Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 112
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Reputace: 7
Bydliště: ZM-SK

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od yare »

Ensferi píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat kdo má s tímto měničem již zkušenosti, jde mi o to zda opravdu bypass funguje takto-
Když nebudou dávat panely a bude vybitá baterie tak se sám přepne do bypassu a barák pojede přes něj na DS, nebo když bude odběr nad 5KW.
Chtěl bych se vyhnout tomu automatickému čínskému přepínači.
Jestli toto měnič umí tak mi stačí pouze tento přepínač https://ecoprodukt.cz/p/86699-skupinovy ... zEQAvD_BwE
kterej budu přepínat pouze když budu vědět že solarka nebudou dávat delší domu a nebo když budu pracovat na měniči??
Ještě dodám že plánuji offgrid se zálohou ze sítě.
Moc děkuji

Ano, menic funguje tak ako si napisal.
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie
bednar
Příspěvky: 79
Registrován: čtv čer 07, 2012 2:15 pm
Reputace: 3

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od bednar »

yare píše:
Ensferi píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat kdo má s tímto měničem již zkušenosti, jde mi o to zda opravdu bypass funguje takto-
Když nebudou dávat panely a bude vybitá baterie tak se sám přepne do bypassu a barák pojede přes něj na DS, nebo když bude odběr nad 5KW.
Ještě dodám že plánuji offgrid se zálohou ze sítě.
Moc děkuji
Ano, menic funguje tak ako si napisal.
Ano. Mohu potvrdit a mám to přesně tak zapojeno jak zamýšlíte se stejným přepínačem. Hodí se i v případě práce na měniči. Úroveň přepnutí na DS lze u baterií samosebou nastavit tak, aby bylo v případě blackoutu něco na chod domácnosti.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od rottenkiwi »

DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 112
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Reputace: 7
Bydliště: ZM-SK

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od yare »

Zdravím,
vyskytol sa mi viackrát taký problém, že v momente pripojenia spotrebiča k meniču,
sa menič prepol na DS a zobrazila sa na meniči chyba 04.

V logoch som našiel toto:
Storage 2023-04-07 21:41:54 5002 Battery voltage low(Warning)
1:Check battery voltage 2:If error message still exists,contact manufacturer.
Storage 2023-04-07 21:41:54 5014 BMS com error(Warning)


Batérie mali SOC 89% a aj tak sa na meniči zobrazila chyba 04.
Zatiaľ sa problém vyskytol po pripojení nabíjačiek laptopov, ale naposledy k tomu
stačilo len zapnutie LED svetla v dome.
K meniču sú stále pripojené spotrebiče s prikonom cca 200W a
zapnutie pračky, sušičky, vŕtačky je tiež bez problémov. Menič je prepnutý v SBU.
Písal som predajcovi meniča, ale zatiaľ bez odpovede. Viete poradiť čo s tým.
Reklamovať menič, alebo je tam iná chyba?
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie
georg_cz
Příspěvky: 42
Registrován: čtv bře 26, 2020 12:58 pm
Reputace: 0

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od georg_cz »

Zdravím borce, prosím dokázal by mi někdo poradit jak zakázat u tohoto měniče přetoky? Táta má 3ks, v plánu je 3f provoz, zatím teda nemá baterky takže to zatím asi nepůjde, ale v menu ani v manuálu jsme toto nastavení vůbec nenašli. Koukal jsem, že má usb, je teda možnost stáhnout nějakou aplikaci a tam vše nastavit? Děkuji za případný kopanec správným směrem
Ensferi
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 13, 2023 4:21 pm
Reputace: 0
Lokalita: Praha

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od Ensferi »

georg_cz píše:Zdravím borce, prosím dokázal by mi někdo poradit jak zakázat u tohoto měniče přetoky? Táta má 3ks, v plánu je 3f provoz, zatím teda nemá baterky takže to zatím asi nepůjde, ale v menu ani v manuálu jsme toto nastavení vůbec nenašli. Koukal jsem, že má usb, je teda možnost stáhnout nějakou aplikaci a tam vše nastavit? Děkuji za případný kopanec správným směrem
Ahoj,
je to v nastavení č.1 - režim SBU
https://www.battery.cz/user/documents/G ... ual_v1.pdf

jinak nastavovat to jde i v aplikaci nebo na webu - samozřejmě po připojení měniče k wifi, ale je to dosti zmatečné takže doporučuji si projít nastavení bod po bodu přímo na měniči podle návodu.

Jinak kdyby jsi chtěl baterky tak dokážu sehnat 5KW lifepo 48V za cca 25 000 z Německa, mají mít v sobě i integrovanou komunikaci s měničem growatt, ale to mi ještě nefunguje protože je potřeba změnit protokol v BMS a ještě mi od nich nepřišel usb kabel se kterým se dostanu do nastavení BMS :D

A bacha na to ten měnič je šíleně hlučnej... naštěstí existuje update firmwaru který lépe řeší ovládání ventilátorů ale i tak to není ideální, teda jestli to plánuješ přímo do baráku a né do sklepa/garáž .. já ho mám bohužel v chodbě..
Obrázek
ca266054
Příspěvky: 297
Registrován: ned led 08, 2023 12:43 pm
Reputace: -1
Lokalita: Jablonec n.N.
Výkon panelů [Wp]: cca 500 W
Kapacita baterie [kWh]: cca 240 Ah
Bydliště: cca Železný Brod u Jablonce a Turnova atd.

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od ca266054 »

Také zdravím, jestliže ten měnič už má v názvu , že je Off-Grid, tak by z principu neměl žádné přetoky dělat .. a to Hybrid za tím Off-Grid zřejmě znamená, že dokáže spotřebiče napájet ze sítě i ze solárních panelů, jinak to podle mne jenom mate uživatele ....
Uživatelský avatar
yare
Příspěvky: 112
Registrován: pon zář 19, 2022 8:02 pm
Reputace: 7
Bydliště: ZM-SK

Re: Groowatt SPF 5000 ES Off-Grid Hybrid

Příspěvek od yare »

Zdravím,
v akom režime musí byť menič, aby bolo možné zmeniť program 10?
10 Number of series batteries connected.
Kerberos 315C, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - VÝCHOD, 6x Amerisolar AS-EU-6P30 285W - JUH
Growatt SPF 5000ES, 8x Hiwatt Solar Limited HW-M10/144H 550W - JUH , 4x Tigo Energy TS4-A-O, 5x LiFePO4 Pylontech US3000C Plus 48V, 18 kWh,
Solar-Assistant - monitorovanie

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek