Axpert King 48V

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
Gyba
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 12, 2022 9:26 pm

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od Gyba »

Tak pánové, čekal jsem odpověď z vlastní zkušenosti a měření. Ne odpověď, že asi vyrobí. Poluď vím vstup je max 4kwp. Takže nechápu proč bych měl do něj pouštět 5 ??? Chci si přečíst jasnou odpověď typu včera mě vyrobil 12kwh. Zajímá mě výroba za den a ne za rok. Kdyby tady lidé odpovídali na jasně položenou otázku, tak by nemusel být žádný problém. A hlavně aby odpovídali ti kteří ho opravdu mají a provozují. Rozumíme si ???
rva
Příspěvky: 3524
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od rva »

Mezi prvními odpověďmi je odkaz na simulátor výroby, který celkem dobře ukazuje pro různé orientace panelů možnou výrobu.
A proč mít více panelů, než je regulátor schopen zpracovat? No tak to se tady na fóru probírá, protože přepanelování (pokud je bezpečné) zajistí stabilnější dodávku elektřiny v průběhu dne i roku a třeba levněji než rozšířit systém o další regulátor.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od lzahradil »

Pokud chceš vycházet z max hodnoty co umí Axpertuv regulátor, tak to máš jednoduché. Znáš z manuálu maximum co umí regulátor, znáš účinnost a výsledek si spočítáš jak potřebuješ. Jestli na den, nebo týden či rok.

Ale to už tu také někdo psal.
Odpověď teda byla vzhledem k neúplnému dotazu co bude na vstupu zcela v pořádku.

A pokud jsi chtěl čísla, konkrétně já jsem psal že např 30kWh. Ono totiž záleží, zda svítí slunce nebo je zataženo. A samozřejmě zda máš tu energii kam dávat
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Gyba
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 12, 2022 9:26 pm

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od Gyba »

A už zase. To je takový problém se podívat do pc a napsat 20.5. Mě to vyrobilo 18kwh ? Já nechci nic počítat. Já chci skutečnost. Auto má taky papírově 77kw a spotřebu 5,1 L/100km a realita je vždy úplně jiná.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od rottenkiwi »

JA mam 10 r. skusenosti a tisicky merani v grafoch, ale na tuto otazku neexistuje odpoved.

Musi byt specifikoavny vykon panelov a teplotny rozsah merania.
Dalej technologia panelov.
Dalej cas, ktory panely boli vystavene Slnku. / LID, TID, TLID /
Dalej doba osvitu, ergo napr. zem. sir a dlzka instalacie.
Dalej umiestnenie panelov, inklinacia / azimut, alebo parametre trackera.

Dalej ci sa jedna o mono alebo bifacialne panely a ake albedo ma okolie.
Dalej ako su panely zapojene, ake maju vodice a konektory,
aka je dlzka + a - vetvy k pretovke, ake je tam istenie,
a dalej ako je dlzka kablov od kombajnera k menicu.

Dalej v akom rozsahu teplot je instalovany menic a ci je tam aktivne
chladeni priestoru, napr. klima a s akym vykonom.

Dalej ci sa jedna o novy Axpert alebo napr. stary zapraseny s degradovanymi kondami.

Ergo, vidite, ze ak polozim nezmyselnu otazku, bez specifikacie hodnot,
tak sa neda na nu odpovedat.
Prave na to je simulacny soft, aby mi len priblizne spocital mantinely
ze co asi mozem od toho cakat napr. 1., 2., ..... 5. ......25. rok instalacie,

AK uvazujeme s konstantnym vykonom Slnka v danom obdobi,
tak mozu mi panely robit o 10 - 15 r. o 8 % menej alebo aj o 21 % menej.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne čtv kvě 26, 2022 7:18 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od lzahradil »

Gyba píše:A už zase. To je takový problém se podívat do pc a napsat 20.5. Mě to vyrobilo 18kwh ? Já nechci nic počítat. Já chci skutečnost. Auto má taky papírově 77kw a spotřebu 5,1 L/100km a realita je vždy úplně jiná.
Třeba na hlavní stránce máš od některých wattstatistiky. Když použiju tvůj tón, tak..
To je takový problém se podívat?
IMG_20220526_182157.jpg
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
mihlit
Příspěvky: 493
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od mihlit »

To je jak otázka, chci si postavit elektrokolo, když do něj dám tento motor, kolik km ujede za den? No podle toho, jaká tam bude baterka. Motor dá teoretické maximum, že když je schopen jet 30 km/h, tak kolo určitě neudeje víc jak 720 km za den, ale to je očividně hodnota úplně mimo a záleží na kapacitě baterek, to je co se tu x lidí snaží vysvětlit. Já mám Multiplus II 48V/5000VA, ale vyrábí mi jen 5 kWh za den, přestože to by měl zvládnout vyrobit za hodinu a ne celý den... jo a to ještě jen teď v létě, v zimě to bylo jen 2 kWh nebo taky 0.2 kWh... proč? No protože k němu je připojeno jen 1.2 kWp panelů a to ještě ne v dokonalém směru.

Každý ti tu píše, že ta otázka je blbě a nedává smysl. Přesto se všichni pletou a jsou blbí... Angličani na to mají dobré přísloví: Pokud všude kam jdeš, smrdí hovno, zkontroluj si svoje podrážky.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od lzahradil »

Díky za lajk s popisem že se jedná konečně o rozumnou odpověď.
Mě úplně rozumná nepřijde a to hned z několika důvodů.
Nevíš jaké bylo počasí. Zda bylo např půl dne tma a půl dne svítilo.
Nevíš zda jsem měl plné baterky, zda jsem měl ohřátou vodu.
Jak už jsem tu já i ostatní napsal, pokud budeš mít malou kapacitu baterií, tzn nebudeš mít tu energii kam dávat, tak můžeš mit klidně max. 4kWp panelů a nemusíš vyrobit vůbec nic. Když není odběr, není výroba. Takže vyrobíš jen to co spotřebuješ.

Proto tu každý píše že na otázku nelze odpovědět. Pro takovou otazku je potřeba znát více údajů.

Ale pokud jsi takhle spokojen, jsme rádi že tě některá z odpovědí uspokojila a budeme se těšit na nějakou tvojí statistiku a doufám že nám napíšeš i nějaké údaje. Např. orientaci panelů, instalovaný Wp, kapacitu a typ baterií
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
mmv
Příspěvky: 220
Registrován: úte dub 13, 2021 10:45 pm
Lokalita: východ Prahy
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13500
Kapacita baterie [kWh]: 20
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od mmv »

Gyba píše:A už zase. To je takový problém se podívat do pc a napsat 20.5. Mě to vyrobilo 18kwh ? Já nechci nic počítat. Já chci skutečnost. Auto má taky papírově 77kw a spotřebu 5,1 L/100km a realita je vždy úplně jiná.
:roll:
na_ blbou otázku.jpg
schválně jestli ti to bude k něčemu, ono to je totiž všechno trochu složitější :lol:

:o například IZAHRADIL vyrobil 11.5 32kWh :o já jenom 16.605kWh :dontknow: njn, asi STS chvojkovice brod ... ::cry2::

ale jiný dny jsem mu významně šlapal na paty :celebrate2: :celebrate2: :celebrate2:
9900Wp 6×ESM-450H, 6×UL-450M-144HV 8×VDS-S144 zzj 15°, 3600Wp 8×AS-6m144VV vvs 30° 2× Epever 4415, 1×Easun 8048, Axpert king 5kW, 240Ah staré olovo, 450Ah LI-ION mivvyenergy.cz
Kostěj
Příspěvky: 584
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Axpert King 48V

Příspěvek od Kostěj »

Gyba píše:Chci si přečíst jasnou odpověď typu včera mě vyrobil 12kwh....Rozumíme si ???
Pokud si chceš přečíst jasnou odpověď na nějakou otázku, je dobré takovou otázku položit (také jasnou).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek