GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
bluephantas
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 13, 2022 10:32 pm

GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od bluephantas »

Ahojte a dakujem za prijatie.

Mam problem s tymto menicom, ktory chcem zatial vyuzivat bez baterii. Pri instalacii v basic setting, nejde zvolit moznost bez baterie, vzdy vypise battery communication failed. Ked tento krok preskocim a dostanem sa k smart metru a zapnem test, test nikdy neprebehne: napise, ze detection of meter & CT has been postponed until battery is properly connected....

V zakladnom statuse svieti Meter status: waiting for test a BMS status: communication failure 2. Na invertore blika communication dioda, ktora hlasi, ze communication so smart metrom ok, BMS nie. Smart meter taktiez ukazuje communication ok.

Skusal som hovorit aj s goodwe supportom, ale museli otvorit ticket, nevedeli mi poradit.

Za akukolvek radu budem vdacny.

https://photos.app.goo.gl/g8ebicHUHwoK4YMu7
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od lzahradil »

GW neznám, moc neporadím. Ale co tak koukám na obrázky, není náhodou problém v zapnutí té funkce Meter Test kde je vyžadována komunikace s bms a připojenou baterií?
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
bluephantas
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 13, 2022 10:32 pm

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od bluephantas »

Ahojte.

Takze problem som vyriesil. Aj ked communication failure a waiting for smart meter test stale ukazuju toto hlasenie, meter uz ukazuje spravne hodnoty.

Problem bol v prehadzani faz uz pri meraku pred domom. Fazy bolo 3,1,2 cize sled bol korektny, ale merak chcel 1,2,3. Po korekcii cita data korektne a aj ostatne funkcie menica sa daju nastavit.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od kodl69 »

Jak se pozná 312 od 123? pořád je to stejnej sled fází. Jediný, kde vzniknwe problém je nepřímý měření s proudovými transformátory, tam musí sedět napětí s proudovým trafem, jinka to ukazuje hausnumera.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Kamilos
Příspěvky: 95
Registrován: pát čer 26, 2015 1:10 pm

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od Kamilos »

Ahoj, mám ten stejný problém, když dám vybrat no battery tak to skončí chybovou hláškou a test nejde spustit. Mám FW 080819
E-bike TREK MTB made by já. Magicpie - poslední model ext. řj 1000W 48V/11,6 Ah pláště cesťáky. Zvažuji časem sinusovku řj. Zatím mazec cena.
PetrDubi
Příspěvky: 1347
Registrován: úte říj 12, 2021 10:43 am
Lokalita: Blízko Ústí nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od PetrDubi »

kodl69: Spíš je otázka, jestli na měřáku nebyly fáze 312 a na měniči 123, takže měřák i měnič měly na stejné pozici jinou fázi, to se stává u montážních firem docela často - není to vůbec neobvyklá závada..
mobilní elektrárna 3x Uni-solar PVL-68, 3x MPP modul, vše řízené přes arduino
doma 3280 Wp JV, 3810 Wp JZ, Easun SMW 8k (rebrandovaný MAX 8 kW), aku 13kWh 16s LiFePO4
Uživatelský avatar
Zvirek
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 04, 2022 11:41 am

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od Zvirek »

Ahoj, mám nově FVE , střídač GW 10k et plus ,fw 819,,baterie 10,45 kwh a smart meter GW. Znepokojil me vysoky nocni odber (240w),postupnym vypinanim jsem zjistil, že odběr způsobuje zřejmě samotný smartmeter (200w). Má společný jistič s AZ routerem (wattrouter), který ale ještě neni zapojen fyzicky do bojleru (čekám na novou topnou tyč ). Když jistič vypnu,klesne spotřeba o těch 200 w (měřeno v SEMS A PV Master ). Problém je že se rozblika modrá kontrolka na stridaci (signalizuje je odpojen smartmeter ,ale je pripojena bms ). Lze to zatím provozovat s vypnutým smartmetrem? Nebo jste to také někdo řešil a jak ? Předem díky za rady.
Uživatelský avatar
angry23
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 23, 2023 12:00 pm
Lokalita: Velke Popovice

Re: GOODWE 10k ET plus smart meter problem

Příspěvek od angry23 »

SMartmeter takový odběr rozhodně nemá, tudíž to způsobuje AZ router. Řešení je přesunout každý na svůj vlastní jistič - chápu ale že místa je vždy málo.
Měnič bude bez smartmetru dodávat do sítě symetricky a bez omezení.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek