Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: sob lis 27, 2021 7:23 pm

Deye hybridný menič

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.

Deye hybridný menič

Příspěvekod Ryko » úte lis 16, 2021 8:50 am

Máte niekto skúsenosti s touto značkou prípadne s týmto konkrétnym meničom? Nenašiel som na fóre absolútne žiadne info.

https://www.deyeinverter.com/product/hy ... us-eu.html

Spĺňa všetko čo potrebujem a podľa parametrov a masívnej ťažkej konštrukce to vyzerá na celkom kvaltiný kus hardwaru. V manuáli údavajú 5 rokov záruku. To si ešte idem overiť priamo u výrobcu - ako je to so servisom a zárukou pre krajiny EU.
?
Ryko

Re: Deye hybridný menič

Příspěvekod Ryko » stř lis 17, 2021 9:53 am

Deye asi v CZ/SK nema vela uzivatelov, tak asi budem jednym z mala...

Inak v manuali sa pise jedna zaujimava vec:
To avoid any malfunction, do not connect any PV modules with possible current leakage to the inverter. For example, grounded PV modules will cause current leakage to the inverter. When using PV modules, please be sure NO grounding.

Ak to chapem spravne, tak je zakazane uzemnovat solarne panely pri pouziti tohto menica... Mohol by mi toto prosim niekto vysvetlit?
?
Ryko

Příspěvekod LIX » stř lis 17, 2021 10:13 am

Prečo chceš kupovať neoverenú škatulu preboha? Chýba tam spotreba meniča naprázdno, maximálny nabíjací prúd z PV do baterky- samé podstatné veci. A inak neviem na ktorom allinone meniči sa mínu panelov usmerňovať može.
Prečo radšej nekúpiš niečo overené? Axpert, jeho klony a podne?
?
LIX

Příspěvekod tomas » stř lis 17, 2021 11:44 am

Ryko píše:Deye asi v CZ/SK nema vela uzivatelov, tak asi budem jednym z mala...

Inak v manuali sa pise jedna zaujimava vec:
To avoid any malfunction, do not connect any PV modules with possible current leakage to the inverter. For example, grounded PV modules will cause current leakage to the inverter. When using PV modules, please be sure NO grounding.

Ak to chapem spravne, tak je zakazane uzemnovat solarne panely pri pouziti tohto menica... Mohol by mi toto prosim niekto vysvetlit?

Pro zvýšení účinnosti a snížení ceny není mezi PV vstupem a síťovým výstupem dnes už zbytečný transformátor a tedy galvanické oddělení. Takže když uzemníš jeden pól panelů, tak vlastně přes polovodiče střídače uzemníš (zkratuješ) jednu polovinu sinusovky ze všech fázových vodičů což ten střídač nemusí přežít pokud zrovna vyrábí z panelů, minimálně to vyrazí jističe nebo spálí pojistky. Střídače si to hlídají a před zahájením výroby si kontrolují izolační stav fotovoltaických panelů a při výrobě si měří unikající proud.
Rámy s konstrukcí panelů samozřejmě uzemnit musíš.
tomas

Příspěvekod Ryko » stř lis 17, 2021 1:15 pm

LIX píše:Prečo chceš kupovať neoverenú škatulu preboha? Chýba tam spotreba meniča naprázdno, maximálny nabíjací prúd z PV do baterky- samé podstatné veci. A inak neviem na ktorom allinone meniči sa mínu panelov usmerňovať može.
Prečo radšej nekúpiš niečo overené? Axpert, jeho klony a podne?

Spotreba naprazdno je pre mna velmi dolezita, pisal som spolu s dalsimi otazkami priamo vyrobcovi, tak dufam, ze odpvoede na moje otazky budu. Ak nie, tak kupovat urcite nebudem. Inak tento vyrobca je mimo Europu celkom znamy a prekvapili ma dodavatelia suciastok niektorych podla ich webu - napr. VAC je kvalitny europsky vyrobca.
?
Ryko

Příspěvekod Ryko » čtv lis 18, 2021 10:57 am

Info pre pripadnych zaujmecov, spotreba naprazdno je 40W. Myslim, ze pre 8 kW menic v poriadku a podstatne lepsie ako 5-6 kW Axperty s 50-70 W.
?
Ryko

Příspěvekod rva » čtv lis 18, 2021 11:52 am

Klidně si ho pořiď, aspoň tady budeme mít nový stroj a zkušenosti z provozu. Když jsem začínal, byly Axperty taky neznámé a byl to risk si je pořídit. Dnes se rozrostly do řady klonů všemožných vlastností a snad jsou celkem spolehlivé.
rva

Příspěvekod kodl69 » čtv lis 18, 2021 12:01 pm

Jenom aby ta spotřeba byla pravda...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
?
kodl69

Příspěvekod milhaus » čtv lis 18, 2021 1:21 pm

Ta krabice vypadá jako tady z toho seriálu na trubce. :sm1:
https://youtube.com/c/Atlanticwastepower
?
milhaus

Příspěvekod Quickyprd » čtv lis 18, 2021 1:44 pm

Já jsem vybral drahý Victron a jsem teda spokojen, taky to jde. Taky jsem řešil spotřebu, ale i tu jako to utáhne při malém odběru. V noci má dům odběr mezi 50-70W, a většina AIO řešení se třeba při odběru pod 100W přepíná na síť a to jsem nechtěl. Samozřejmě konverze a efektivita je při tomto odběru mizerná...ale je to moje elektrika z mé baterie a ne ze sítě....v létě to stejně plně nevyužiju a v zimě se ta spotřeba ze sítě zase ztratí....
?
Quickyprd

Příspěvekod Ryko » čtv lis 18, 2021 2:54 pm

milhaus píše:Ta krabice vypadá jako tady z toho seriálu na trubce. :sm1:
https://youtube.com/c/Atlanticwastepower

Hej, vyzera na to na tie iste. Inak cena za ten co uvadzam vyssie, 1-fazovy 8kW okolo 2000 Euro.
?
Ryko

Zpět na DC-AC měniče, střídače, invertory