Elektrocentrála pro ostrov

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
kuli
Příspěvky: 441
Registrován: pon bře 01, 2021 10:27 am
Lokalita: Horná Orava
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od kuli »

Matess píše:kdyby jste někdo měl nějaký produkt co lze koupit v čr se zárukou tak mám zájem...
Tie odkazy, čo písal pezizka tam by s dopravou a zárukou nemal byť problém.
Sám som s ním volal, len vtedy nemal pre mňa nič vhodné.
8,64 kWp JJZ 12 % sklon, 24 x 360 Wp Longi Full Black , 3 x PIP 5048 MK na 1 f, Batéria Li-ion Tesla 12s - 40 kWh/ pracovný rozsah batérii 42 - 49 V
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od pezizka »

Tak, tak :D Žádný problém, tak seriózního člověka ani nepamatuji.. Kdyby mně někdo položil tolik dotazů jak já jemu tak ho zaškrtím :lol:
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od pezizka »

Na začátek malá bilance :D Nevím jestli to bylo že vyšel rok *sun* a nebo se na tom podepsala nová splitová klima která převzala většinu práce od první nainstalované v kanále rekuperace, ale faktem je že ze stávajícími 5,09kWp ::pv:: a od ledna r. 2002 taky *batt* 34kWh jsem za minulý rok odebral z DS 530kWh :celebrate4: Navíc po podzimním přeložení staré krytiny přibylo 4,1kWp ::pv:: Tyto ale byly zprovozněny až v půlce listopadu tak se asi na výrobě moc nepodílely... Minimálně odbourají "letní" spotřebu klimy která byla i minulý rok :(
Taky se chci pochlubit pokrokem s agregátem, včera byl poprvé nastartovaný :celebrate1: Sice jen krátce, momentálně je bez vody, protože jsem jej předělal aby topil do AKU nádrží. K tomu ještě přibyde výměník na výfuk, ten je taky hotový. Agregát otestovaný i horkovzduškou jako zátěží. Asi bych mohl být dál kdybych nezmýšlel... To chlazení jsem už zmínil, taky je přidaný průtočný filtr na olej, motorické ovládání plynu, vzduchový filtr papírová vložka, snímač jak mazání tak otáček motoru a hardy spojka bo mně to "in-line" pasuje lepší. Jako celek to bude automatizované od startu přes regulaci otáček až po zdechnutí mým oblíbeným Logo!. Už je jich v síti 6...
A nějaká fotka pro inspiraci :mrgreen:
DSC03574.JPG
DSC03579.JPG
DSC03581.JPG
DSC03573.JPG
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od Janma »

Jaká je spotřeba toho disel motoru?
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
glottis
Příspěvky: 1916
Registrován: stř úno 02, 2022 10:30 am
Lokalita: okolí Mělníka
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 13000
Kapacita baterie [kWh]: 15

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od glottis »

Moc pekny :) Az to budes lidem predvadet a vypravet, tak myslim, ze to vzdycky budou chtit slyset jeste jednou :D
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od pezizka »

Janma píše:Jaká je spotřeba toho disel motoru?
To nevím, zatím běžel se zátěží pouze pár minut. Měl jsem na motoru dost věcí rozdělaných, tak jej občas na minutku nastartuji jako test jestli někde nebude prolínat olej apod. Ale co mám podklady a informace k motoru od p. Vitéze tak by to mělo být těsně pod 1l/hod. při 1500ot. a odběru 4kW, takže bajvojo 0,25l/1kWh.
glottis píše:Moc pekny :) Az to budes lidem predvadet a vypravet, tak myslim, ze to vzdycky budou chtit slyset jeste jednou :D
:lol: Se stávajícím minitlumičem to má hlas jak "tékáčko" v malých obrátkách a trochu tišší. Tento tlumič ale zruším, prve bude výměník a za ním tlumič z osobáku, tak si myslím že hluk půjde rapidně dolů. Taky chci zbudovat přístavek zateplený vatou, takže i hluk motoru jako takového bude tlumený. Chci aby to dělalo co nejmenší rambajz 8-)
Franta2776
Příspěvky: 2252
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od Franta2776 »

Toto je taky pěkná centrála s krásným startem:
https://fb.watch/kWQ4PloeLS/
18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
chalejkum
Příspěvky: 56
Registrován: ned lis 05, 2023 12:15 pm
Lokalita: zapad SR
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 2000
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Elektrocentrála pro ostrov

Příspěvek od chalejkum »

pezizka píše: úte led 24, 2023 8:25 am
Janma píše:Jaká je spotřeba toho disel motoru?
To nevím, zatím běžel se zátěží pouze pár minut. Měl jsem na motoru dost věcí rozdělaných, tak jej občas na minutku nastartuji jako test jestli někde nebude prolínat olej apod. Ale co mám podklady a informace k motoru od p. Vitéze tak by to mělo být těsně pod 1l/hod. při 1500ot. a odběru 4kW, takže bajvojo 0,25l/1kWh.
glottis píše:Moc pekny :) Az to budes lidem predvadet a vypravet, tak myslim, ze to vzdycky budou chtit slyset jeste jednou :D
:lol: Se stávajícím minitlumičem to má hlas jak "tékáčko" v malých obrátkách a trochu tišší. Tento tlumič ale zruším, prve bude výměník a za ním tlumič z osobáku, tak si myslím že hluk půjde rapidně dolů. Taky chci zbudovat přístavek zateplený vatou, takže i hluk motoru jako takového bude tlumený. Chci aby to dělalo co nejmenší rambajz 8-)
ahoj jak si pokrocil s tou centralou? vaham medzi diesel a LPG :)
::pv:: 2S2P 330Wp + 2S1P 370Wp *batt* 12kWh + pujdu az na 19,2kWh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek