Baterie Solax T30/T45/T58/T63

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Zak
Příspěvky: 81
Registrován: pon říj 11, 2021 1:19 pm

Baterie Solax T30/T45/T58/T63

Příspěvek od Zak »

Ahoj,

ví někdo o nějakých zásadních rozdílech mezi bateriemi Solax T30/T45/T58/T63 kromě kapacity?

Na GBC Solino se tváří, že T45 a T63 je Li-ion, což je ale asi blbost (v datasheetu to má cyklovatelnost >6000 cyklů). Protože standardně lze zapojit k sobě (bez parallel boxu) jen 4 baterie a nelze je kombinovat, tak se mi zdá, že nejlepší volba je jít rovnou do T63, pořídit na začátek třeba 2-3 cihly a pak časem případně ještě je prostor dokoupit. Ale třeba vzít 4*T30 a vědět, že už to navýšit nepůjde, mi přijde blbost.

Zajímalo by mě, zda nemáte někdo i informace o kompatibilitě? Jsou všechny ty baterie kompatibilní se Solax X3 Hybrid G4, nebo je nějaká výjimka?

Díky
mgazda
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 14, 2022 3:27 am

Re: Baterie Solax T30/T45/T58/T63

Příspěvek od mgazda »

Koupím 2ks baterií Solax Tripple Power T63 (6,3kw). Nové i použité. Cenu respektuji. 603829166
Uživatelský avatar
peto125
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 27, 2022 3:21 pm

Re: Baterie Solax T30/T45/T58/T63

Příspěvek od peto125 »

Zak píše:Ahoj,

ví někdo o nějakých zásadních rozdílech mezi bateriemi Solax T30/T45/T58/T63 kromě kapacity?

Na GBC Solino se tváří, že T45 a T63 je Li-ion, což je ale asi blbost (v datasheetu to má cyklovatelnost >6000 cyklů). Protože standardně lze zapojit k sobě (bez parallel boxu) jen 4 baterie a nelze je kombinovat, tak se mi zdá, že nejlepší volba je jít rovnou do T63, pořídit na začátek třeba 2-3 cihly a pak časem případně ještě je prostor dokoupit. Ale třeba vzít 4*T30 a vědět, že už to navýšit nepůjde, mi přijde blbost.

Zajímalo by mě, zda nemáte někdo i informace o kompatibilitě? Jsou všechny ty baterie kompatibilní se Solax X3 Hybrid G4, nebo je nějaká výjimka?

Díky

Ahoj, podarilo sa ti zistiť aké sú tam rozdiely? Pozerám batériu k Solax X3 Hybrid G4.

Ďakujem pekne
Zak
Příspěvky: 81
Registrován: pon říj 11, 2021 1:19 pm

Re: Baterie Solax T30/T45/T58/T63

Příspěvek od Zak »

Zdravím, moc jsem to dále nezkoumal. Aktuálně mám doma již 3x T58, podle štítku od výrobce je to LiFePo4, což by mělo být i dle datasheetu.
Co se údajů o T63 týče, tak bych celkem věřil reportu z Battery Test Centre:
https://batterytestcentre.com.au/wp-con ... -Final.pdf
...píšou, že je to Lithium-Nikl-Mangan-Kobalt. Mimochodem když nezmíníme, že jedna ta baterka nějak v začátku odešla, tak po 600 cyklech ztratila cca 2 procenta kapacity, což odpovídá zbývajícím 80 procentům kapacity po 6000 cyklech, což je myslím dle specifikací, za mě OK výsledek.
Explicitně jsem nechtěl T30, protože všechny ty baterie jdou dát maximálně 4 sériově a 12 kWh mi přišlo málo. Raději jsem vzal 3x T58 a ještě můžu o jednu bez problémů rozšířit. Samozřejmě, existuje ten nový Parallel box, ale jednak je to tuším dalších 20-30k Kč a jednak netuším, s čím je to jak kompatibilní. Navíc jsem někde zahlédl, že to vlastně nahrazuje tu master baterii, takže pokud člověk nějakou má v instalaci, je mu to potom k ničemu a nemůže ji použít, což mi přijde jako fakt špatný design. Ale to je spíš na okraj a mohu se mýlit.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek