Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte říj 04, 2022 9:12 am

Raspberry - EPsolar USB kabel

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Předchozí

Re: Raspberry - EPsolar USB kabel

Příspěvekod tomino2 » ned srp 21, 2022 9:40 am

Tak se mi nepovedlo zprovoznit ten kabel na mém raspberry zero ani jedním způsobem. Ani originálním kabelem, ani prostřednictvím toho adapteru, který zmiňoval maxus_aurelius. Nicméně díky uživateli mmic, který sem dal aktuální verzi pro instalaci ovladače originálního kabelu, už mi RPi Zero ukazuje, že kabel je na pozici /dev/ttyXRUSB0.

Pro ty, kteří se o to marně pokoušejí, tak u mě byl problém ten, že jsem sice vstupoval do adresáře od mmic, odkud jsem spouštěl příkaz make, ale v dalších částech adresářů při průběhu kompilace tam zůstály předchozí nefunkční části skriptů (v adresářích /usr/lib a v adresáři z aktuální verzí Linuxu 5.15.56+). Ty je potřeba před make bezpodmínečně VYMAZAT, tedy sudo rm -r /adresář_se_starými_kompilačními_soubory.

Teď přijít na to proč mi ale ten kabel neposílá žádná data, když jsou ovladače zkompilované v pořádku a kabel se na požadovaném portu normálně hlásí. Ten ovladač, který se má zakázat zakázaný mám...Zkoušel jsem všechno a mám podezření na samotné Zero, zkusím prohodit USB, popř. pak vytáhnu kartu a zkusím tam připojit RPi4 nebo RPi3. Ale nevím zda to dnes stihnu, popř to nechám na příští týden, protože solární panely mám na chatě...
?
tomino2

Re: Raspberry - EPsolar USB kabel

Příspěvekod tomino2 » sob srp 27, 2022 9:13 am

Tak Raspberry 4 po rekompilaci na tu samou kartu zabral. Čili problém byl v Raspberry Zero. Teď mi zbyl ten adapter, zkusím vrátit do 14 dnů po koupi. Nebo má někdo zájem?
?
tomino2

Předchozí

Zpět na Raspberry Pi