BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

informace, návody, rady a diskuze ohledně sortimentu mivvy ENERGY
Odpovědět
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

BMS má konektor pro kabel, ale je nutné z toho konekktoru odpojit ten bluetooth modul.
Propojit BMS přímo s měničem nelze, protože neumí komunikovat jako master, ale pouze jako slave, takže bez nějakého mezičlánku žádné funkční propojení nebude.
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
glottis
Příspěvky: 1910
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

jansol píše:
mmv píše:takže máme posun v problému který jsem řešil o dvě stránky dříve ... ve zkratce ... jeden článek z packu 14ti CATL LIon 150 se v určitých fázích nabíjení/vybíjení rozjížděl a při jeho výměně jsem již nesepl BMS BMS7S20SLIFE200BT .
Chování článku se vysvětlilo, měl vyšší kapacitu, a proto se při nabíjení za ostatními loudal a při vybíjení se vlastně taky loudal :D

dnes odpoledne byla vyměněna i BMS kdy oba packy byly ve floatu , *sun* svítilo, takže po výměně byly oba packy v naprosté napěťové rovnováze, nainstalované HW vypínače a příslušné SW "šoupáky" zapnuty , PACK 1 byl celou dobu sepnut a v provozu po připnutí druhého "opravovaného" packu se nic nestalo , po vypnutí prvního PACKU šel zapnout druhý , takže změna žádná, až na to, že BMS již drží a necykluje. Takto necháno cca 2 hodiny do západu slunce kdy se pack 2 (opravovaný) začal vybíjet. Myslel jsem si, že se první pack sám připojí ale nikoliv, když byla hodnota napětí už o cca 0,8V rozdílná, propojil jsem silové svorky neseplého stykače, který okamžitě sepl a zůstal již seplý :celebrate2: od této chvíle jsou obě LIon v paralelním chodu a dělají to co mají 8-) vyrovnávací proudy byly ze začátku cca +50A -50A což není nikterak drastický a po cca 3 minutách to bylo již téměř OK 8-)
batt1_2.jpg
Pro úplnost musím ještě dodat, že k těmto dvěma paralelním Lion jsou ještě 4P PB se štítkovou hodnotou 320Ah reálně tak 1/4 (pravděpodobně ještě míň)
třeba to někomu pomůže při zprovoznění vícečetného paralelního provozu těchto BMS
díky za info,právě stavím tři packy 16x280Ah z baterií a této BMS od mikela,které zapojím paralerně.Tím dostanu cca 44KW.Inspiroval jsem se od Andyho off garage z Austrálie. https://www.youtube.com/watch?v=5Nv3Blz2knM Testoval vybití baterií pod 6% a následné vypnutí baterií pomocí BMS.Fungovalo to skvěle.Mám však dotaz ohledně vypnutí všech baterií od měničů a jejich případné poškození.Za tímto účelem uvažuji o připojení čtvrtého udržovacího packu ,který by se připojil po odpojení centrální baterie a byl nabíjen z DS nebo agregátu.Mám měniče Easu 5,6KW paralerně.Nemáte někdo zkušenosti se zapojením a nastavením této BMS,aby komunikovala s měniči přímo přes dodaný kabel.Předem děkuji za zprávu.
Jak pise soban, ze se ti vypnou vsechny baterie najednou je hodne nepravdepodobne. Muze to nastat snad jen ze je vybijis moc a pak to lehne vse naraz jak to ukazoval andy. Na overvoltage ti to dost pravdepodobne nevypne vse najednou.

Zjisti si, jestli tve sestave vadi odpojeni baterii. Hodne lidi tu razi baterie neodpojovat at se deje co se deje ale podle me od toho BMS je a ikdyz to vypnu za provozu, nemelo by se nic odpalit. Pokud se to deje, prijde mi to jako konstrukcni vada a ja bych si to nekoupil.

Baterie bys nemel vybijet tak moc aby zafungovala bms ... mel bys zjistovat SOC a podle toho vypnout menice. Vypinat podle napeti u lifepo neni nejlepsi reseni. BMS SOC ukazuji, ikdyz zrovna tahle bms mi neprijde tak presna jako treba victron shunt ale nedokazu to srovnat. Mam dva akupacky, 200Ah s touhle a 100Ah s jkbms. Obe pak za victron shunt. jkbms ukazuje to same co victron. Vicemene. Tahle se rozjizdi vic.

Mel sis vzit radeji BMS s mosfety, kdy se vypina jen dany smer proudu. Pri podpeti vybijeni, pri prebijeni nabijeni. Taky je u ni psano, ze se nehodi na paralelni spojeni a zatim se mi zda ze to je pravda. Ikdy zmam vypnuty load check nebo jak se to jmenuje, nedokazu ji zapnout, pokud je pripojena druha baterie. Proud tece z druhe a tahle si mysli ze neni odber. Musim shodit druhou baterii, pak tahle naskoci a pak zase muzu zapnout druhou.
jansol
Příspěvky: 39
Registrován: stř led 19, 2022 9:41 pm
Reputace: 0
Lokalita: Mirovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13650
Kapacita baterie [kWh]: 28
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Mirovice

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od jansol »

glottis píše:
jansol píše:
mmv píše:takže máme posun v problému který jsem řešil o dvě stránky dříve ... ve zkratce ... jeden článek z packu 14ti CATL LIon 150 se v určitých fázích nabíjení/vybíjení rozjížděl a při jeho výměně jsem již nesepl BMS BMS7S20SLIFE200BT .
Chování článku se vysvětlilo, měl vyšší kapacitu, a proto se při nabíjení za ostatními loudal a při vybíjení se vlastně taky loudal :D

dnes odpoledne byla vyměněna i BMS kdy oba packy byly ve floatu , *sun* svítilo, takže po výměně byly oba packy v naprosté napěťové rovnováze, nainstalované HW vypínače a příslušné SW "šoupáky" zapnuty , PACK 1 byl celou dobu sepnut a v provozu po připnutí druhého "opravovaného" packu se nic nestalo , po vypnutí prvního PACKU šel zapnout druhý , takže změna žádná, až na to, že BMS již drží a necykluje. Takto necháno cca 2 hodiny do západu slunce kdy se pack 2 (opravovaný) začal vybíjet. Myslel jsem si, že se první pack sám připojí ale nikoliv, když byla hodnota napětí už o cca 0,8V rozdílná, propojil jsem silové svorky neseplého stykače, který okamžitě sepl a zůstal již seplý :celebrate2: od této chvíle jsou obě LIon v paralelním chodu a dělají to co mají 8-) vyrovnávací proudy byly ze začátku cca +50A -50A což není nikterak drastický a po cca 3 minutách to bylo již téměř OK 8-)
batt1_2.jpg
Pro úplnost musím ještě dodat, že k těmto dvěma paralelním Lion jsou ještě 4P PB se štítkovou hodnotou 320Ah reálně tak 1/4 (pravděpodobně ještě míň)
třeba to někomu pomůže při zprovoznění vícečetného paralelního provozu těchto BMS
díky za info,právě stavím tři packy 16x280Ah z baterií a této BMS od mikela,které zapojím paralerně.Tím dostanu cca 44KW.Inspiroval jsem se od Andyho off garage z Austrálie. https://www.youtube.com/watch?v=5Nv3Blz2knM Testoval vybití baterií pod 6% a následné vypnutí baterií pomocí BMS.Fungovalo to skvěle.Mám však dotaz ohledně vypnutí všech baterií od měničů a jejich případné poškození.Za tímto účelem uvažuji o připojení čtvrtého udržovacího packu ,který by se připojil po odpojení centrální baterie a byl nabíjen z DS nebo agregátu.Mám měniče Easu 5,6KW paralerně.Nemáte někdo zkušenosti se zapojením a nastavením této BMS,aby komunikovala s měniči přímo přes dodaný kabel.Předem děkuji za zprávu.
Jak pise soban, ze se ti vypnou vsechny baterie najednou je hodne nepravdepodobne. Muze to nastat snad jen ze je vibijis moc a pak to lehne vse naraz jak to ukazoval andy. Na overvolatge ti to dost pravdepodobne nevypne vse najednou.

Zjisti si, jestli tve sestave vadi odpojeni baterii. Hodne lidi tu razi baterie neodpojovat at se deje co se deje ale podle me od toho BMS je a ikdyz to vypnu za provozu, nemelo by se nic odpalit. Pokud se to deje, prijde mi to jako konstrukcni vada a ja bych si to nekoupil.

Baterie bys nemel vybijet tak moc aby zafungovala bms ... mel bys zjistovat SOC a podle toho vypnout menice. Vypinat podle napeti u lifepo neni nejlepsi reseni. BMS SOC ukazuji, ikdyz zrovna tahle bms mi neprijde tak presna jako treba victron shunt ale nedokazu to srovnat. Mam dva akupacky, 200Ah s touhle a 100Ah s jkbms. Obe pak za victron shunt. jkbms ukazuje to same co victron. Vicemene. Tahle se rozjizdi vic.

Mel sis vzit radeji BMS s mosfety, kdy se vypina jen dany smer proudu. Pri podpeti vybijeni, pri prebijeni nabijeni. Taky je u ni psano, ze se nehodi na paralelni spojeni a zatim se mi zda ze to je pravda. Ikdy zmam vypnuty load check nebo jak se to jmenuje, nedokazu ji zapnout, pokud je pripojena druha baterie. Proud tece z druhe a tahle si mysli ze neni odber. Musim shodit druhou baterii, pak tahle naskoci a pak zase muzu zapnout druhou.


děkuji za radu.Když jsem vyzvedával baterie přímo u Mikela a ptal jsem se na možnou BMS,byla doporučena tato.Nebyl důvod nevěřit jeho doporučení vzhledem k jeho zkušenostem.Přece by neprodával něco co nebude spolehlivé a kompaktibylní s jeho nabízenýma měničema.HW jsou totiž stejné jako Axpert nebo Easun.Co se týče hlubokého vybití podle Andyho se jedná o mimořádnou událost,která však může nastat.Proto jsem se ptal.V manuálu měničů se totiž píše,že se nesmí za provozu odepnout baterie.Pokud někdo máte odzkoušeno,že se nic nestane tak prosím dejte vědět.
Měnič Deye 12KW,MPPT1 10S MPPT2 10S a MPPT3 10S longi panely 455W.Baterie EELBattery
2x14KW.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

jansol píše:
děkuji za radu.Když jsem vyzvedával baterie přímo u Mikela a ptal jsem se na možnou BMS,byla doporučena tato.Nebyl důvod nevěřit jeho doporučení vzhledem k jeho zkušenostem.Přece by neprodával něco co nebude spolehlivé a kompaktibylní s jeho nabízenýma měničema.HW jsou totiž stejné jako Axpert nebo Easun.Co se týče hlubokého vybití podle Andyho se jedná o mimořádnou událost,která však může nastat.Proto jsem se ptal.V manuálu měničů se totiž píše,že se nesmí za provozu odepnout baterie.Pokud někdo máte odzkoušeno,že se nic nestane tak prosím dejte vědět.
BMSky, ktere pouzivame vzdy vypinaji jen jeden smer. Tj. Baterie ma nizke napeti = odpoji to zatez a nabijet je mozne normalne. Baterie ma vysoke napeti = odpoji se nabijeni a zatez jede dal.
Jinak BMS nema fungovat pro odpojovani, to musi delat menic/kontroler. BMS pouze pokud to ostatni selze.
I u LIFEPO4 je potreba hlidat napeti na clancich, nelze se orientovat jen podle SoC
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
glottis
Příspěvky: 1910
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Mikel píše: BMSky, ktere pouzivame vzdy vypinaji jen jeden smer. Tj. Baterie ma nizke napeti = odpoji to zatez a nabijet je mozne normalne. Baterie ma vysoke napeti = odpoji se nabijeni a zatez jede dal.
Jinak BMS nema fungovat pro odpojovani, to musi delat menic/kontroler. BMS pouze pokud to ostatni selze.
I u LIFEPO4 je potreba hlidat napeti na clancich, nelze se orientovat jen podle SoC
- BMS v nadpise vypina stykacem oba smery najednou
- napeti je treba hlidat ale co je mezi je ve hvezdach. Pokud chci baterii setrit a nevibijet ji treba pod 30% nemam jinaou sanci nez koukat na spotrebovanou energii. Mam overeno, ze rizenym vybijenim na konstantni napeti jsem schopnej z 100Ah winston baterii vytahnout 105Ah :) Treba GWL gtil menice, pokud nastavim omezeni vybiti napeti na urcitou mez, omezi vykon a ten snizujou, az je baterie skoro sucha protom napeti muze byt klidne porad 3.1V

takova ukazka z dneska pro ostatni :)
soc.png
mezo 9:30 a 13:00 rozdil pri nabijeni 20mV? Rozdil SOC 25% = 3,75kWh

a takova zajimavost :) Jakej kalup to pak muze vzit ikdyz clovek nabiji na 54,4V
x.png
zajimave je, ze dva clanky jdou nahoru, ostatni klesaj. Clovek by cekal, ze ostatni minimalne klesat nebudou. Ale asi to dava smysl kdyz celkove napeti je porad stejne. Celkovy proud byl 3A. Kolik slo do toho aku nevim. Pulka? Pak se zapnul balancer a nakonec se odpojilo nabijeni na tehle jedne BMS
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

glottis píše:
- BMS v nadpise vypina stykacem oba smery najednou
- napeti je treba hlidat ale co je mezi je ve hvezdach. Pokud chci baterii setrit a nevibijet ji treba pod 30% nemam jinaou sanci nez koukat na spotrebovanou energii.
[
Stykac se pri beznem provozu ale neodpojuje ani pri zakladnim alarmu :)
Co je mezi hmm. to je problem ktery se da snadno pojmenivat. Problem se jmenuje LIFEPO4. Proto pouzivam ve sve FVE vyhradne li-on clanky a mam o problem mene. :D
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Neo
Příspěvky: 255
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Reputace: 36
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Neo »

Mikel píše: ......Vypnout odpinani BMSky pri prepeti / podpetí je stejne jako nepouzivat zadnou BMSku :) Staci mit vse ( menic / BMS a kontroler ) vhodne nastaveny.
To je přesně ono, "vhodně nastavený"
Na fóru najdeš jenom útržky informací. Kdyby se našel někdo kdo napíše co jak nastavit a proč, by mělu cenu zlata :)
Jak nastavit měnič/kontroler?
Jak nastavit BMS?
Mikel nechceš se toho ujmout, předem děkuji.
++
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Neo píše: To je přesně ono, "vhodně nastavený"
Na fóru najdeš jenom útržky informací. Kdyby se našel někdo kdo napíše co jak nastavit a proč, by mělu cenu zlata :)
Jak nastavit měnič/kontroler?
Jak nastavit BMS?
Mikel nechceš se toho ujmout, předem děkuji.
no, to je otazka. Nemam problem sem vypsat vse. Problem je, ze to bude jine pro Li-on, jine pro LIFEPO4, pro kazde systemove napeti jine atd..
Pak muze nastat to, ze nekteří lide proste nectou, neco vidi a jdou do toho a uzneresi, ze to plati pro neco jineho. To je proste smutna realita dnesnich dnu a resim to neustale na technicke podpore. No a vrati se to jako bumerang zpusobem " a ja jsem to tam videl od vas, ze to ma byt tak a tak".
Zkusim popremyslet, udelat pripadne nejakou prehlednou tabulku s nastavenim parametru.
Zrova dnes jsem resil jednoho cloveka, nase BMSky maji nizky balancni proud tak to dal radeji zcela bez BMSky a ted ma par balonku misto clanku. hmm.....
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

[quote="Neo"
To je přesně ono, "vhodně nastavený"
Na fóru najdeš jenom útržky informací. Kdyby se našel někdo kdo napíše co jak nastavit a proč, by mělu cenu zlata :)
Jak nastavit měnič/kontroler?
Jak nastavit BMS?
Mikel nechceš se toho ujmout, předem děkuji.[/quote]

Ale Mikel tu už několikrát uvedl na jaká napětí nastavit pro nabíjení a vybíjení jeho baterií i na jaké hodnoty nastavit BMS - stačí použít lupu a zlato máš doma :P
Já osobně jsem si to vyhledal a napsal před tím, než jsem šel nastavovat BMS a měnič. Od té doby všechno jede bez problémů
Podívej se klidně do diskuze o prodeji článků od Mikela, tam to bylo taky:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=64&t=6376
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

Zadam to do naseho vlakna pro podporu a tema necham uzamknout aby se to snadno dohledalo. :)
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Neo
Příspěvky: 255
Registrován: pát kvě 27, 2022 8:40 pm
Reputace: 36
Bydliště: naplavenina u OL.

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Neo »

Mikel píše:Zadam to do naseho vlakna pro podporu a tema necham uzamknout aby se to snadno dohledalo. :)
Souhlas
Prosím poznámky, či vysvětlení proč.. napsat jak pro "blbce", abych to pochopil i já :)
Někteří na tomto fóru dokonce vědí že, elektřina není vidět a kope :)
++
glottis
Příspěvky: 1910
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Mikel píše:
glottis píše:
- BMS v nadpise vypina stykacem oba smery najednou
- napeti je treba hlidat ale co je mezi je ve hvezdach. Pokud chci baterii setrit a nevibijet ji treba pod 30% nemam jinaou sanci nez koukat na spotrebovanou energii.
[
Stykac se pri beznem provozu ale neodpojuje ani pri zakladnim alarmu :)
Co je mezi hmm. to je problem ktery se da snadno pojmenivat. Problem se jmenuje LIFEPO4. Proto pouzivam ve sve FVE vyhradne li-on clanky a mam o problem mene. :D
Nevim co je zakladni alarm ale zrovna dneska mi rozpojil i bez alarmu jen tim, ze jsem dal ulozit nove nstaveni BMS ... menil jsem prah napeti, kdy zapne balancer. Ze mi to odpoji je mi jedno, nemam komponenty, kterym vadi odpojeni baterie. Ja hlavne poukazoval na to, ze tahle bms nema mosfety a neumi vypnout jen nabijeni nebo vybijeni.

Jo liion jsou citelnejsi ale kdyz to clovek pochopi a diva se na spravna cisla, neni problem :)
Soban
Příspěvky: 3349
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

glottis píše: Nevim co je zakladni alarm ale zrovna dneska mi rozpojil i bez alarmu jen tim, ze jsem dal ulozit nove nstaveni BMS ... menil jsem prah napeti, kdy zapne balancer. Ze mi to odpoji je mi jedno, nemam komponenty, kterym vadi odpojeni baterie. Ja hlavne poukazoval na to, ze tahle bms nema mosfety a neumi vypnout jen nabijeni nebo vybijeni.

Jo liion jsou citelnejsi ale kdyz to clovek pochopi a diva se na spravna cisla, neni problem :)
No nevím co máš pak za BMS mě stykač při úpravě hodnot nevypíná.

Jinak umí vypnout jak samostatně nabíjení, tak vybíjení - vyzkoušeno se mi vypnulo nabíjení jeden článek překročil 3.50V co tam mám nastavené.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Mikel »

glottis píše:
Nevim co je zakladni alarm ale zrovna dneska mi rozpojil i bez alarmu jen tim, ze jsem dal ulozit nove nstaveni BMS ... menil jsem prah napeti, kdy zapne balancer. Ze mi to odpoji je mi jedno, nemam komponenty, kterym vadi odpojeni baterie. Ja hlavne poukazoval na to, ze tahle bms nema mosfety a neumi vypnout jen nabijeni nebo vybijeni.

Jo liion jsou citelnejsi ale kdyz to clovek pochopi a diva se na spravna cisla, neni problem :)
Techto BMSek uz jsem nastavoval nekolik set a jsem si velice jisty, ze nic takoveho BMSka nedela a nic neodpojuje ulozenim nastavenych hodnot v aplikaci. Stejne jako je mozne v aplikaci vypnout jen nabijeni nebo jen vybijeni nebo oboje soucasne. Pri pouziti HW vypinace se vzdy odpojuje pouze zatez. Nabijeni funguje stale.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Já jsem teda za provozu taky měnil nastavení (zvýšil jsem napětí od ktereho balancuje) a jediné co se stalo bylo, že se vypnulo to balancování které v té chvíli jelo. A měnil jsem za provozu i pár dalších hodnot a nikdy se nic nestalo ..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
cipis
Příspěvky: 4208
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od cipis »

No tak je možné, že má blbý kus, když jsou tu desítky či stovky nebo i více kusů, co jedou ok.
Tak pak reklamace.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
glottis
Příspěvky: 1910
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

Soban píše:
glottis píše: Nevim co je zakladni alarm ale zrovna dneska mi rozpojil i bez alarmu jen tim, ze jsem dal ulozit nove nstaveni BMS ... menil jsem prah napeti, kdy zapne balancer. Ze mi to odpoji je mi jedno, nemam komponenty, kterym vadi odpojeni baterie. Ja hlavne poukazoval na to, ze tahle bms nema mosfety a neumi vypnout jen nabijeni nebo vybijeni.

Jo liion jsou citelnejsi ale kdyz to clovek pochopi a diva se na spravna cisla, neni problem :)
No nevím co máš pak za BMS mě stykač při úpravě hodnot nevypíná.

Jinak umí vypnout jak samostatně nabíjení, tak vybíjení - vyzkoušeno se mi vypnulo nabíjení jeden článek překročil 3.50V co tam mám nastavené.
Delal jsem to, kdyz uz do baterie nesel skoro proud. Treba vyhodnotila znovu vsechny podminky jako kdyz se zapne, zjistila ze neni proud a rozpojila. Jsou taky dve cesty, jak hodnoty nastavit. Jedna je pres param settings, kdy se aplikuji hodnoty vsechny naraz. A pak pres param view, kdy muzu menit po jednom. Ja to ted delal pres param settings. Nevim i jakou roli hraje komunikace po BT ale obcas se stane, ze nacitani nebo zapis hodnot proste drhne. Chvilku to frci a pak se to zastavi a ceka klidne desitky vterin. Pak se to zase treba rozjede. A to stojim vedle BMS.

Nevim jestli myslime to same s tim vybijenim a nabijenim ... ano reaguje jak na nadpeti tak podpeti jak celeho packu, tak clanku tak proudy. Ale tahle bms se stykacem neumi proste jen vypnout nabijeni a nechat vybijeni. Proste neumi. Je tam fakt jen ten stykac na rozepnuti obvodu. Mivvy ma v nabice BMS stejne znacky, co maj mosfety a toto umi ale tahle proste ne. V aplikaci jsou sice dva prepinace ale ta app je univerzalka ke vsem podobnym BMS at uz s mosfety nebo bez nich. Nevim jestli staci prepnout jeden aby se rozepla ale urcite reaguje na discharge switch.
PetrDubi
Příspěvky: 1327
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Reputace: 208
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od PetrDubi »

Moje BMS má teda na svorkách napětí i když je vypnuté vybíjení vypínačem a necvakne relé (ale při zatížení samozřejmě klesá), takže tam fakt ty mosfety budou, protože jinak by při vypnutém stykači bylo na výstupu 0V.

Ps: ta tvoje BMS je celá nějaká divoká, když čtu co se ti tam děje ;)
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
glottis
Příspěvky: 1910
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Reputace: 179
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od glottis »

PetrDubi píše:Moje BMS má teda na svorkách napětí i když je vypnuté vybíjení vypínačem a necvakne relé (ale při zatížení samozřejmě klesá), takže tam fakt ty mosfety budou, protože jinak by při vypnutém stykači bylo na výstupu 0V.

Ps: ta tvoje BMS je celá nějaká divoká, když čtu co se ti tam děje ;)

neni to tak ... ta bms ma totiz ty kontakty rele premostene 10 ohmovym odporem. 10R / 10W a proto tam to napeti je a proto tam muze tect nejaky proud ale tenhle odpor je tam jen na to, aby zjistila, ze je odber a mohl sepnout stykac

I andy ve sve garazi to rika ;)
https://youtu.be/Fsxd8hJyUr4?t=301

a tady je videt, jak se chovaji prepinace a ja to mam uplne stejne
https://youtu.be/Fsxd8hJyUr4?t=1072
Soban
Příspěvky: 3349
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: BMS BMS7S20SLIFE200BT od mivvyenergy

Příspěvek od Soban »

glottis píše: Delal jsem to, kdyz uz do baterie nesel skoro proud. Treba vyhodnotila znovu vsechny podminky jako kdyz se zapne, zjistila ze neni proud a rozpojila. Jsou taky dve cesty, jak hodnoty nastavit. Jedna je pres param settings, kdy se aplikuji hodnoty vsechny naraz. A pak pres param view, kdy muzu menit po jednom. Ja to ted delal pres param settings. Nevim i jakou roli hraje komunikace po BT ale obcas se stane, ze nacitani nebo zapis hodnot proste drhne. Chvilku to frci a pak se to zastavi a ceka klidne desitky vterin. Pak se to zase treba rozjede. A to stojim vedle BMS.

Nevim jestli myslime to same s tim vybijenim a nabijenim ... ano reaguje jak na nadpeti tak podpeti jak celeho packu, tak clanku tak proudy. Ale tahle bms se stykacem neumi proste jen vypnout nabijeni a nechat vybijeni. Proste neumi. Je tam fakt jen ten stykac na rozepnuti obvodu. Mivvy ma v nabice BMS stejne znacky, co maj mosfety a toto umi ale tahle proste ne. V aplikaci jsou sice dva prepinace ale ta app je univerzalka ke vsem podobnym BMS at uz s mosfety nebo bez nich. Nevim jestli staci prepnout jeden aby se rozepla ale urcite reaguje na discharge switch.
Fakt potom nevím co máte za BMS?

Když se mi vypnulo nabíjení té baterie tak jsem si hrál s napětím mppt regulátoru a měl jsem na baterce 28.2V pro testy olova a jeho balanceru zda je nabyto nebo něco do olova poteče.

A při tomto napětí a vypnutém nabíjení na té lifepo4 fakt do baterky nic neteklo - měřeno kleštákem takže pokud tam něco teklo muselo to být míň jak 0.1A! (ukazoval 000.0A)
A stykač nebyl vypnut, ten jak vypíná tak dělá pěkný rachot!
Takže nějaké mosfety tam musí být!

A mikel tady taky psal že umí samostatně vypínat jak nabíjení tak vybíjení!
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:

Odpovědět