Axpert baypas

Měniče Axpert
Adrianb
Příspěvky: 202
Registrován: pon zář 13, 2021 9:32 pm
Reputace: 8
Lokalita: Slovensko, TR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15kwp
Kapacita baterie [kWh]: 60kwh Li-Ion
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: Axpert baypas

Příspěvek od Adrianb »

nechcel som to pchať do môjho príspevku pred tým aj keď myšlienka taká bola. U mňa taktiež prebehol update na prepínač sietí a odvtedy som v tom nebol. Nieže by bol pred tým nejaký problém, ale ušetril som miesto v lištách, v rozvádzači a celkovo to už neriešim. Buď je energia zo slnka alebo nedajbože nieje a prepne sa to automaticky na DS :) chvalabohu už piaty mesiac idem ostrov :)
soami
Příspěvky: 519
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Reputace: 40
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Bydliště: Posázaví

Re: Axpert baypas

Příspěvek od soami »

Předpokládám automatický přepínač sítí. Lze bez rizika přepínat i posunuté fáze?
Lukinon
Příspěvky: 157
Registrován: úte úno 08, 2022 10:31 am
Reputace: 0

Re: Axpert baypas

Příspěvek od Lukinon »

Kvako1 šlo by dát nějaký náčrt nebo foto? Dík
konva30
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 21, 2022 8:25 pm
Reputace: 0

Re: Axpert baypas

Příspěvek od konva30 »

kvako1 píše:ty měniče tohle občas prostě dělaji, hlavně jak je plna baterie a moc slunce, nedejbože přepanelovano.
ja to vyřešil přepinačem sití. do měniče siť vypnuta a jak dojde baterka tak se měniče vypnou a přepinač siti to přepne rovnou na siť. mě ale dojde baterka tak 2-4x za rok v lednu nebo prosinci. přes leto i odpojuju pulku stringu ty měniče to prostě nemaj rády, když na ně plně svítí a nemaj to kam cpát... jakoby se jim rozkmita napětí pak. stane se to občas, ale děje se to. jak jsem tam dal ten přepinač tak už ani nevím že mam fve, jednou za čas skontroluju baterky a ani to už nesleduju
Taky právě řeším přepínač sítí. Bylo by prosím možné nahodit nějaký náčrt jak je to zhruba řešeno? A jaký přepínač koupit? Dík za tipy

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek