Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř čer 29, 2022 11:05 pm


Hybridní měnič dobíjí baterií že sítě (REVO VM II)

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

Hybridní měnič dobíjí baterií že sítě (REVO VM II)

Příspěvekod OakLD » čtv čer 09, 2022 10:37 pm

Dobrý den,

Dnes jsem zprovoznil poloostrovní fotovoltaiku. Baterie SunStone 4,8 KWh, 7x455 Wp solární panely a měnič SunStone REVO VM II. Po spuštění byla baterie nabitá na cca 50% a displej indikoval, že se dobíjí ze sítě i panelů. Později se to přeplo pouze na panely, takže vše po zbytek dne vypadalo v pořádku.
Do večera se baterie vybila pod 50% (pračka + myčka apod., v principu schválně pro test) a jaké bylo mé překvapení, když se pak spustilo nabíjení baterie ze sítě. Indikuje to jak LCD display, tak blikající kontrolky.

V nastavení mám samozřejmě položku 01 nastavenou na "SBU" (priorita baterie), mělo by to tedy odebírat proud z panelů, přebytky dobíjet baterii a později z baterie napájet spotřebiče, pokud již panely nedodávají dost elektřiny. Po vybití baterie na nastavený dolní práh pak napájet spotřebiče ze sítě. Vše tohle je v počádku, ale po přepnutí na síť se zároveň dobíjí i baterie, což je samozřejmě zásadně špatně a naprosto to zabíjí smysl solární elektrárny...
Co by mohlo být špatně? Je tam snad ještě nějaká další volba, která to ovlivňuje?
?
OakLD
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 09, 2022 10:14 pm

Re: Hybridní měnič dobíjí baterií že sítě (REVO VM II)

Příspěvekod OakLD » pát čer 10, 2022 10:50 pm

Stačilo nastavit AC nabíjecí proud na 0A. Poradil dodavatel.
Teď ještě zjistit, proč se to přepne na síť při SOC 42% a na při 20%...
?
OakLD
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv čer 09, 2022 10:14 pm


Zpět na Hybridní elektrárny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Reputation System ©'