MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Měniče Victron
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od sitra »

p. Kolařík má v nabídce nastavení za cca 2tis.
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od dub042 »

Nebo bych zkusil kontaktovat Neosolar, jsou to odbornici na Victron a docela vstricni..
FRSO
Příspěvky: 2272
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od FRSO »

Dandis píše:Nastaveno, ale beze změny. Vzdávám to, musím najít někoho, kdo to fakt umí a za peníze mi to nastaví.Kdyby jste o někom věděly, napište prosím. Každopádně děkuji všem za rady a postřehy
Ten software to prostě neumí.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
FRSO
Příspěvky: 2272
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od FRSO »

dub042 píše:Nebo bych zkusil kontaktovat Neosolar, jsou to odbornici na Victron a docela vstricni..
Jj, řeknou ti to stejné co jsem napsal já.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od rottenkiwi »

Dnes som objavil toto: Existuju 3 rozne zapojenia MP II ?

Ked na forach pisu, ze prepinanie na zaklade vykonu nejde
ale na zaklade SOC a napatia baterky ide, tak, co tam mera SOC
a napatie baterky ? Cerbo, Venus GX, Color Control GX ?

.
MP_II_DE.png
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od gupa »

Michal A píše:To moc nepotěší, ale děkuji za odpověď. I tak nedalo by se to obejít s hlídáním přetížení fazí přes asistenta start stop generator?

Nebo pokud do L1 nahraji virtual switch dediceted ignore ACInput a do L2 a L3 nahraji drive aux relay VS + dedicated ignore ACInput, tak přetížení L1 přepne všechny tady je to ok. Přetížení na L2 nebo L3 udělá pouze to že v příslušném MP2 cvakne nějaké relé , ale nic se nestane. Nevím jaké to je a jestli by se toho nedalo využít a pomocí nějakého vstupu na L1 zase nechat L1 připojit všechny na AC. Pomocí tohoto Virtuat Switche to přetížení každopádně L2 a L3 vidí.
Master by měl mít něco jako vstup poplachového relé, takže když L2 a L3 jednotka sepne relé které je dráty propojeno s master poplachovým relé, master by měl přepnout. edit: U MP2 by měly být aux 1 a 2 digital analog in vstupy.

https://community.victronenergy.com/que ... -on-a.html

Teď se dívám u MP II do českého návodu k použití a jednotky L1 L2 L3 jsou všechny master ( příloha D). Takže zase něco. Kdyby byly všecny master, jak toho docílit? Jestli nedat fajku do group swith ve vebus quick configurator aby si přepínal každý sám?

https://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs ... -04-cz.pdf
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Michal A
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 03, 2022 7:51 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Michal A »

Faifka v group switch nic nevyřešila .
Jsem v kontaktu s panem Kolaříkem tak uvidím.

Ještě jeden postřeh. Je rozdíl, pokud dedicated AC ignore dám pouze do L1 nebo do všech. Pokud do L1 to dám tak L1 při přetížení přepne všechny. Pokud to dám do všech tak ani L1 nic neudělá při přetížení L1 . Takže pokud to je ve všech je to ještě horší. Bohužel nechápu jek pracovat s aux vstupem a dig. Vstupem a relé poplachu. O tom na Googlu moc není. Pokud je to jen v L1 jsou všechny nafazovane. Pokud to přidám do L2 odfazu jese a to samé s L3. Pro mne záhada.
Michal A
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 03, 2022 7:51 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Michal A »

V třífazovem nastavení se bude asi muset dát nastavení jiné do L1 , do L2 a L3 buď žádné nebo jiné.
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od turbyho »

ridit ac ignore jde i z vnejsku pres nektery input na mesteru. dle napeti baterie a/nebo spotreby/zateze i dle jednotlivych fazi ridit ac ignore. vsechna data jdou vycitat pres Modbus TCP takze staci cokoli s ETH (Arduino, RBPI atp.).
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2192
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od gupa »

Michal A píše:Faifka v group switch nic nevyřešila .
Jsem v kontaktu s panem Kolaříkem tak uvidím.

Ještě jeden postřeh. Je rozdíl, pokud dedicated AC ignore dám pouze do L1 nebo do všech. Pokud do L1 to dám tak L1 při přetížení přepne všechny. Pokud to dám do všech tak ani L1 nic neudělá při přetížení L1 . Takže pokud to je ve všech je to ještě horší. Bohužel nechápu jek pracovat s aux vstupem a dig. Vstupem a relé poplachu. O tom na Googlu moc není. Pokud je to jen v L1 jsou všechny nafazovane. Pokud to přidám do L2 odfazu jese a to samé s L3. Pro mne záhada.

No vidím že jsi to už vyřešil v jiném vláknu, chtěl jsem jen napsat žebych zkusil zátěž vydělit průměrem měničů, tz třemi. Tak to mám nastaveno na paralelní konfiguraci.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
stembi
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 04, 2022 6:06 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od stembi »

Michal A píše:To moc nepotěší, ale děkuji za odpověď. I tak nedalo by se to obejít s hlídáním přetížení fazí přes asistenta start stop generator?

Nebo pokud do L1 nahraji virtual switch dediceted ignore ACInput a do L2 a L3 nahraji drive aux relay VS + dedicated ignore ACInput, tak přetížení L1 přepne všechny tady je to ok. Přetížení na L2 nebo L3 udělá pouze to že v příslušném MP2 cvakne nějaké relé , ale nic se nestane. Nevím jaké to je a jestli by se toho nedalo využít a pomocí nějakého vstupu na L1 zase nechat L1 připojit všechny na AC. Pomocí tohoto Virtuat Switche to přetížení každopádně L2 a L3 vidí.
Jj. Zkus se podívat na řešení které jsem popsal zde https://community.victronenergy.com/que ... ee-ph.html
Uživatelský avatar
Filer
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 13, 2022 8:57 am

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Filer »

stembi píše:
Michal A píše:To moc nepotěší, ale děkuji za odpověď. I tak nedalo by se to obejít s hlídáním přetížení fazí přes asistenta start stop generator?

Nebo pokud do L1 nahraji virtual switch dediceted ignore ACInput a do L2 a L3 nahraji drive aux relay VS + dedicated ignore ACInput, tak přetížení L1 přepne všechny tady je to ok. Přetížení na L2 nebo L3 udělá pouze to že v příslušném MP2 cvakne nějaké relé , ale nic se nestane. Nevím jaké to je a jestli by se toho nedalo využít a pomocí nějakého vstupu na L1 zase nechat L1 připojit všechny na AC. Pomocí tohoto Virtuat Switche to přetížení každopádně L2 a L3 vidí.
Jj. Zkus se podívat na řešení které jsem popsal zde https://community.victronenergy.com/que ... ee-ph.html

Dobrý den, nebyl by jste mi za 2000,- ochoten poslat podrobnější postup nebo aspoň nastavení assistentů ve sřidačech. Už jsem zoufalí a potřebuji to nutně vyřešit co nejdřív. Potřebuji přesně to co tady popisujete mam tři MP2 každou na jedné fázi a potřebuji aby se při přetížení přepnul na distribuční síť. Přijde mi to tak jednoduché a prostě to nejde jednoduše nastavit. Díky.
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od turbyho »

reseni od stembiho je spravne a plne funcni. a to i pro paralelni usporadani kde muze take dochazet k nerovnovaze zatizeni menicu. i kdyz vyrazne mene nez u 3f.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
Uživatelský avatar
Filer
Příspěvky: 2
Registrován: úte zář 13, 2022 8:57 am

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Filer »

turbyho píše:reseni od stembiho je spravne a plne funcni. a to i pro paralelni usporadani kde muze take dochazet k nerovnovaze zatizeni menicu. i kdyz vyrazne mene nez u 3f.
Dobrý den, to nerozporuji. Jen se mi nedaří nastavit asistenty tak aby při přetížení sepli relé a dali impulz hlavnímu MP2 a on díky tomu přepnul na distribuční síť. Proto bych vás chtěl požádat jestli by jste mi nemohli pomoct a trochu podrobněji popsat jakého asistenta a jak nastavit. Nebo aspoň fotku toho jak máte asistenty nastavené. Chápu že to zabere nějaký čas proto nabízím 2000,- za trochu podrobnější vysvětlení a popsání jak asistenty nastavit.

děkuji.
turbyho
Příspěvky: 97
Registrován: sob lis 27, 2021 5:56 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od turbyho »

za penize ve volnem case neradim a zde uz vubec ne z principu :-)

jestli nestaci odkaz od stembiho tak je to stejne marny. vyzaduje to i propojeni menicu. a kdyz nevis co delas tak si muzes odpalit vstupy. pozvi si radeji nejakeho technika at ti to udela.
16x410Wp + 16x450Wp, 2xSmartSolar 250/100, 1xMP II Quatro 4kW v serii s 2xMP-II 2.4kW, 2x16x280Ah lifepo cina - poloostrov v polabi (bez ess)
Michal A
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 03, 2022 7:51 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Michal A »

Dobrý den . Mně to funguje už půl roku. Takže klidně SZ poradím.
MartinPi
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 13, 2022 10:58 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od MartinPi »

Ahoj po přečtení tohoto vlákna bych řekl, že mám obdobný problém s AC ignore. Stykače sepnou, ale při přetížení si to nic z DS "nepřicucne" a sřídač spadne do chyby. Ale mám jen 1f zapojení MPII GX 5KW. Není někdo z okolí Písecka (JČ), kdo má s Victronem zkušenosti ?
Zkoušel jsem i asistenty, ale stejné chování. A navíc mi teď nejde přepnout nastavení sítě "Grid code selection" na defaultní nastavení "None: (feeding energy form DC togrid not allowed)". Chce to po mě heslo, i když jsem žádné nezadával. Nevíte někdo co s tím ?

Díky
2 kWp V, 4kWp J, MPII 5k/48V/GX, Victron MPPT 250/100-CAN, Baterie 11 kWh LiFePo4 16S, BMS 200A
ladik
Příspěvky: 113
Registrován: stř bře 25, 2015 4:13 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od ladik »

Odpoved od Stembi je asi spravna a i jeho navod na victron foru.
Otazka zni:
Jak to rele zapojit: "AUX relay NO-COM--aux2(+-)" nebo "AUX relay ON-COM---AUX2(+-)"?
Samozrejme pak obe ty dve rele z MPII L2 a MPII L3 dat do MPII L1 (MASTER) paralelne do jednoho vstupu AUX2(+-).
Pisu to spravne?
Diablo1st
Příspěvky: 1616
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Bydliště: SR MY

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od Diablo1st »

MartinPi píše:Ahoj po přečtení tohoto vlákna bych řekl, že mám obdobný problém s AC ignore. Stykače sepnou, ale při přetížení si to nic z DS "nepřicucne" a sřídač spadne do chyby. Ale mám jen 1f zapojení MPII GX 5KW. Není někdo z okolí Písecka (JČ), kdo má s Victronem zkušenosti ?
Zkoušel jsem i asistenty, ale stejné chování. A navíc mi teď nejde přepnout nastavení sítě "Grid code selection" na defaultní nastavení "None: (feeding energy form DC togrid not allowed)". Chce to po mě heslo, i když jsem žádné nezadával. Nevíte někdo co s tím ?

Díky
To heslo je: TPWMBU2A4GCC

Čo sa týka nastavenia, MP2 5kVA bez problémov znesie preťaženie jednej fázy t.j. 5,75kW. Toto som otestoval, asi 1minútu som z neho ťahal 5,6kW, hlásil preťaženie, ale nevypol. Niekto tu repoortoval, že skúšal až 7kW a v pohode :lol:
Takže podľa mňa nemá zmysel ho prepínať na sieť pri preťažení, lebo by mohol vybaviť istič.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
MartinPi
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 13, 2022 10:58 pm

Re: MULTIPLUS II 3 phase AC ignore při přetížení nefunguje

Příspěvek od MartinPi »

Za heslo děkuji. Mě osobně přetížení ustojí cca 30s a pak vypne. Zda funkci použít nebo ne je asi věc názoru. Spíš mě zajímá, proč to nejde. Co dělám špatně. Můžete prosím někdo poslat své nastavení (stačí snímky obrazovky) s funkčním přepnutím na DS při přetížení nebo při vybití baterie ?
2 kWp V, 4kWp J, MPII 5k/48V/GX, Victron MPPT 250/100-CAN, Baterie 11 kWh LiFePo4 16S, BMS 200A

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek