Deye hybridný menič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
cipis
Příspěvky: 4212
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Reputace: 454
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od cipis »

Žádná, nemá to smysl. Viz několik témat zde na fóru.
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd.)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
misif
Příspěvky: 29
Registrován: čtv říj 06, 2022 10:22 am
Reputace: 2

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od misif »

HonzaS píše: Po zhruba týdenní peripetii komunikace s číňanem jsem z nich vyrazim modbus mapu pro tento typ měniče. Všimněte si, že je zcela jiná, než ostatní, co se povalují po internetu.

Zároveň jsem "rozsypaný čaj" prohnal DEEPL translátorem a výsledek v příloze mi připadá velmi dobrý. Typické použití je čtení registrů funkcí č.3, adresy typ nad 500 dec. Lze vyčítat i celé bloky najednou podle specifikace MODBUS.
Ahoj, píše mi to, že PDF je chráněné heslem, mohl bys prosím přiložit bez hesla, mměl bych o to vážně zájem. Díky.
Kopeto
Příspěvky: 25
Registrován: pát říj 29, 2021 7:49 am
Reputace: 0

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Kopeto »

No mě ten soubor jde otevřít, teď si ho tisknu.
Soban
Příspěvky: 3354
Registrován: pon úno 07, 2022 10:11 pm
Reputace: 164
Lokalita: Zlaté Hory / Olomouc
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Soban »

misif píše: Ahoj, píše mi to, že PDF je chráněné heslem, mohl bys prosím přiložit bez hesla, mměl bych o to vážně zájem. Díky.
Tak jsem to taky skoušel stáhnout a otevřít a jde to, žádné heslo to po mě nechce.

Vyzkoušej jiný SW.
3,6kWp ::pv:: 600Wp (4x 150Wp 4S) + 1kWp (2x 500Wp 2S) + 2kWp (4x 500Wp 2S2P) | 2x MUST PV18-3024 VHM, 3kW/24V | 16kWh *batt* (2x 12V/200Ah AGM) + 25.6V/120Ah + 25.6V/125Ah + 25.6V/230Ah LiFePO4 | Jak nepostavit FVE Zlaté Hory :home:
Kopeto
Příspěvky: 25
Registrován: pát říj 29, 2021 7:49 am
Reputace: 0

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Kopeto »

Jinak to vypadá, že GWL alias i4wifi jdou do Deye !!!
https://www.i4wifi.cz/cs/kategorie/1521 ... y-gridfree
Naposledy upravil(a) Kopeto dne pát led 20, 2023 8:31 am, celkem upraveno 1 x.
eman
Příspěvky: 821
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

České "specifické" ceny, mě nepřestanou udivovat. A to jsou firmy, co ty 12kW mají i za 100tis. V DE je 10kW za 2500€. Němci prostě nemají peníze na český ceny. (Stav skladu více jak 50ks...dodání za 2 měsíce :D :D )
HonzaS
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 24, 2020 2:16 pm
Reputace: 2
Lokalita: Liberec a okolí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od HonzaS »

dango píše: Mozes prosim dat aj fotky, ako to mas? Pretoze zo spodnej strany su 3 pasivne bloky chladenia a nad nimi je tak 2cm miesta a nasleduju integrovane ventilatory. Ja som to docasne vyriesil s 3x 92mm ventilatormi, ktore su ale polozene navrchu v 45st uhle a ten stupajuci teply vzduch odfukuju prec,. Je to ale dalsich ~60W (230V/0.08A kazdy)
Mám to umístěné pod měničem cca 2cm pod jeho dolní hranou. Vejde se tam akorát 12cm větrák "typ PC" a to přesně 3x vedle sebe. Nepozoruji, že by se nějak změnilo přirozené proudění, pokud by větáky nešly. Mám to na vytištěné konzoli, která je ze 3ks a ty jsou svařené. Ovládání je PWM (M5CORE) podle teploty chladiče, kterou čtu po MQTT z měniče (je tam primitivní proporční regulátor s integrátorem, 36°C je OFF, 38°C je cca 25%, 50°C je 100%). Celkově to žere běžně kolem 1-2W, na max. výkon pak cca 4W. Ty ventilátory jsou fakt dobrý. Tichý a výkonný. silnější variantu bych nebral 3000ot. je tam 3x skok ve spotřebě, já zvolil 2000ot. verzi. stačí to.

60W větrák co píšeš mi přijde jako overkill.
Přílohy
sun_fans.JPG
Kopeto
Příspěvky: 25
Registrován: pát říj 29, 2021 7:49 am
Reputace: 0

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Kopeto »

Tady se diskutují ty microinvertory.
https://diysolarforum.com/threads/deye- ... ter.36784/
michalchot
Příspěvky: 28
Registrován: úte dub 08, 2014 10:15 pm
Reputace: 0

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od michalchot »

Kopeto píše:
michalchot píše:Díky moc. Vyzkouším. V popisu tohoto registru je právě napsáno "MI" a to mě trochu zmátlo. Myslel jsem, že se vztahuje jen k Mikro Invertoru...
A ty jsi testoval ten Micro Inv Input? Dle mne by to mohlo být zajímavé pro přidání dalšího měniče.
Ano, mám zapojený ongrid Solax X1 na tom GEN vstupu. Normálně to funguje i když je to jen 1 fázový ongrid. Jediný problém je software, protože se zdá, že je Deye udělaný na součtový měření. Takže když chceš, aby to spolehlivě nabíjelo i z toho GENu (a nedělalo přetok), tak musíš v advanced menu zaškrtnout volbu “Asymetric phase feeding”, nebo jak se to jmenuje. Jinak je schopnej ten měnič fungovat tak, že na dvou fázích bere ze sítě a na jedné dává a přitom dodrží nastavený minimální odběr ze sítě.
Např. chci aby udržoval ze sítě odběr 40W (abych zamezil přetoku). Měnič je schopen mít výkony na fázích třeba takto: L1 -120W (dodává) L2 70W L3 90W. Součet je roven 40W, tak jak je nastaveno. Když zaškrtneš ten “Asymetric…” tak to způsobí, že vyrovná všechny fáze na stejný odběr(přecucává z jedné fáze do druhé). Výsledkem je, že pak drží třeba L1 13W L2 20W L3 7W. Nevýhodou pak je, že když je o hodně víc zatížená např. L3, tak to bere hodně i z ostatních fází a jak víme, žádná konverze není zdarma (ztráty-i když relativně malé).
Nicméně s kolegy, pro které ten měnič testuji, jsme již konfrontovali výrobce a ten přislíbil “kontrolu” softwaru. Očekávám nový soft do konce února. Tak uvidíme jestli to polepší :)
HonzaS
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 24, 2020 2:16 pm
Reputace: 2
Lokalita: Liberec a okolí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od HonzaS »

michalchot píše: Ano, mám zapojený ongrid Solax X1 na tom GEN vstupu. Normálně to funguje i když je to jen 1 fázový ongrid....
Zkoušel jsi zapojit do GEN vstupu 1f generátor jako zdroj pro nabíjení baterie?
Já jsem to zkoušel, napětí na vstupu L1 bylo detekováno (zobrazení na LCD), ale k nabíjení nedošlo při jakémkoli nastavení v menu.
Zajímalo by mě, zda to vůbec jde. Mám model 3f/SUN-12K-SG04LP03-eu

Pak taky zda existuje někde repozitář s firmwary a postup flashe.

Dík h.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od mopadzi »

Dotaz: při použití dvou paralelně zapojených jednofázových hybridů 5kW je možné využívat všechny MPPT na obou měničích?
eman
Příspěvky: 821
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

Pořád váhám, jestli jít do jednoho 3 fázového nebo jednofáze. Umí vůbec Deye při spojení 3 jednofází udělat posun fází, jako Victron?
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od LIX »

Páni kde nakupujete meniče DEYE? Rozmýšlam že sa stanem ďalším pokusným králikom. Uvažujem nad zakúpením 3f 6kW. Máte overeného predajcu na alibabe?
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm
Reputace: 4

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od teapack »

Já to pro snazší řešení případných neduhů koupil u nás. Na bazoši je inzerát, lokalita Znojmo...
wakhack
Příspěvky: 9
Registrován: ned pro 25, 2022 9:47 am
Reputace: 0
Lokalita: Trencin

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od wakhack »

Caute
Zapojil som na generator input ongrid invertor a nastavil som ho ako MI input ale nepaci sa mi ze tento vstup pusta az ked sam zacne pracovat a byrabt elektriku zo svojich panalov. Nastava situacia ze Micro invertor nevyraba a zbytocne caka lebo este nezacal vyrabat deye a nepusti napatie na ten gen. Input. Neni moznost nechat trvalo zapnute napatie na gen. Input v pripade Micro inverter mode ? Diky
Juro64
Příspěvky: 7
Registrován: sob úno 25, 2023 9:50 am
Reputace: 0
Lokalita: Nitra

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Juro64 »

Mám taký dojem, že ak použiješ generátor miesto mikroinvertor bude sa dať nastaviť používanie 24hod.
prog
Příspěvky: 30
Registrován: sob dub 09, 2022 6:33 pm
Reputace: 1

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od prog »

Mám teď Axpert King I 5kW s dvojitou konverzí a uvažuji o přechodu na Deye. Nechce se mi řešit papírování s ČEZem.

Zvládá Deye fungovat absolutně bez přetoků? Alespoň tak, že v případě vybité baterky přepne spotřebiče na bypass a ze soláru dobíjí jenom baterku?

Z manuálu nejsem úplně moudrý. Vidím tam, že jde export do sítě zakázat a že si to hlídá pomocí interních nebo externích měřicích traf, ale to přece nemůže zareagovat tak rychle, aby alespoň k malému technickému přetoků nedošlo.
eman
Příspěvky: 821
Registrován: pát srp 31, 2012 9:20 pm
Reputace: 81
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 48V
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od eman »

Podle diskuzí na FB, nezvládá DEYE absolutně nic. Software si dělá co chce a nikdo pořádně neví, jak nastavit konkrétní chování měniče. Třešničkou na dortu je, že měnič je sice asynchronní a podle některých je bezchybnej, ale v určitých náhodných, nepopsatelných stavech, dochází na jedné fázi k odběru a na druhé fázi to zase tlačí do DS. Pro domácí kutily bez smlouvy se státní mafií je to "ideální stav". Je to prostě čínská klasika...jak ten soft nemůžou nikde ukrást, tak stojí za houby.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jahodovák »

Pokud někdo nechce přetok,je jedna zcela spolehlivá metoda a skoro nic nestojí,jet to jako ostrov....a pokud je baterka prázdná klidně přepnout na sít,ušetří se tím spousta starostí ale asi je to moc jednoduché....připomíná mi to hodně heslo ,musíme stovku ušetřit i kdyby to mělo stát tisíc....
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
teapack
Příspěvky: 111
Registrován: ned říj 17, 2021 2:09 pm
Reputace: 4

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od teapack »

Pokud bych chtěl mít neoficiální elektrárnu přifázovanou k síti bez přetoků, Deye bych nepořizoval...
Jakž takž to chodí, ale rozhodně to má rezervy, zejména po SW stránce...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek