POJISTENI FVE

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

POJISTENI FVE

Příspěvek od joseff »

Oteviram otazku ohledne pojisteni FVE, protoze vitr, kroupy, bourky, mraz atd. mohou prijit kdykoliv.

Zajimalo by me, zda mate sve FVE pojistene, co vsechno jste nechali pojistit (panely/konstrukci/rozvody/stridace/baterie/spotrebice ...), zda jste pojisteni resili nejak samostatne, nebo jako rozsireni pojistky na dum, u ktere pojistovny je to nejvyhodnejsi atd. atd.

Pripadne pokud pojisteni nemate, tak proc si myslite, ze neni potreba?

Tesim se na reakce
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: POJISTENI FVE

Příspěvek od rob.brno »

joseff píše:Oteviram otazku ohledne pojisteni FVE, protoze vitr, kroupy, bourky, mraz atd. mohou prijit kdykoliv.

Zajimalo by me, zda mate sve FVE pojistene, co vsechno jste nechali pojistit
Tesim se na reakce
Já tohle řešil u termiky a chtěl jsem hlavně na vandalismus, ze silnice na soláry dohodí kamenem kdejaký blb. Mám RD pojištěný u Allianz a chtěl jsem aby tato pojistka na nemovitost zahrnovala i tu termiku. Allianz(v mém typu pojištění zahrnuje automaticky pojistku na FV, termiku NE). Byt mi makléř i pojištovna říkali, že se do FV počítá i termika(při údálosti by ovšem mohli změnit názor). Proto jsem sepsal dodatek smlouvy i na termiku, který jsme si s pojištovnou oboustranně stvrdili, bez navýšení poplatku za pojistku. Mám pocit, že pro vandalismus i pro loupež je danný nějaký cennový strop do kterého pojištovna ručí. Termika je pojištěna jako celek, jak panely, tak trubky - tedy vše co je pevně spojeno z budovou. U FV to bude stejné.

Stejně ale je třeba zvážit kdy škodu požadovat, když mi rupne 5trubic nemá smysl to chtít po pojištovně, protože je tam tuším nějaká minimální spoluúčast a taky pojištovna aplikuje malus, takže by uplatnění pojistky vyšlo ve finále dráž než koupit 5trubic a vyměnit si je.



------------------ Výtah z VOP Allianz z roku 2011 pro trvale obývanou nemovitost ---------------------------------
Předmětem pojistky mimo jiné je:
fotovoltaická elektrárna, která je součástí hlavní, popř. vedlejší stavby; fotovoltaická
elektrárna musí být instalována, resp. uvedena do provozu v souladu
s požadavky výrobců jednotlivých komponentů; oprávněnou osobou je
v souladu s ustanovením čl. 17 písm. g) VPPMO 1/11 v případě pojištění fotovoltaické
elektrárny právnická, popř. fyzická osoba, která je vlastníkem, resp.
provozovatelem fotovoltaické elektrárny

3. Varianta EXKLUZIV
3.1. Pojištění se vztahuje na škody způsobené:
a) požárem, výbuchem, úderem blesku nebo zřícením letadla,
b) vichřicí nebo krupobitím,
c) vodou z vodovodního zařízení,
d) krádeží vloupáním,
e) loupeží,
f) povodní nebo záplavou,
g) náhlým sesuvem hornin a zemin nebo zřícením lavin,
h) tíhou sněhu,
i) pádem stromů, stožárů a jiných předmětů,
j) nárazem vozidla,
k) mrazem na topném systému a vodovodním zařízení,
l) zemětřesením,
m) implozí.
3.2. Pojištění se rovněž vztahuje na škody způsobené:
a) rázovou vlnou způsobenou nadzvukovými letouny,
b) kouřem,
c) vystoupnutím vody z odpadního potrubí,
d) přepětím,
e) vandalismem,
f) ztrátou vody,
g) zkratem v elektromotorech,
h) na zateplené fasádě ptactvem, hmyzem a hlodavci,
i) podpětím,
j) atmosférickými srážkami,
k) chybnou funkcí sprinklerového zařízení.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek