Tip na wattrouter nebo alternativu

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Balkis
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 22, 2022 3:18 pm

Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od Balkis »

Zdravím,
u právě realizované FVE plánuju přetoky posílat do boleru a AN. Takže předpokládám, že wattrouter je první dobrá. Nebo je vůbec nějaké jiné řešení automatizace přetoků? Koukal jsem, že na českém trhu je víceméně jeden výrobek WATTROUTER® Mx, který je ale momentálně vyprodaný na eshopech co jsem narazil (solární boom:). Ještě jsem zahlédl nějaký GreenBono, ale o tom nic moc nevím. Nevíte někdo např. o zahraniční alternativě wattrouterů, že by mohl člověk vybírat z více produktů? Určitě musí i jiné státy v EU něco takového vyrábět, když je teď takový zájem o FVE.
Díky za tipy
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od bol-St »

kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od kuli »

Mám GreenBono AKU. 100 % spokojnosť. Dá sa to veľmi dobre nakonfigurovať, variabilita, veľa schém na stránke
http://www.yorix.cz .

Dá sa vyťažovať, kaskádovať, monitorovať, nemusíš brať všetky snímače ako ja, ani to nepoužívam.
Ak máš dostatočné úložisko, tak ti stačí snímač batérie.

Dostupnosť by mala byť dobrá, ak ti ho nepredajú priamo tak ti p. Trochta doporučí od koho to kúpiš.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
Balkis
Příspěvky: 5
Registrován: pát dub 22, 2022 3:18 pm

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od Balkis »

Díky za odpověd. Ještě jsem se chtěl zeptat. FVE bude 3f ongrid hybrid, ale bojler mám jednofázový. Půjde využít s GreenBono AKU nebo wattrouterem ? Někde jsem tuším četl, že se snad musí bojler nějak předělat na třífázový. Nevíte?
kuli píše:Mám GreenBono AKU. 100 % spokojnosť. Dá sa to veľmi dobre nakonfigurovať, variabilita, veľa schém na stránke
http://www.yorix.cz .

Dá sa vyťažovať, kaskádovať, monitorovať, nemusíš brať všetky snímače ako ja, ani to nepoužívam.
Ak máš dostatočné úložisko, tak ti stačí snímač batérie.

Dostupnosť by mala byť dobrá, ak ti ho nepredajú priamo tak ti p. Trochta doporučí od koho to kúpiš.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od tomas »

Jasně že musí být v ČR 3 fázový. Díky elektroměrovému podvodu (dílo odkláněče Kocoureka) se tu měří každá fáze zvlášť. 1f. bojler by využil pouze 1/3 energie, 2/3 by jste daroval distributorovi.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Mojm10
Příspěvky: 245
Registrován: ned bře 22, 2020 11:55 am

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od Mojm10 »

3f keramicke teleso a 3f termostat. Cca 1.700 Kc. Nadeta.cz napriklad
Dudo8585
Příspěvky: 5
Registrován: úte srp 02, 2022 8:18 pm
Bydliště: Poblíž Valašského Meziříčí

Re: Tip na wattrouter nebo alternativu

Příspěvek od Dudo8585 »

Máte někdo vyzkoušené zapojení s greenbonem více SSR relé za sebou? Kaskádu ?
Myslím tím 1 SSr relé třeba do bojleru a druhé poté do Akumulačky.
Jak máte třeba řešeno když se nestačí dohřát bojler z FVE?
Děkuji za info

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek