Mikro přetoky

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
BlackRaven
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 26, 2022 7:14 pm

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od BlackRaven »

Díky za rychlou odpověď. Ale nyní mi z Vašeho posledního příspěvku není úplně jasné zda se Vám tedy podařilo připojení modráska legalizovat nebo ne? Tedy zda je připojen legálně na DS v režimu mikro zdroje s "0" přetoky?

Já to totiž z předešlých příspěvku pochopil, tak, že právě ta ochrana U-f Guard umožnila modráska legálně připojit k DS a to v režimu mikro zdroje s "0" přetoky.
glottis
Příspěvky: 2037
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od glottis »

ja ti nevim ale myslim ze jsem jasne napsal ... ano, povedlo - takze ano, mam to legalne pripojene v rezimu mikrozdroj s 0W rezervovanym vykonem.

to, ze si koupis ochranu neznamena, ze chrani tebe. Nezarucuje to, ze neudelas pretok. Ta resi jine veci. Treba ze po vypadku DS ti menice naskoci az 20 minut po obnove napajeni nebo to shodi menice pri prepeti, podpeti nebo spatne frekvenci. Pretok to nemeri a nehlida
BlackRaven
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 26, 2022 7:14 pm

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od BlackRaven »

Díky za odpověď. Teď je to jasné. Těmi dotazy jsem nemířil na problém s přetokem z technického pohledu (závada, špatná konfigurace atd.), ale jen právní a legislativní otázku. Na tu jsi mi nyní jasně odpověděl a děkuji za ni.

Nicméně jak jsem koukal na formuláře u ČEZu tak bez instalační firmy se asi nehnu. Tím myslím firmu, která podepíše, že to dodala a nainstalovala. To, že bych si to realizoval sám s dodanou revizí jim stačit nejspíše nebude. :(
glottis
Příspěvky: 2037
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od glottis »

nikde jsem se nedocetl, ze to musi delat nejaka firma. V zadosti se nic takoveho neuvadi. Projekt si napis sam. Ja vzal projekt kamarada a orezal na kost. Nikdo po tobe nechce revizi cele fve a nikdo ji nehce ani videt. Pri pripojeni si chtel pan jen fotit panely ale pak se mu nechtelo a ze prej napise instalace dle projektu.
lwj
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 17, 2021 8:45 am
Lokalita: Plzeň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13,77kWp
Kapacita baterie [kWh]: 40,8kWh
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Horní Bříza

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od lwj »

Ahoj! Mám 3 modrásky, U-f guard, revizi, projekt a čekám na výměnu elektroměru. Zatím to probíhá v klidu. Vše jsem dělal sám. Takže firma není potřeba.
lwj
13,77kWp
40,8kWh Pylontech
Xtend Solarmi SUN-12K-SG04LP3-EU
Karel74
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 11, 2022 10:07 am

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od Karel74 »

glottis, lwj: Můžete prosím napsat u jakého jste distributora a jestli jste U-f guard montovali rovnou před první žádostí, nebo to byla reakce na dodatečné požadavky distributora? Dík a dík za prošlapání cesty.
glottis
Příspěvky: 2037
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od glottis »

Karel74 píše:glottis, lwj: Můžete prosím napsat u jakého jste distributora a jestli jste U-f guard montovali rovnou před první žádostí, nebo to byla reakce na dodatečné požadavky distributora? Dík a dík za prošlapání cesty.
CEZ a montoval jsem predtim. Soucasti zadosti by melo byt revizakem potvrzene nastaveni sitovych ochran a to jinde nez na tom u/f guardu nebo jinem zarizeni nemam. Na modraskovi nic nenastavim a nevykoukam. Pokud je revizak tvuj kamos a potvrdi ti to jen tak, tak uz to nikdo nehcce videt.
lwj
Příspěvky: 24
Registrován: stř úno 17, 2021 8:45 am
Lokalita: Plzeň
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13,77kWp
Kapacita baterie [kWh]: 40,8kWh
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Horní Bříza

Re: Mikro přetoky

Příspěvek od lwj »

Mám ČEZ. U-f guard musí být namontovaný před revizí a jak píše glottis, revizák by měl potvrdit nastavení do revizní zprávy. Já to měl uvedené v technické zprávě a stačilo to. Od včerejška mám nový elektroměr, podepsanou smlouvu a čekám jen na její potvrzení, pak už je to celé legální. Pracovník ČEZu si při výměně elektroměru vyfotil panely a měniče. Není třeba se toho bát.
lwj
13,77kWp
40,8kWh Pylontech
Xtend Solarmi SUN-12K-SG04LP3-EU

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek