GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
martinkubanek
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 08, 2022 11:48 am

GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od martinkubanek »

Zdravím všechny solárníky a hned s pokorou prosím o pomoc / radu...

Chci si doma udělat ostrov a pořídil jsem si GoodWe 3648-EM, 6x panel Canadian Solar 450 Wp a 4x Banner Energy Bull 12V 180 Ah. Blbé je to, že se mi nedaří ani připojit přes WiFi k tomu měniči (kabelové připojení přes RJ45 nemá). Dle návodu je třeba nastavení WiFi dělat, když je měnič připojen pouze na FV panely. Po připojení panelů (1 string, zapojeny do série, napětí cca. 270 V, venku slunce) měnič začne startovat = rozsvítí se všechny LED, pak probliknou jednotlivé LED, pak se asi na 20s rozsvítí "FAULT" a pak už jen občas blikne "COM". Wifi měniče (SSID Solar-WiFixxxxxxxx) je chvílemi viditelná, ale hned zase zmizí. Zarušení okolními WiFi sítěmi je minimální. Reset/reload WiFi tlačítkem na měniči nepomáhá.

Po připojení měniče na síť AC přes "on-grid konektor" měnič nastartuje, trvale se rozsvítí i LED "SYSTEM", "GRID" a tuším, že i "BACK-UP", ale WiFi je opět nedostupná / nestabilní. Pokud už se podaří připojit, tak spojení padá (pingy se ztrácejí).

Prosím vás o info - je výše popsaný postup správný, nebo dělám něco špatně? Je to ostrov, takže EzMeter nezapojuji. Blbé je, že toto už je druhý měnič stejného typu. Ten první, který se choval stejně, mi prodejce vyměnil.

Předem vám děkuji za jakoukoliv radu.

M.
Diablo1st
Příspěvky: 1619
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od Diablo1st »

Neviem, či som správne pochopil, Vám sa vôbec nedá pripojiť cez Wifi na ten menič? Čiže ak v notebooku dám vyhľadať dostupné wifi siete nie je tam vôbec možnosť sa pripojiť na wifi SSID Solar-xxxx? Až po pripojení sa na menič treba zadať v prehliadači ip adresu meniča.
Mám on-grid goodwe a pri zmene routra som musel wifi prenastaviť, preto som sa pripojil cez notebook na menič a nastavil som čo som potreboval. Musel som ale byť v blízkosti meniča, cez stenu sa mi podariť nepodarilo. Po nastavení dhcp a pod. už všetko išlo bez problémov.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
martinkubanek
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 08, 2022 11:48 am

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od martinkubanek »

Děkuji za odpověď.

Ano, na WiFi měniče se vůbec nejde připojit. Ani z notebooku, ani z mobilu, ani z tabletu, ani po resetu/reloadu tlačítkem na měniči. To vše v bezprostřední blízkosti měniče. Troufám si tvrdit, že v tomto chybu nedělám, v IT začátečník nejsem. Zarušení v okolí je minimální, bydlím na vesnici. Na měniči při jeho napájení buď jen z panelů (v souladu s návodem) nebo i z AC sítě ani LEDka "WiFi" nebliká/nesvítí (ani po resetu/reloadu tlačítkem na měniči), nebo bliká jen krátce, pak zhasne. Mezi dostupnými WiFi sítěmi se "Solar-WiFixxxxxxxx" objevuje nahodile = objeví se, zkusím se připojit a mezitím zmizí.

Myslím si, že i tento druhý měnič je vadný, ale je mi to divné, protože slýchám, že GoodWe se kazí minimálně.

Ale chtěl jsem jen poprosit o ujištění, že pokud tento měnič napájím jen z panelů (s napětím min. 150V, resp. 200V), tak by měl normálně nastartovat, vysílat WiFi a nechat se připojit a nakonfigurovat (tak je to v návodu). Zkoušel jsem ho napájet z baterek i z AC sítě, ale ani tak se mi připojit přes WiFi nepodařilo.

A nějaká nekompatibilita panelů mi přijde nepravděpodovná...
Diablo1st
Příspěvky: 1619
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od Diablo1st »

To vyzerá na vadný Wifi modul. Ak je menič v záruke reklamovať. Alebo si priplatiť za ES radu (tá nemá ošidený back-up výstup). Dúfam, že o tom obmedzenom výkone na back-up výstupe viete u EM rady.

Len pre odlahčenie: Youda o tejto rade napísal, že to M znamená Mrdka, možno na tom niečo pravdy bude :D
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od Mart »

Mám GW-3648D-ES. Připojení k WiFi bez problémů přes dvě patra. Měnič mám trvale připojen na SEMS přes LTE WiFi router Huawei B311-221 od Vodafonu. Ten router je určený jen pro ten měnič. Tabletem se připojuji na měnič přes aplikaci PV Master na síť "solar-Wifixxxx". Na kontrolu WiFi jsem použil aplikaci WiFi Analyzer.
PV master někdy nechytí WiFi napoprvé, takže to dělám tak, že si tablet připojím na "solar-Wifixxxx" a až je připojen, tak potom pouštím PV master.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)
martinkubanek
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 08, 2022 11:48 am

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od martinkubanek »

Diablo1st píše:To vyzerá na vadný Wifi modul. Ak je menič v záruke reklamovať. Alebo si priplatiť za ES radu (tá nemá ošidený back-up výstup). Dúfam, že o tom obmedzenom výkone na back-up výstupe viete u EM rady.

Len pre odlahčenie: Youda o tejto rade napísal, že to M znamená Mrdka, možno na tom niečo pravdy bude :D
Jo, o tom omezeném výkonu vím, ale to by mi zas tak nevadilo. To "M" už mi vadí víc. :) :?

Jak už jsem ale psal výše, než to ponesu znovu na reklamaci, chtěl jsem se ujistit, že nedělám nějakou začátečnickou chybu - prostě připojím panely o dostatečném napětí, nebo připojím baterky nebo AC a měnič musí nastartovat a komunikovat, ok?

Díky.
Mart
Příspěvky: 179
Registrován: ned kvě 01, 2022 2:02 pm
Bydliště: Prostejov

Re: GoodWe 3648-EM - nejde se připojit přes WiFi

Příspěvek od Mart »

Baterie mám připojené pořád, takže nevím, jak se to chová bez nich.
Hlavně se připojuji pomocí notebooku přes linku RS485. Ta WiFi má delší odezvy.
měnič GW3648D-ES, baterie 4x Pylontech US3000C (celkově 14,4 kWh)
panely mono 1920 Wp východ (sklon 20°) + 1920 Wp západ (sklon 16°)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek