Zřízení malé hybrid FVE

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
duchodce
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 29, 2021 12:26 pm
Bydliště: Beroun

Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od duchodce »

Marně sháním nějakou firmu na pořízení malé HFVE 2-3 kWp z klasickými měniči ( pokud možno podle mých představ Axpert,MPP solar apod s klasickými aku). Každá oslovená fy chce dělat jen předražené dotace se spec. HV úložišti jako komplety. Nevíte o nějaké firmě či někom(nejsem až tak odborně ani fyzicky zdatný, abych to spíchnul sám.......
soami
Příspěvky: 553
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od soami »

Svolejte spíš rodinnou radu. Na instalaci dotovaných se čeká min. půl roku a pro firmy je to zajímavější kšeft - vítejte na pokřiveném trhu... Instalaci lze zvládnout svépomocí a finální zapojení si nechat posvětit elektrikářem. S technickými dotazy vám zdejší fórum poradí.
duchodce
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 29, 2021 12:26 pm
Bydliště: Beroun

Re: Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od duchodce »

soami píše:Svolejte spíš rodinnou radu. Na instalaci dotovaných se čeká min. půl roku a pro firmy je to zajímavější kšeft - vítejte na pokřiveném trhu... Instalaci lze zvládnout svépomocí a finální zapojení si nechat posvětit elektrikářem. S technickými dotazy vám zdejší fórum poradí.
Rodinná rada je prd,ta mi HFVE nepostaví. Že „trh“ (což je silné slovo) je pokřivený dotacemi (už 15 let od kotlíkových dotací) vím taky (i komu to vyhovuje – nejsem dnešní). A páč jsem senior + zdrav. problémy, nevylezu ani na střechu, což jsem jasně deklaroval v textu. Takže knížecí rady...
cipis
Příspěvky: 4359
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od cipis »

A jakou jinou radu si představuješ, než to zkusit v rodinném kruhu? Objednej si elektrikáře, tipuju tak na příští rok, dřív to asi nebude. Firmy, které to jen trochu dělají, tak mají zakázky na rok dopředu minimálně, takže chtít po nich cokoliv jiného než dotační standard, tak je bláhové ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
denispribil
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 20, 2022 3:43 pm

Re: Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od denispribil »

Zdravím,koukám že jste od Berouna.uz jste někoho našel?já teď dokončuji naší elektrárnu (postavenou svépomocí s partnerkou).pokud by jste chtěl nějaké rady+pomoc můžu být nápomocen
Uživatelský avatar
OndraS
Příspěvky: 1
Registrován: pát říj 28, 2022 7:11 pm

Re: Zřízení malé hybrid FVE

Příspěvek od OndraS »

Dobrý den.
A vaší FVE řešíte s dotací?

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek