Kde koupit upevnovaci prvky

Montáže panelů na střechy, fasády, terasy, balkóny, konstrukce, háky, spojky, šrouby, upevnění, ukotvení, profily, odolnost proti povětrnostním vlivům
John1
Příspěvky: 13
Registrován: pon kvě 09, 2022 3:32 pm

Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od John1 »

Muzete prosim poradit kde nakoupit profily a upevnovaci prvky pro pripevneni cca 14 panelu na strechu?
Mate nejaky tip na dobreho dodavatele?
xhorak
Příspěvky: 36
Registrován: úte črc 12, 2022 9:42 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7300
Kapacita baterie [kWh]: 6.5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od xhorak »

Je to trochu starsi tema, ale presto odpovim. Ja nakupoval zde: https://e-altamira.cz/ jsou to nejaci polaci, doprava 1000 at uz na jeden hak nebo na profily. Mistni harcovnici urcite doporuci neco lepsiho.
Solarnoob
Příspěvky: 123
Registrován: pát dub 29, 2022 9:35 am
Lokalita: Kadaň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 1680

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od Solarnoob »

bral jsem na e-hlinik.cz profily a zbytek taky u těch poláků e-altamira.cz
6x 280 Wp AmeriSolar| Axpert King I 5000-48V | 4x Sonnenschein SRP 12V 175 A RAIL
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od solárník »

Bohužel, v dnešní době, kdy se ještě zřejmě hliník dál zdraží, třeba železo už se pohybuje proti před krizí na 3 až desetinásobku. Už jsem zaregistroval asi 4 solární konstrukce v okolí, kde místo profilů používali klasické řádně naimpregnované (tedy ne to, co vám prodají jako "údajně naimpregnované" :D) dřevěné střešní latě 60x40. Úspora proti hliníku v současné době několikanásobná, jen se pak samozřejmě používají na upevňovací profily místo klasických šroubů patřičné vruty s placatou talířovou hlavou, co jsem tak viděl. Aby to zamaskovali (ne před majitelem, ale designově), barvili latě na černo :)

p.s. ta Altamira mi dost vadí v tom, že nemají u upevňovacích profilů žádné rozměry. Třeba tam mají jeden mělký, který by asi šel použít i na bezrámovky, ale protože tam není žádný rozměr, člověk netuší, zda by to šlo.

p.p.s 45 metrů latě 60x40 stojí 1650,- to je proti hliníkovému profilu TROCHU rozdíl :D jsem včera kupoval na stavbu střechy, takže cenu mám aktuální. 37,- Kč za metr.
Naposledy upravil(a) solárník dne stř srp 03, 2022 12:16 am, celkem upraveno 2 x.
soami
Příspěvky: 551
Registrován: pon lis 08, 2021 9:10 pm
Lokalita: Posázaví
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Posázaví

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od soami »

Altamira je zabržděná v rychlosti vyřizování objednávek. Často to termínově vyjde podobně, jako Čína.
Hliník šel dolů, ale to se nás netýká. Prodejci mají nakoupeno a pod cenou prodávat nebudou.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od solárník »

soami píše:Altamira je zabržděná v rychlosti vyřizování objednávek. Často to termínově vyjde podobně, jako Čína.
Hliník šel dolů, ale to se nás netýká. Prodejci mají nakoupeno a pod cenou prodávat nebudou.
Záleží, jestli bude ruský hliník, nebo nebude. Jestli nebude, cena vyletí na několikanásobek.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od zbek »

Používáte nerezové šrouby nebo už klasiku . Chtěl bych přišroubovat konstrukci na zeď a nevím zda tam dat nerezové vruty nebo standartní zinek bílý ? A na profil na přichyceni zůstat u nerezu nebo taky klasiku ?
Díky
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
xhorak
Příspěvky: 36
Registrován: úte črc 12, 2022 9:42 am
Lokalita: Brno
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7300
Kapacita baterie [kWh]: 6.5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od xhorak »

Asi bych zvazoval u konstrukce co nehodlam rozebirat, nicmene nevim jestli na tom pozinku clovek tolik usetri. Mozna tak haky na strechu. Pri pouziti nerezu jeste mistni experti doporuciji medenou pastu - k tomu aby sel po letech spoj povolit.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od solárník »

xhorak píše:Asi bych zvazoval u konstrukce co nehodlam rozebirat, nicmene nevim jestli na tom pozinku clovek tolik usetri. Mozna tak haky na strechu. Pri pouziti nerezu jeste mistni experti doporuciji medenou pastu - k tomu aby sel po letech spoj povolit.
Grafitova vazelina je taky dobra.
cipis
Příspěvky: 4347
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od cipis »

Bych spíše doporučil momentový klíč.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
kodl69
Příspěvky: 7402
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od kodl69 »

Momenťák ti na nerez nepomůže. Stačí pár zrnek prachu a zaroste to do sebe tak, že s tím nehneš. Moment nemoment. Já mám origo keramickou pastu na nerez, stačí tím závit trochu zašpinit, a je po problému dřív, než vznikne. Ti, co nemají strach z tečení rzi po střeše/ fasádě, dají na nerez šroubky pozink matičky, to se nezakousne... Ale maticky by to pak chtělo aspoň žárově zinkovaný, ty vydrří bez koroze i několik let, galvanickej zinek je venku za rok pryč.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
glottis
Příspěvky: 2064
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Kde koupit upevnovaci prvky

Příspěvek od glottis »

Prý pomůže kombinace nerez A2 šroub a A4 matice

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek