Deye hybridný menič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Franta2776
Příspěvky: 2410
Registrován: pon úno 01, 2021 4:00 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Franta2776 »

18190Wp=13500Wp jihovýchod 27x500Wp, 4690Wpjihozápad Leapton 14x335Wp, cca 8000W 90ks vakuové trubice jihozápad, baterie štítkových 73kWh(Lifepo4 17Sx260Ah, trakční gel štítkových 1230Ah), Axpert Max 7200VA, Easun Isolar 5500VA,Mppt Easun 6048
Pojízdná FV 200Wp=2x100Wp flexibilní+4x280Ah lifepo4+měnič 1500W
Uživatelský avatar
ZIL
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 01, 2022 11:42 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od ZIL »

Nějaké novinky z testování ohledně střídače DEYE, jak jste spokojení. Poruchovost? A co přetížení vše OK?
jagr
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 31, 2022 8:56 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jagr »

Franta2776 píše:Tak to,že nevyhovuje je pryč
https://www.ostrovni-elektrarny.cz/?hyb ... id-p550063
Tady je soulad s EN-50549-1:2019

https://uloz.to/tamhle/2M11Xed98mfI/nam ... OmLGH4Mt==

Jen pozor, už existuje *:2021
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
Radek
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 15, 2015 1:42 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Radek »

MirekX píše:Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.
Dobrý den přeji, chtěl bych se zeptat, co máte nastaveno v "Nabidce nastavení sítě"?
U mne.. "230V-3P a 0/120/240". A sic jedu stále na ostrov, když ji na zkoušku přepnu, velmi často se mu tato síť nelíbí?
Anebo spíš, když ji připojím (přes jistič), tak se většinou po pár vteřinách, ale někdy třeba teké vůbec, odpojí.
A to tu síť jsem připojil vždy večer, když sli všichni spát a to proto, že mám shozený dům se Zatížení. Mám ho totiž na těchto svorkách.
Předem děkuji za odpověď.

Blažek
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Zkoušel jste přehodit 2 fáze mezi sebou? Jsou ve správném pořadí?
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
tafx
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 17, 2019 9:50 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od tafx »

MirekX píše:Mám 12kW od března jako ostrov, dodnes vyrobeno 5MWh, zatím jsem nenašel nic co by mi vadilo. MPPT proti Axpertu daleko citlivější hlavně ráno nebo když je málo sluníčka. Z jedné fáze dobíjím auto 3,6kw a jede z toho dílna, 2fáze byt včetně 1f indukční desky. Proti ventilátorům axpertu je tohle v podstatě bezhlučná věc, většinu času stačí pasivní chlazení a když už jede větrák, je to stále poslouchatelné. Přes zimu dobíjím z NT, jde tady nádherně zvlášť nastavit, na kolik má případně dobít ze sítě a hlavně i časově kdy smí dobíjet. Jsem spokojen.
Mě by zajímalo, jak ho máš přípojenej k distr. síti nebo jestli vůbec a máš před ním přepínač sítí? Jde mi o to, jestli lze jednoduše přepínat mezi ostrovem a případným hybridním režimem, pokud bych ho oficiálně připojil. Nemůžu v manuálu najít volbu pro odpojení od vstupu GRID. Stačí prostě shodit jističem nebo stykačem na vstupu GRID? Pokračuje měnič pak plynule s dodávkou z baterií a panelů do výstupu LOAD?
Děkuji za pomoc.
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Zatím ho mám jako ostrov s tím, že mu stykačem na vstup grid pustím síť když je potřeba, aby si dobil baterky (klasicky NT stykač ovládaný HDO) . Snažil jsem se mu nastavit časové pásmo s povolením dobíjet tak, aby stykač odpadnul když už nedobíjí, ale asi mu to moc nevadí, přechod na provoz z baterek po odpadnutí stykače NT proběhne neznatelně. A nebo už v tu chvíli má stejně baterky nabité na nastavené napětí (%).
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
tafx
Příspěvky: 21
Registrován: ned lis 17, 2019 9:50 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od tafx »

MirekX píše:Zatím ho mám jako ostrov s tím, že mu stykačem na vstup grid pustím síť když je potřeba, aby si dobil baterky (klasicky NT stykač ovládaný HDO) . Snažil jsem se mu nastavit časové pásmo s povolením dobíjet tak, aby stykač odpadnul když už nedobíjí, ale asi mu to moc nevadí, přechod na provoz z baterek po odpadnutí stykače NT proběhne neznatelně. A nebo už v tu chvíli má stejně baterky nabité na nastavené napětí (%).
Díky moc. Ještě poslední dotaz - jak probíhá přifázování? Je rychlé? U Goodwe ET to třba trvá 3-5 minut.
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Chvíli to trvá, odhad tak minuta, max 2. Možná to jde i někde nastavit, to jsem zatím moc neřešil.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

přidal jsem se do klubu majitelů DEYE s baterkama. Vzhledem že budete ve znalostech dále, tak bych vás rád požádal o radu popřípadě jak nastavit střídač. Bylo mi to nainstalováno firmou, kkterá o nastavení nemá potuchy (přoč jsem takovou formu vybral ... netušil jsem při podpisu co budou žač :( ) Rád bych se zeptal jak nastavit TIME OF USE. Mám 5 baterek o celkovým výkonu 13.3kWh. Na střeše 10kWp. Používám TČ a bylo mi sděleno že mi nebude přes noc vybíjet baterky, že na BACKUP není zapojeno ale mě se zdá, že je to pořád připojeno na GRID a baterky mi to stejně vysosá. Rád bych se i zeptal jak máte v time of use nastavené časy a urovně nabití a vybití baterek v průběhu dne. Vím že plácám 5 přes 9, ale už před tím stojím takovou dobu a nevím si rady. Jde o to, že se mi třeba baterie dejme tomu nabijou dnes když jsem slunce a přes noc se dostanou díky TČ na 30%(čož je nyní moje dno) a zítra bude hnusně a bez výroby. Baterie budou na 30% a přijde blackout a nebudu mít už (nebo velmi málo) k využití na backup.

Snad se v tom vyznáte a pochopíte moje trápení a předem děkuji za rady
Tom
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

používáš VT-NT nebo máš jednotarif? pokud jednotarif tak dej 0-24 a napětí odhadni kolik chceš nechávat v baterce pro případ výpadku a taky aby jsi měl prostor když začne svítit. Ale přidal bych baterie, na 10kWp mi přijde 13kWh málo, to je za 2 hodiny nabitý. Nebo můžeš přebytky poslat do sítě?
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

mám dvoutarif d56d, ale cena je stejná pro NT i VT, takže to vůbec neřeším.
Už jsem výše uvedené nastavil,takže to teď maká a TČ mi to přes noc nevycucá, není na stejném okruhu jako Backup
Ted mi jede jen backup. No ono je to spíš celej barák bez TČ.
Já vím že je to málo. Snad časem přikoupím nějakou baterii.

Pravda, že za 2 hodiny to bude nabitý. Zimu nějak neřeším. Zatím nic posílat do sítě nechci. Bylo by to zadarmo a ČEZ by si pěkně účtoval. Časem možná si nechám nastavit VB až uvudím co s tím v létě.

Zatím mám přebytky nastavený do bojleru, budu dodělávat patronu do akumulačky aby to pomohlo TČ a v létě to pošlu do bazénu. Mám obavy, že i tam budou přebytky. Zatím to mám rozchozený 14 dní, tak uvidíme od jara co nastane.

Jen se ještě snažím dostat z dodavatele kapacitu baterií, max nabíjecí a vybíjecí proud
MirekX
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 27, 2021 7:22 pm
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od MirekX »

Já myslím , že do budoucna určitě zdraží silovku ve špičkách. Teď je to ještě skoro stejný, jen rozdíl v distribuci já mám 2Kč kWh.
DEYE 12kW 3fáz jako ostrov, 30ks panelů celkem cca 8500Wp, baterie z elektroaut 55kWh, VW E-golf
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

No já jsem před měsícem fixnul cenu na 4,20, takže ještě tak nějak na dnešní dobu OK. Možná budu litovat nebo taky ne :(
cipis
Příspěvky: 4357
Registrován: pon srp 16, 2021 9:31 pm
Lokalita: blízko Brna
Bydliště: blízko Brna

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od cipis »

Spletl sis forum ...
9,77 kWp: 6240 Wp Jih, 2040 Wp Východ, 1490 Wp Západ
Regulátory Epever a Victron
Phoenix 2 kVA + MP 24/5000 (můj byt + wifi/kamery/atd. + máti byt)
Epever 3kW vytěžování do bojlerů + žebříky
CARSPA aktuálně odpojené
1 kW "nabíječka" 24 V
31 080 Wh staré olovo 7 488 Wh Li-Ion
Modře píši jako moderátor, černě jako člen.
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

vrabi_cv píše:Mam dotaz ohledne tohoto menice, nejlepe v 10kW variante. Uvazuji nad nim s tim ze bych ho mel i pro dodavku do sítě (idealne i s dotaci). Je schopen dodavat do site model sun-10k-sg04lp3?

Ano je. Je tam SOLAR SELL menu. Mám přesně ten typ s baterkama.
jami
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 02, 2022 9:29 am

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od jami »

Nebudu zmiňovat firmu. Optimal Energy to nebylo. Nicméně už jsem si nastavil vše k mé spokojenosti.
Stačí zkoumat a něco si přečíst a vím 100x víc než instalační firma.
Henry
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 08, 2020 7:30 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Henry »

jami píše:...Jen se ještě snažím dostat z dodavatele kapacitu baterií, max nabíjecí a vybíjecí proud
Ahoj,

kapacitu baterií znáš a nabíjecí/vybíjející proudy záleží na výrobci (značce) baterií. Tak napiš jaké baterie máš.
Jinak pro baterii je jedno, jestli máš zátěž na GRIDu nebo Backupu - dodává tam i tam. Jediný rozdíl mezi těmito dvěma je, že když spadné síť (blackout), tak baterka/panely dodávají jen do Backupu, někdy označová jako EPS (není to extrudovaný polystyrén :lol: ale Emergency Power System - měly by tam být napojeny životně důležité spotřebiče jako lednička, mrazák, router kvůli monitoringu, světla a hlavně televize :D )

Každý hybridní střídač umí i prodávat do sítě, to se tady toleruje, ale dotace ne, ty jsou špatné - křiví trh, rozděluje peníze všech těm bohatším atd.

Cipis: Ne, prodávání do sítě se netoleruje, toleruje se technický přetok v rámci připojení mikrozdroje.
Henry
Příspěvky: 7
Registrován: pát kvě 08, 2020 7:30 pm

Re: Deye hybridný menič

Příspěvek od Henry »

4Cipis: Máš pravdu, myslel jsem obecně, že každý hybrid umí prodávat, já ho mám "načerno", takže přetoky zakázané, ať na mě nepřijdou ;)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek