Kybos a jeho veterná turbína v Teslacek.tv

Výroba elektrické energie pomocí větrných turbín, malých větrných elektráren, diskuze na téma účinnosti, dostupných řešení, zkušenosti, nápady, praktické rady.
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Kybos a jeho veterná turbína v Teslacek.tv

Příspěvek od miroc »

Pekné video, teším sa na pokračovanie :yes:
https://youtu.be/Ye1nuM04PEc
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
*CAR*
Příspěvky: 211
Registrován: pát srp 09, 2013 10:38 pm
Bydliště: Březinky-Nectava a pak Olomouc

Re: Kybos a jeho veterná turbína v Teslacek.tv

Příspěvek od *CAR* »

JJ viděl jsem a pěkné .
FVE ostrov systém zatím 24V
FVE JihoZápad 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoVýchod 2 500Wp Polykrystal
FVE JihoZápad 1 300Wp Amorfní panely
WTA 24V/400W
MVE 24V/ 250W
Gravitační Ebaterie 24V/250W
Baterie Ni-Cd 24V / 10 KW + Hybridní měnič EASun 24V/ 3 KW
PetrDubi
Příspěvky: 1352
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kybos a jeho veterná turbína v Teslacek.tv

Příspěvek od PetrDubi »

Taky jsem koukal a pěkný video :)

A když jsem slyšel to harakiri s vodním zdrojem nebo stromama u silnice, tak jsem si říkal, že to je přesně typický český úředník (čest výjímkám).. Ale udělat to někomu, kdo má dobrého právníka a půjde do toho už jenom z principu, tak by to mohlo být zajímavé, protože to, že po žádosti o povolení rozšíří ochranné pásmo vodního zdroje a z toho důvodu žádost zamítnou a po nalezení jiného řešení a kolaudaci ho zase vrátí na původní místo by se urči dalo brát jako úřední šikana o tom větrolamu ani nemluvím. A pokud dostal negativní stanovisko z důvodu, že bude vrtule vidět z náměstí a potom povolili ty obludy od někoho jiného, tak tohle by u soudu taky nejspíš neustáli.. Jenomže holt hřeší na to, že se s nima nikdo nebude soudit.
V jedné firmě kde jsem dělal paní na stavebním úřadě vznášela při stavbě firemní plynové kotelny nesmyslné (apodle právníka i nezákonné) požadavky a žádosti o vyjádření a bez nich nepovolila stavbu. Byla i dost arogantní a nejspíš čekala, co dostane do kapsy. Po podání oficiální stížnosti právníkem na krajský úřad a dotazech na průběh řízení na kraji najednou paní otočila a začala chodit sama k nám do firmy, že nám dá veškerá povolení a zařídí všechna potřebná razítka do dvou dnů, když tu stížnost stáhneme, takže jí evidentně začalo "téct do bot".
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek