltonovych turbin pro ruzny prutok a na nich tyhle motory v roli generatoru ...
misa84
Příspěvky: 97
Registrován: úte říj 19, 2021 10:21 pm

Re: Pomalobezny generator 500W

Příspěvek od misa84 »

řeším podobný problém, jak dál upravujete napětí? musí to průtokem houpat s napětím i proudem - ideální bybylo šoupnout tam mppt jenže to asi nepůjde tak jednoduše...? Dík


Honzík píše:Koukni na bazoš. Nebo VDK elektronika. Na bazoši koupíš i servomotor Indramat, kterej funguje i jako generátor....Já to tak taky provozují, mám Francisovu vodní turbínu a jako generátor mám tento německý servomotor s permanentními magnety v rotoru. Akorát musíš dát správnej výkon k turbíně, tedy to trochu spočítat....
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: Pomalobezny generator 500W

Příspěvek od *CAR* »

Někdo používá na stabilizaci otáček při měnícím se proudu vody obyčejnou přehazovačku na kolo . To ale u Peltonek neplatí , tam je to řešeno velkým spádem vody ( 7 až 20 metrů s malým průtokem vody ) - je tam tlaková tryska ,kterou zatáhneš či vystrčíš a tím srovnáš otáčky na potřebnou úroveň .
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW