nastavení Multiplus

Měniče Victron
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od ota »

…Si říkám: kdybych za každou radu kterou jsem na fóru někomu dal dostal pětikorunu tak jsem ve vatě.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
TomasD
Příspěvky: 3
Registrován: pát kvě 13, 2022 10:45 am

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od TomasD »

Pravda je ta, že jsem psal, že rád zaplatím,to taky platí, už jsem u toho strávil děsně času a přijatelný výsledek nikde…
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od mati »

ota píše:No super!
Vzhledem k tvému počtu příspěvků na fóru budeš určitě odborník a hned tu chceš rejžovat peníze.
Napiš kolik si účtuješ za minutu telefonické poradny.
Když já dotyčnému docela rozumím , že to zkouší , protože za ty rady je to opravdu spousta peněz pro nás "bastlíře" , co vše dělají tak , aby je to moc nestálo. Já jsem tenkrát Kolaříka ještě ukecal , za rady ohledně nastavení sítí v MP2.
Na druhou stranu , Kolařík si nechá rady samozřejmě zaplatit , protože s tím strávil spoustu času , aby mohl poradit a náklady jako takové jistě také měl.

Ale protože se to nabízí : bádám nad tím , jak ( kde ) lze přestavit napětí pro nabíjení "bulk"- Zatím jsem tuto možnost nikde nenašel. Ani v MP2, ani v ESS , ani přes Venus a nemám do systému připojenou BMS.
A stále mi v nabíječích Victron visí 29,18V - což je pro moje LiFeyPo Winston hrozně moc. (Řeším zatím oklikou - ale!! ). Když vlezu do MPPT přes VRM portál , tak vidím těch 29,18V při paralením fungování a externím ovládání . Ale kde změnit!!

Tak poraďte , ať si můžu připadat za pitomce -- vždyť je to předse jasný!Ne!

M.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
FRSO
Příspěvky: 2271
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od FRSO »

mati píše:
ota píše:No super!
Vzhledem k tvému počtu příspěvků na fóru budeš určitě odborník a hned tu chceš rejžovat peníze.
Napiš kolik si účtuješ za minutu telefonické poradny.
Když já dotyčnému docela rozumím , že to zkouší , protože za ty rady je to opravdu spousta peněz pro nás "bastlíře" , co vše dělají tak , aby je to moc nestálo. Já jsem tenkrát Kolaříka ještě ukecal , za rady ohledně nastavení sítí v MP2.
Na druhou stranu , Kolařík si nechá rady samozřejmě zaplatit , protože s tím strávil spoustu času , aby mohl poradit a náklady jako takové jistě také měl.

Ale protože se to nabízí : bádám nad tím , jak ( kde ) lze přestavit napětí pro nabíjení "bulk"- Zatím jsem tuto možnost nikde nenašel. Ani v MP2, ani v ESS , ani přes Venus a nemám do systému připojenou BMS.
A stále mi v nabíječích Victron visí 29,18V - což je pro moje LiFeyPo Winston hrozně moc. (Řeším zatím oklikou - ale!! ). Když vlezu do MPPT přes VRM portál , tak vidím těch 29,18V při paralením fungování a externím ovládání . Ale kde změnit!!

Tak poraďte , ať si můžu připadat za pitomce -- vždyť je to předse jasný!Ne!

M.
Vše by mělo jít nastavit, akorád to nabíjení přes MP nejde moc dolů to napětí nastavit, co přesně máš na mysli, z ESS ti neporadím. Proč používáš nabíjení přes MP ?
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od mati »

FRSO píše:
mati píše:
ota píše:No super!
Vzhledem k tvému počtu příspěvků na fóru budeš určitě odborník a hned tu chceš rejžovat peníze.
Napiš kolik si účtuješ za minutu telefonické poradny.
Když já dotyčnému docela rozumím , že to zkouší , protože za ty rady je to opravdu spousta peněz pro nás "bastlíře" , co vše dělají tak , aby je to moc nestálo. Já jsem tenkrát Kolaříka ještě ukecal , za rady ohledně nastavení sítí v MP2.
Na druhou stranu , Kolařík si nechá rady samozřejmě zaplatit , protože s tím strávil spoustu času , aby mohl poradit a náklady jako takové jistě také měl.

Ale protože se to nabízí : bádám nad tím , jak ( kde ) lze přestavit napětí pro nabíjení "bulk"- Zatím jsem tuto možnost nikde nenašel. Ani v MP2, ani v ESS , ani přes Venus a nemám do systému připojenou BMS.
A stále mi v nabíječích Victron visí 29,18V - což je pro moje LiFeyPo Winston hrozně moc. (Řeším zatím oklikou - ale!! ). Když vlezu do MPPT přes VRM portál , tak vidím těch 29,18V při paralením fungování a externím ovládání . Ale kde změnit!!

Tak poraďte , ať si můžu připadat za pitomce -- vždyť je to předse jasný!Ne!

M.
Vše by mělo jít nastavit, akorád to nabíjení přes MP nejde moc dolů to napětí nastavit, co přesně máš na mysli, z ESS ti neporadím. Proč používáš nabíjení přes MP ?
Poslal jsem i SZ.
Já vím , že skoro vše jde nastavit , ale nevím kde nastavit max.napětí pro "bulk".
Anebo to nějak souvisí s funkcí nabíjení CC ( constant current ) - ta je v té době asi aktivní.
Nabíjení je samozřejmě regulátorem Victronem MPPT z panelů.
V systému Victron co vim , tak "nějak" spolupracuje vše se vším.

Možná řeším blbost. Ale pokud by došlo k napětí 29,18V pro moje Winstony by to bylo 3,65V na článek a to nechci. Mám balancéry vlastní konstrukce nastaveny na 2,45V . Při 2,65V by již byly v nebi.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od rottenkiwi »

Treba nastavit aj pre regl Victron aj pre MP II rovnake napatie, ja mam napr. 58.6
a pri 58.0 mi prijde email, ze pozor alarm, baterky su hore.

Ale blblo to, ak nebolo dostatocne SOC a ja ho nemam merane presne,
tak to niekedy nabijalo az do 58.8 V.

Ked ma niekto SOC merane presne napr. BMV, a synchronizuje to casto na 100 %
tam by nemal byt problem.

Proste staci dany problem vyhladat v anglictine na net-e, victron ma vybornu
podporu komunity a ak nepomozu, priamo pisat viktronakom, vdzy mi odpovedali
takmer okamzite v prac. dni, dokonca zapracovali do firmveru aj nestandarde poziadavky.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Dagus
Příspěvky: 1946
Registrován: ned úno 17, 2019 9:07 pm
Lokalita: Liberec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7820
Kapacita baterie [kWh]: 32
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od Dagus »

Nemáš zaplé dvcc? To se pak neřídí tím co je napsané v mppt ani mp2, ale tím co říká software.
Reslektive neměl jsi ho nekdy5 zaplé? Regly se pak musí dát do továrka a znovu připojit, aby se řídili sami. Ext control vypadá na to dvcc, to tam nemůže být. Musí tam být abs/bulk/float.
7820Wp, SV 12° 1710Wp Poly, J 90° 1820Wp Mono, JZ 12° 1680Wp Poly, JZ2 12° 1800Wp Mono, J 40° 810Wp Hyundai
MP2 5000VA, MPPT1 150/60tr, MPPT2 150/60tr, 16.8kWh 17S 310Ah AKU1, 15.2kWh 17S 280Ah AKU 2, 2xJK-BMS
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od mati »

Dagus píše:Nemáš zaplé dvcc? To se pak neřídí tím co je napsané v mppt ani mp2, ale tím co říká software.
Reslektive neměl jsi ho nekdy5 zaplé? Regly se pak musí dát do továrka a znovu připojit, aby se řídili sami. Ext control vypadá na to dvcc, to tam nemůže být. Musí tam být abs/bulk/float.

DVCC zaplé nemám . Ale používal jsem ho v zimě..

Ale pokud odpojím VE-Direct kabel od MPPT , tak jedou na své nastavení - správně.

Budu muset nějak deaktivovat to DVCC ( vypnout nestačí ! ). Na tom něco je.

Díky za radu . Průběžně vyzkouším a dám vědět.

¨M.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Bydliště: Paka - city

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od mati »

rottenkiwi píše:Treba nastavit aj pre regl Victron aj pre MP II rovnake napatie, ja mam napr. 58.6
a pri 58.0 mi prijde email, ze pozor alarm, baterky su hore.

Ale blblo to, ak nebolo dostatocne SOC a ja ho nemam merane presne,
tak to niekedy nabijalo az do 58.8 V.

Ked ma niekto SOC merane presne napr. BMV, a synchronizuje to casto na 100 %
tam by nemal byt problem.

Proste staci dany problem vyhladat v anglictine na net-e, victron ma vybornu
podporu komunity a ak nepomozu, priamo pisat viktronakom, vdzy mi odpovedali
takmer okamzite v prac. dni, dokonca zapracovali do firmveru aj nestandarde poziadavky.
Já SOC měřím BMV - to už mě taky napadlo - s tím jsem laboroval - bez úspěchu.

Když víš jak - ta angličtina. Když jsem zprovozňoval předloni systém , tak některé věci mi taky vyhledal syn na youtube. Jenomže když rozumím každému třetímu slovu - tak mi pointa utíká. Někdy nejenom pointa.
Co je zajímavé , že i přes to vysoké napětí pro "bulk" se ve slunečných dnech dostanou MPPT do absorbce i floutu aniž by to napětí došlo do extremu 29,18V!!

Nějak to funguje - ale "já bych chtěl" tomu rozumět.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od sitra »

Přátelé, poprosím o informaci:
k propojení Multiplus II to CERBO GX lze použít kabel Kabel RJ45 UTP, který je ve schématech zobrazen jako VE.BUS? Díky
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
Atman
Příspěvky: 304
Registrován: ned čer 20, 2021 10:09 am
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 11525
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: Západné Slovensko

Re: nastavení Multiplus

Příspěvek od Atman »

Áno, obyčajný sieťový kábel.
spolu 11,5kWp - JVV 2,2kWp sklon 45°, JJZ 4,9kWp sklon 55°, JJZ 4,4kWp sklon 24°
Victron Easysolar 5000/48V + Epever Ipower plus 5000/48V iba na vyťažovanie TUV, ÚK, bazén + ďalší 5kW Ipower záloha a príprava na nabíjanie elektromobilu.
Victron Bluesolar MPPT 150/35, Smartsolar 250/85. Lifepo4 48V/560Ah cca 28kWh -16x 320Ah LiitoKala ( reálna kapacita 283 - 294Ah) + 16x 280Ah Eve spolu na Victron Smartshunte.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek