FVE na bytovke

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Iggi
Příspěvky: 44
Registrován: pon úno 04, 2013 10:54 pm

FVE na bytovke

Příspěvek od Iggi »

Zdar chlapi,
čo poviete, je reálne si nainštalovať FVE bez baterky na bytovku? Povolenie od ľudí mám.
Rozmýšľam nad 14-16ks panelov 460wp (+/-7kWp) orientované hlavne na juho východ, juh a juho západ.
Predstavujem si to takto:
Mám 150litrový bojler, elektriku budem spotrebovávať, zvyšok do bojlera, keď bude nahriaty tak prebytky do virtuálnej batérie. Časom plánujem kúpiť BEV a tým pádom bude sa ukladať elektrika doňho.
Míňam dosť elektriky, žena je doobedu doma, vie zapnúť spotrebiče keď bude svietiť slnko (umývačku, sušičku, práčku, majú aj odložené štarty). Cez prechodné obdobie si sem tam prikúrim v obyvacko kuchyni podlahovkou. Aktuálne mám spotrebu okolo 4,2MWh/rok
Čo všetko na to budem potrebovať? Elektriku v byte mám na 3 fázy, viem si to rozfázovať ako bude treba.
Aby bolo možné pretoky posielať do auta.
Igor
Přílohy
spotreba.jpg
spotreba.jpg (50.35 KiB) Zobrazeno 488 x
DJI_0073.JPG
Iggi
Příspěvky: 44
Registrován: pon úno 04, 2013 10:54 pm

Re: FVE na bytovke

Příspěvek od Iggi »

Tak, našiel som predajcu, za 150€ bez DPH mi predá 510wp panely, PERC, 210mm články... Ešte k tomu musím nájsť dobrý sieťový menič, wattrouter, a na jar sa do toho pustím. Bojler mám 160litrový Dražice smart, vie sa spínať cez HDO, tak to musím zladiť.
Iggi
Příspěvky: 44
Registrován: pon úno 04, 2013 10:54 pm

Re: FVE na bytovke

Příspěvek od Iggi »

Tak je to za 164€ s dopravou.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 706
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm

Re: FVE na bytovke

Příspěvek od shuty »

Iggi píše:Tak je to za 164€ s dopravou.
odkaz na tie panely zverejnis, prosim?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•18kWh LiFePo4•
Iggi
Příspěvky: 44
Registrován: pon úno 04, 2013 10:54 pm

Re: FVE na bytovke

Příspěvek od Iggi »

Takúto mi dali cenovú ponuku vrátane pošty z Rotterdamu. Čiže už bez cla.
špecka je tu:
https://uploads.strikinglycdn.com/files ... id=3682564
Přílohy
Panely.jpg