Minimální počet baterií BYD B-Box pro Victron Quattro

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uzivatel
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 18, 2022 9:00 pm

Minimální počet baterií BYD B-Box pro Victron Quattro

Příspěvek od Uzivatel »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na použití měničů/nabíječů Victron Quattro 48/15000/200 s bateriemi BYD B-Box Premium LVS.

V tomto odkazu jsem našel minimální požadovaný počet bateriových modulů na daný typ měniče/nabíječe: https://www.victronenergy.com/live/batt ... :byd_b-box

Pochopil jsem správně, že aby hybridní FVE byla schopna po výpadku napájení fungovat v off-grid režimu, tak při použití Victron Quattro 48/15000/200 musí být použito minimálně 16 bateriových modulů po 4 kWh, tedy baterie s kapacitou celkem 64 kWh?

Díky za odpověď.
Quickyprd
Příspěvky: 246
Registrován: úte kvě 26, 2020 3:50 pm

Re: Minimální počet baterií BYD B-Box pro Victron Quattro

Příspěvek od Quickyprd »

Kdeže, pokud se jedná o hybridní systém tak dle tabulky pro 1F stačí 1x 4kWh modul a pro 3F 4x 4kWh, to co vidíte je čistě potřeba pro kompletní ostrov bez sítě, to je 7 resp. 16 modulů. To je ale jen technická podmínka. Otázka je praxe. Pokud máte takto masivní výkonný měnič, tak je asi i velký odběr. Tedy tam počítat denní spotřebu apod. 15kVa výkonem by pár modů bylo drasticky vysáváno a rychle se ucyklovaly. Instalační firma mě osobně doporučila brát 2x větší kapacitu, nežli je výkon měniče. Mám 4kW /5kVa Multiplus a k tomu BMZ X (8kWh využitelné kapacity). Průměrnou denní spotřebu v létě mám 6-10kWh a v zimě 10-15kWh. Čili mě to takto vyhovuje. Větší kapacita by sice byla hezká, ale drahá a navíc v zimě se z baterie/ESS po většinu dnů z důvodu dobíjení stává spotřebič :-) Ale v létě... :-D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek