Studer nebo Fangpusun

Měniče Studer
bol-St
Příspěvky: 305
Registrován: čtv bře 20, 2014 7:20 am
Reputace: 28
Lokalita: Opavsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9375
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Hlučínsko

Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od bol-St »

Přišel mi jako jistě i dalším email od Studeru:

Originální produkty vs. falešné produkty
Čínská společnost Fangpusun poslední čtyři roky vyrábí a prodává kopie našich zařízení a bez skrupulí využívá našeho úsilí ve vývoji a našich dlouholetých zkušeností.
Podnikají se kroky k zastavení této pirátské výroby, která se týká i mnoha dalších výrobců, jde však o dlouhodobý boj.
Při několika příležitostech jsme také komunikovali, abychom vysvětlili situaci a co děláme, abychom čelili budoucímu pirátství našich inovací a značky.
Kopie Fangpusun vypadají jako naše produkty se stejnými názvy, ale značka Fangpusun a její produkty nemají žádnou spojitost se Studerem, kromě vzhledu, který má zákazníky uvést v omyl.
Externí důkazy mohou snadno rozpoznat rozdíl mezi originálním produktem Studer a kopií Fangpusun. Interní důkazy ukazují rozdíl v kvalitě mezi těmito dvěma.
Pokud vaši zákazníci stále tápou, zda produkty Studer a Fangpusun pocházejí ze stejného výrobního závodu, doporučujeme vám ukázat jim obrázky níže.
Co tyto fotografie nemohou ukázat, je úroveň kvality kondenzátorů používaných Studerem, které přispívají k bezkonkurenční životnosti našich zařízení, a kondenzátorů Fangpusun, které jsou mnohem méně kvalitní a v případě přehřátí dokonce představují nebezpečí požáru.
Obrázky se zmínkou o Fangpusun pocházejí ze zařízení od čínského výrobce a získané a analyzované Studerem.
1.jpg
1.jpg (19.77 KiB) Zobrazeno 1197 x
Fangpusun xtm 4000 kopie Kabel nalepený v kopii Fangpusun xtm 4000
2.jpg
2.jpg (32.56 KiB) Zobrazeno 1197 x
3.jpg
3.jpg (32.88 KiB) Zobrazeno 1197 x
4.jpg
4.jpg (20.45 KiB) Zobrazeno 1197 x
5.jpg
5.jpg (18.69 KiB) Zobrazeno 1197 x



Studer xtm 4000 Fangpusun xtm 4000 kopie
Studer xtm 4000 Fangpusun xtm 4000 kopie
Tento výrobní proces zjevně neodpovídá našim standardům kvality. Ve společnosti Studer neděláme kompromisy ze spolehlivosti a životnosti našich produktů.
Když budete konfrontováni s jejich produkty, doporučujeme vám kontaktovat Fangpusun pro vysvětlení tohoto pirátství zaměřeného na klamání zákazníků a doporučujeme vám nahlásit toto zneužití na stránky, které tyto produkty nabízejí.
Ivo12s
Příspěvky: 535
Registrován: ned kvě 06, 2012 3:47 pm
Reputace: 38
Lokalita: Kolínsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4880
Kapacita baterie [kWh]: 35
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Ivo12s »

Teda bez PRC produkce by mi toho asi moc v mé FVE nefungovalo, Fangpusun nemám (zatím), ale fakt mě dostalo, když jsem jen tak vyzkoušel Victron produkci viz obsah předchozí komunikace:

Fangpusun MPPT 150|60-MC4 Solar Panel System 12V 24V 36V 48V MPPT 60A Solar Charge Controller
v přepočtu zhruba 4.800 s DPH

a nebo
VICTRON MPPT regulátor nabíjení Victron Energy BlueSolar 150V 70A -TR
za cenu 14.250 Kč a to tam tvrdí, že mají i Data communication port VE.Direct :D . Ti by asi okopírovali i kdyby tam vývojář zapoměl šroubovák... :|
Victron150_70.png
Victron150_70.png (104.43 KiB) Zobrazeno 1163 x
f53cc1e8522e4f06b4d9198049be1598.jpg
Vím že uživatelé fora Fangpusun nakupují = neznám, takže vůbec nemůžu tvrdit, jestli je to dobrý nebo špatný, to ať posoudí uživatelé!
Třeba zrovna výše uvedené by mi pomohlo, mám solární regulátory Morningstar, plně funkční, vše OK, ale samozřejmě nekomunikují s Victron VRM. Tak ... :sm1:
100% OSTROV SČ KRAJ = 16 panelů Canadian Solar CS3K-305; 2 větve 2S4P; 2x Regulátor Victron BlueSolar Charger MPPT 150/60; Měnič 1F Smart Phoenix Inverter 48V 5000VA 230V; Monitoring Victron BMV700 + Raspberry Pi 4B; Energy Meter ET112 a spousta kabelů.
Baterie LiFePo4 =2P x 48V/120Ah +16S x 120Ah + 1P/311Ah= cca 35,2 kWh, skládaná z článků Winston WB-LYP60AHA a EVE LF304 ✔ Zlepšení pozice u vyhledávačů; Aktuální stav FVE instalace.
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

To mě uklidnilo. Takže když si koupím kopii od Fang, tak stačí po roce přepájet kondíky a dál se práší za kočárem. Jinak nevím jakou marži má Studer na těch mašinách, ale počítám že strašlivou, když je to prakticky to samé, co Victron, který stojí půlku a prodejce na to má tak 50%.
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

No čo tu chlapi dávali, tak tie Fangy zasa úplné shity kondíky nepoužívajú. Kvalita vyhotovenia nie je taká ako v prípade studeru, ale zasa sú ďaleko lacnejší.
Victron si vie ešte ako tak tú cenu obhájiť tým softwarom. Nastavovanie cez BT, vzájomná komunikácia, atď proste to niečo stojí a Victron si za to necháva zaplatiť.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Victron je v tom nevinně nebo to dělá úmyslně, ale oni to v reálu prodávají VO za třetinu koncové ceny.
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

Cez koho sa dá zohnať Victron za tretinové ceny? Sro mám založenú, takže VO nie je problém.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Kde nevím, ale na FB maník psal, že MP 5000 je koncová 44000Kč s DPH, on to od VO kupuje za 33000Kč a VO na tom prý i tak mají 11000Kč. Tak ok, blbě jsem to odhadl, nákupka od Victronu je asi polovina ceny. :)
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm
Reputace: 0

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od ospaly »

Zdravím. Ja som sa rozhodol ešte chvíľu počkať na Studer meniče zo Secondsolu. Ale sa obávam, že situácia s bude iba zhoršovať.... Čiňan mi poslal cenovú kalkuláciu na jeho XTH cka, a aj s doručením to vyzerá zaujímavo. Čo si myslite o kvalite tychto napopdobenín. Studer zo secondsolu som povaťoval za top kvalitu (ale par uživateľov malo horšiu skúsenosť), cenovo sa to tiež pohoršilo... oplatí sa dať nový Fangpusun, alebo cca 5r Studer. Vďaka.
dusanmsk
Příspěvky: 304
Registrován: pát říj 15, 2021 10:41 am
Reputace: 15

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od dusanmsk »

Opytaj sa @kobra, ten ma s fang nejaku skusenost. Na jeho doporucenie som siel do secondsol (ale este nemam zapojene, vala sa mi to pod stolom).
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

ospaly píše:Zdravím. Ja som sa rozhodol ešte chvíľu počkať na Studer meniče zo Secondsolu. Ale sa obávam, že situácia s bude iba zhoršovať.... Čiňan mi poslal cenovú kalkuláciu na jeho XTH cka, a aj s doručením to vyzerá zaujímavo. Čo si myslite o kvalite tychto napopdobenín. Studer zo secondsolu som povaťoval za top kvalitu (ale par uživateľov malo horšiu skúsenosť), cenovo sa to tiež pohoršilo... oplatí sa dať nový Fangpusun, alebo cca 5r Studer. Vďaka.
Victron s 5r zárukou :lol:
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
ospaly
Příspěvky: 52
Registrován: čtv črc 28, 2016 9:40 pm
Reputace: 0

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od ospaly »

Bolo to tu už vo fore spomenuté, ale dám znova odkaz https://www.modrastrecha.sk/forum/elekt ... t=79233561
Plus zložitosť nastavovania a ďalšie veci....
Kobra ma orig Studer XTH6000, ale riešil hromadný nákup Fangpusunov z činy, skúsim sa ho opýtať aké má skúsenosti.
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

Zložitosť nastavovania u Victronu? Si si istý? Mne príde zložitejšie nastaviť Studer keďže všetko ťukáš na displeji z konca 80. rokov.
Navyše je na stránkach Victronu kopec videí ako čo nastaviť, a ak ide človek podľa nich tak je väčšinou všetko ok.
Niektoré veci sú troška špecifické, ale ten pán na modrej streche mal evidentne niečo zle nastavené. CZ/SK podporu neviem posúdiť, ale to je vždy o konkrétnom človeku.

Ja by som radšej išiel do nového Victronu ako do starého Studeru. Ale proti gustu ... ;)
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Akorát za dva Studery máš jeden předražený Victron. Victron platíš 2x, aby ti mohli dát 5 let záruku. A Studer je údajně jedinný, co nemá přetoky do DS.

ospaly: Ještě je tu Deye. To je taky čínský vehikl a kopie značky, kterou jsem zapomněl :), ale je to taky LF a má celkem solidní soft.
mihlit
Příspěvky: 488
Registrován: ned říj 17, 2021 7:43 pm
Reputace: 62
Lokalita: okr. Vyškov
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od mihlit »

Jo, připouštím, že ten pán měl třeba vadný měnič. Pokud je ale nespokojen s chováním systému jako celku, tak je špatně nastaven a to, že instalatér udělal dobrý dojem a chválí ho, tak je jeho dojem, ale realita jinde. Pak je samozřejmě taky těžší diskuse s někým, kdo tvrdí, že to má v reálu vlastní spotřebu ne 30W ale měnící se mezi 100 a 2000 W, což asi neví, co ty jednotky v reálu znamenají do důsledku a že by se třeba ty 2kW vlastní spotřeby musely někde nepěkně projevit. Není chyba, že chce FVE přestože tomu nerozumí, ale je chyba, že mu montážní firma nepředala dílo v řádném stavu.

eman: nový MP2 48-5000 je za 44 tisíc, kde seženu nový XTM 4000-48 za 22 tisíc?
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Nový je už za 46 pro koncáka, když se zaregistruješ u VO dostaneš se na 33 a když se domluvíš s VO, tak se dostaneš ještě níže.

Studer se tu řeší použitý, o novém nebyla řeč.
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

eman píše:Akorát za dva Studery máš jeden předražený Victron. Victron platíš 2x, aby ti mohli dát 5 let záruku. A Studer je údajně jedinný, co nemá přetoky do DS.
áno za 1x nový Victron s plnou zárukou som si vedel kúpiť 2ks 5-7ročných neskontrolovaných XTM4000-48 zo secondsoll, no to je mi teda výhra. Navyše teraz tam nie je nič. Za skontrolované XTM sa ceny pohybovali okolo 1400€, čo už je troška dosť.
Pretoky u Victronu sú otázkou nastavenia. Pretoky sú možné len v režime ESS, v iných režimoch som sa o nich nikde nedočítal.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Právě že Victron teče i bez ESS. Na FB to řeší pořád, protože ČEZ začíná prudit i s technickými přetoky a posílá pokuty. Kdyby je neměl, tak si Victrona za VO koupím taky, ale takhle je to nahouby.
Diablo1st
Příspěvky: 1565
Registrován: pon lis 01, 2021 7:41 pm
Reputace: 103
Bydliště: SR MY

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Diablo1st »

Eman: pretoky u Victronu sú otázkou nastavenia. Dá sa nastaviť tak, aby pretokový nebol. Jeden chalanisko to testuje na druhom fóre, a aj tam píše poznatky. V default nastavení sa chová ako UPS.
Daj sem link kde sa to rieši, lebo podľa mňa je to len čisto chyba nastavenia.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah + JK BMS
Soban
Příspěvky: 3351
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od Soban »

Victron nemůže dělat přetoky když je to relé vypnuté, takže jedině špatně nastavené.

Jinak pokud je něco provozováno v režimu ongrid tak to přetoky bude vždy dělat, a jde o to nastavení aby byly minimální.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
eman
Příspěvky: 819
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 80
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer nebo Fangpusun

Příspěvek od eman »

Tady na foru se tvrdí, že Studer v hybridním režimu neteče nikdy. Tak teď už fakt nevím. Já prostě nechci dělat papíry pro úředního šimla a platit výpalný všem těm vyžírkům přisátým na dotační byznys kolem FVE.
Chci LF, tichý funkční měnič kolem 5kW, co nebude půlku výroby pouštět do DS.
Na FB můžeš zkusit kteroukoliv skupinu co má "fotovoltaika" v názvu. Akorát je to tam strašně zasviněný dotacema, takže kloudnou informaci je složitý najít.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek