Problém s nastavením Studer VT 80

Regulátory Studer
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm

Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od SAKO »

Dobrý den, mám Studer VT 80 + Studer XTM a k tomu RCC 02. Baterie Lion Samsung SDI. Měl jsem nastaveno 57,3V, což je na baterkách 56,85V a zhruba 4,06V na článek. Studer měří víc. Ted jsem to chtěl na léto přestavit na míň, dám na 57V a nic, VT dotlačí baterky znovu na 57,3. Dneska ráno jsem tam dal 56,6V a zase nic....znovu to vystoupilo na 57,3V. To napětí je v pohodě, ale proč to nejde přestavit??? Nikdy mi to nedělalo....když jsem přestavil hodnoty, tak to reagovalo hned. Není tam nějaký zámek? Nebo něco? Děkuji.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od mobilik »

Urob komplet reset VT-80 a potom skús znova nastaviť.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od beethowen »

Nemáš synchronizované nabíjení VT a XTM? Respektive, jak máš nastaveno nabíjení v XTM?
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od SAKO »

Ted jsem mimo, ale při posledním nastavování XTM jsem něco přestavoval, myslím, že nabíjecí proud, dal jsem to na max. protože jsem koupil výkonnejší centrálu, zkoušel jsem to, možná jsem něco přestavil, nejsem v tom přeborník, fakt jen uživatel se základními znalostmi co potřebuje energii, kde není....Hausbot..Na co se mám teda v nastavení XTM podívat? Moc děkuji.
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od SAKO »

beethowen píše:Nemáš synchronizované nabíjení VT a XTM? Respektive, jak máš nastaveno nabíjení v XTM?
Ano, asi to tak bylo, snížil jsem nabíjecí napětí v XTM a už VT reaguje ihned, při snížení nabíjecího napětí ihned omezuje dobíjení ....kde prosím najdu tu synchronizaci? Bude to tím. Je tam strašně moc položek k nastavení, ta synchronizace je v nastavení VT, nebo v XTM? Já fakt nejsem v tom přeborník....Moc děkuji.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od milhaus »

SAKO píše:
beethowen píše:Nemáš synchronizované nabíjení VT a XTM? Respektive, jak máš nastaveno nabíjení v XTM?
Ano, asi to tak bylo, snížil jsem nabíjecí napětí v XTM a už VT reaguje ihned, při snížení nabíjecího napětí ihned omezuje dobíjení ....kde prosím najdu tu synchronizaci? Bude to tím. Je tam strašně moc položek k nastavení, ta synchronizace je v nastavení VT, nebo v XTM? Já fakt nejsem v tom přeborník....Moc děkuji.
Je to v nastavení VT-
- par. 10037 na NO
Potom se bude baterie nabíjet dle hodnot nastavených ve VT ! Pozor na výrobní nastavení ve VT, upravit k dané baterii. Hlavně absorbci 10009 a floating 10005.
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od SAKO »

Děkuji.
yolo80
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 09, 2022 11:08 am

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od yolo80 »

milhaus píše: Je to v nastavení VT-
- par. 10037 na NO
Potom se bude baterie nabíjet dle hodnot nastavených ve VT ! Pozor na výrobní nastavení ve VT, upravit k dané baterii. Hlavně absorbci 10009 a floating 10005.
Ak pouzijem par. 10037 na NO a mam viac kusov VT. Zostanu medzi sebou zosynchronizovane, alebo musim kazdy konfigurovat zvlast? Dik za odppoved.
BattWolf
Příspěvky: 19
Registrován: pon říj 03, 2022 8:22 pm
Bydliště: Kousek

Re: Problém s nastavením Studer VT 80

Příspěvek od BattWolf »

yolo80 píše:
milhaus píše: Je to v nastavení VT-
- par. 10037 na NO
Potom se bude baterie nabíjet dle hodnot nastavených ve VT ! Pozor na výrobní nastavení ve VT, upravit k dané baterii. Hlavně absorbci 10009 a floating 10005.
Ak pouzijem par. 10037 na NO a mam viac kusov VT. Zostanu medzi sebou zosynchronizovane, alebo musim kazdy konfigurovat zvlast? Dik za odppoved.
Pokud nastavujes přes RCC02 tak se to nastaví ve všech zařízeních.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek