Epsolar 3215, max. vykon zapojitelnych panelov

Diskuze o regulátorech EP Solar
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am

Re: Epsolar 3215, max. vykon zapojitelnych panelov

Příspěvek od dedo2 »

Meranie mám priamo na regulátore ale aj pred aj za regulatorom a moje poznatky su nasledovné-ak je pred regulatorom,dnes konkretne 2.1A,za regulatorom bolo 4A.Za pekneho počasia ked občas vyjde slnko,pred troma dnami 14A pred a 27A za regulatorom.Alebo ak je pred regulatorom 20A za ním je 43A,ja som presvedčený,že je to miestami aj cez 100 percentný nárast,hlavne v letnom období.Panely natáčam pomocou sledovača 12ks mono 155wp 24v a stacionalne mono 8ks 195wp,ktore mi služia na posilnenie hlavne v takomto počasí/su umietnené vertikalne aby som nemusel odhadzovat sneh.Ja som s MPPT naozaj spokojný.Panely su od nejakeho francuzkeho výrobcu myslím si že tiež su kvalitné,lebo aké parametre maju na štítku,také presne aj namerám.
Ryko
Příspěvky: 41
Registrován: úte lis 13, 2012 9:17 am

Re: Epsolar 3215, max. vykon zapojitelnych panelov

Příspěvek od Ryko »

Pani, prosim o vysvetlenie pojmov pre MPPT tracer Epsolar 3215/2210/4415.
Ako lajk neviem spravne rozlisit pojmy pre napatia a aky je medzi nimi rozdiel:
- high voltage disconnect (16,0V pre 12V system)
- charging limit voltage (15,5V pre 12V system)

- low voltage disconnect (11,1V pre 12V system)
- discharging limit voltage (10,8V pre 12V system)

Pre mna je samozrejme podstatne vediet, ktory pojem znamena odpojenie baterie kvoli ochrane pred prebijanim, resp. prilisnim vybitim...
Ryko
Příspěvky: 41
Registrován: úte lis 13, 2012 9:17 am

Re: Epsolar 3215, max. vykon zapojitelnych panelov

Příspěvek od Ryko »

Info aj pre ostatnych majitelov MPPT Epsolar regulatorov, ktori by nevedeli tak ako ja prasne identifikovat, pri akom napati bude bateria odpojena. Odpoved priamo od podpory Epsolar:

When the voltage reachs 15.5V the controller will stop charging the battery. And controller's other functions will still work. But when the voltage reachs 16.0 V then all the functions of controller will stop working. And the same to the low voltage disconnect and discharging limit voltage. When the voltage decrease to 11.1V the battery will stop discharging.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Epsolar 3215, max. vykon zapojitelnych panelov

Příspěvek od mypower.cz »

When the voltage reachs 15.5V the controller will stop charging the battery. And controller's other functions will still work. But when the voltage reachs 16.0 V then all the functions of controller will stop working. And the same to the low voltage disconnect and discharging limit voltage. When the voltage decrease to 11.1V the battery will stop discharging.
moment.. :idea: hele a nesouvisi to info od vyrobce tak trosku i s dirami v dobijeni? Ja mam jednu z baterii nejakou problematickou a obcas jsem na vetvi ve ktere ta baterie je (ve 24V poli) nameril az hruzostrasnych 15.5. To znamena prepeti jako krava.. Ze by tohle byl ten duvod tech der v dobijeni ? Na grafech prepeti videt neni (zatim, ale chci i tohle resit), ty hodnoty jsou prumerovany a brany pouze jedenkrat za 2 minuty, takze prepeti tomu muze snadno uniknout.

EDIT: pri predstave ze mam 2 EP solary paralelne, jeden je na maximalnim napeti 14.6 a lehce prekracuje a ted do toho ten druhy najde MPP bod na svych panelech a pusti to tam naplno.. tak to musi na tech baterkach to napeti vyletet do nebeskych vysin, a samozrejme okamzite sletet, ovsem jeden z regulatoru se muze dostat do stavu, ktery je popsan v informaci od vyrobce a dejme tomu ze expirace tohoto stavu je nastavena na hodinu a neco .. pak se zkusi znovu spustit bezny rezim. To by fakt celkem i ty diry vysvetlovalo. Mozna

Edit2 .. i kdyz mam 24V system, mluvim vyse v hladine 12V systemu, takze 14.6 je mysleno jako 29.2.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek